KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Salon Dekorasyonları

Salon dekorasyonları , genellikle yüksek bütçelerin oynadığı dekorasyon türlerindendir. Bu konudaki ilk tavsiyemiz istediğiniz ürünü birçok mağaza araştırmanızdır.

 Aslında tasarımlar Sadece parayla değil zevke de bağlı bir durumdur. Dekorasyonu düzgün ve kusursuz yaptığınız zaman Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımları oluşturabilirsiniz. Psikolojik araştırmalara göre renklerin kişiler üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. 

israa hilles xP0gM0Dh MY unsplash
Salon Dekorasyonları

Örneğin koyu renkler kullandığınız zaman daha karamsar daha üzüntülü bir durum yaşarken ,açık ve pastel tonlar Sizi daha mutlu ve daha motive göstermektedir. Bu durum Tabii ki herkes de olan bir durum değildir. durumdur. Ama yine de bunu söylemek de fayda olduğunu düşünüyoruz. Birbirinden harika salon dekorasyon tasarımları için yazımızı okuyabilir ve siz de fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Tasarımları Nasıl Olması Gerekir?

Sizin evinize uyacak modelleri belirlemelisiniz. Örneğin; bunu duvar renginiz olsun perdelerinizi modelleri olsun halınızın desenleri olsun. Buna göre bir mobilya seçimi yapmalısınız. Koltuk rengi pembe ise, Bu pembe rengin detaylarının perdede de olması salonunuzda bir uyum olduğunu gösterecektir, veya pembe ile uyumlu olabilecek renkleri kullandığınız zaman tasarımsal olarak bir etki olduğunu söyleyebiliriz. Bu da salon dekorasyonunuza yansıyacaktır.

neonbrand mGZX2MOPR s unsplash
Salon Dekorasyonları

Koltuk takımları ahşap tarzda ise, salondaki yemek takımı ve sehpa da ahşap model de olmalıdır.

Salondaki eşyalarınız ne kadar birbirine uyum içerisinde olursa dekorasyonunuzda o kadar güzel ve kusursuz olacaktır.

Dekorasyonu kusursuz gösteren kurallar nelerdir?

Peki dekorasyonu kusursuz ve güzel gösteren kurallar nelerdir?  Öncelikli olarak salonda kullandığınız her şey uyum içerisinde olması gerekir. Uyum, kullanılan renkten ürün yapısına kadar değişiklik göstermektedir.

sidekix media KRjDLU5j1K8 unsplash
Salon Dekorasyonları

Eğer, salonda spor tarz kullanıyorsanız diğer ürünlerinizin de spor tarzda olması gerekir. Klasik tarz kullanırsanız renk ve objelerinizde buna bağlı olarak değişiklik 

Renklerin Ahengi

Ev dekorasyonu yapıldığında nasıl bir hava olması istendiği belirlenmelidir. Elbette bunda sizin fikriniz öne çıkacaktır. Doğallıktan yanaysanız toprak renginin tonları ve buna uyumlu olan renkleri kullanabilirsiniz.

Sade aynı zamanda ferah bir dekorasyon istiyorsanız da bunun için pastel renkleri kullanmalısınız. Ev dekorasyonu için pastel renkler seçildiğinde özellikle küçük evlerde daha geniş aynı zamanda huzur verici bir ortam oluşmaktadır. Mobilyaların, duvarın, yer kaplamalarının, perdelerin ve en sonunda halıların renkleri konusunda bir uyum yakalanmalıdır. Burada dikkat edilecek noktalardan biri de her odanın kendine özel bir dekorasyonu olacağıdır. Odanın eşyaları, oluşturulmak istenen tarz belirlenmelidir. Bundan sonrası ise sizin zevkinize kalmış olacaktır artık mobilya ve diğer eşyaların seçimi için işe koyabilirsiniz. 

İçerik
Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri

Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri , bir ev için en önemli mobilyasıdır. Ev halkının ve misafirlerle1

2 dk. 34 Okundu
İçerik
Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası

Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası geniş bir alan kapsamaktadır. Dekorasyonun yapı malzemesinden derinliğine kadar her şeyini1

2 dk. 38 Okundu
İçerik
Yok Artık Dedirtecek Özel Tasarım Klozet Modelleri

Yok Artık Dedirtecek Özel Tasarım Klozet Modelleri , modern kültürün etkisi ile birçok çeşitli ürünler1

2 dk. 130 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.