KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri

Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri ile mutfaklarınızda uyumu yakalamak artık çok kolay. Mutfak dekorasyonlarında sağlanan uyumluluk , evin birçok yerine de yayılmaya devam eder. Yeni zamanların mutfak dekorasyonlarında yapılan mutfaklar, dar , kare veya uzun şekillerde olmaktadır. Uzun mutfak dekorasyonlarında seçilecek olan mobilya tercihleride önemli bir hal almaktadır.

Özellikle koltuk çeşitlerine olan yönelimde fazladır. Aynı zamanda mutfağın uzunluğuna ve ölçülerine dikkat edilecek tarzda oturma grupları seçilmelidir. Oturma odalarında kullanıldığı gibi bir tarz oluşturmak doğru bir tercih olmayacaktır. Uzun mutfaklarda kullanılan malzemeler küçük ve kendine has bir tarzı olmalıdır. Tabi her odanızda farklı tarzları seçtiyseniz , uzun mutfak dekorasyonlarında yapacağınız tarz da daha kolay olacaktır.

Eğer evinizi bir bütün olarak düşünüp , her yerin aynı dili konuştuğu dekorasyonlar tercih ettiyseniz seçimlerinizde , renk ve malzeme yapılarını aynı kullanabilirsiniz. 

Renklerin Dansı 

Renkler , mutfak dekorasyonlarınızda hangi akımı ve stili seçtiğinizi gösteren en etkili dekorasyonlardır. Seçilen renklerdeki softluk,canlılık ve abartılı karışık desenler ile tarzınızı net bir şekilde gösterebilirsiniz. 

Mesela, pencerenizin önünde bir balkon yoksa ve bu pencereyi çok sık kullanmıyorsanız buraya kısa bir perde takın. Pencerenin iç kısmındaki mermeri uzun ve altı desteklenebilir bir mermerle değiştirin. Bu pencere önü dar da olabilir çift kanatlı kocaman, geniş bir pencere de olabilir hiç fark etmez.

biricerik
Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri

Pencere önündeki mermeri değiştirerek mermer yani sağlıklı ve kullanışlı bir mutfak masası elde etmiş olacaksınız. Ayrıca bunun yanında açılır kapanır sandalyeler kullanıp tüm alanı kendinize bırakabilirsiniz. Eğer yeterince alanım var diyorsanız burada normal sandalyeler de kullanabilirsiniz. Canlı renklerden bahsetmişken, unutmadan söyleyelim. Canlı renkleri dekorasyonda kullanırken duvar rengi gibi çok dikkat çekici büyük dekoratif kısımlarda değil de daha çok göz alıcı aksesuarlarda tercih edebilirsiniz.

Uzun Mutfaklarin Kurtarici Fikirleri2
Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri

Uzun mutfaklarda duvar dekorasyonu

Bu mutfakların bir duvarı dolaplar ile kaplı olacağı için diğer duvar dekorasyonlarını düşünmek gerekiyor. Uzun mutfaklardaki dengeyi sağlamak için yukarıdan aşağı çizgili duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Bu tarz bir duvar kağıdı mekandaki uzunluk algısını düzenleyecektir. Dar mutfak dekorasyon fikirleri yazımızda da burada bahsetmediğimiz bazı bilgilerden bahsetmiştik, dilerseniz faydalanabilirsiniz.

İçerik
Ülkelerin İlginç Gelenekleri

Ülkelerin ilginç gelenekleri sizi şaşırtabilir ama size normal gelen herhangi bir gelenek diğer ülkelere tuhaf1

2 dk. 38 Okundu
İçerik
Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama

Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama.Dijital çağda çocuklarımızın telefon ve tablette uzun süren vakitler1

3 dk. 24 Okundu
İçerik
İLGİNÇ MİTOLOJİK HAYVANLAR

İlginç mitolojik hayvanlar günümüzde pek çok fantastik ve bazen de bilim kurgu filmlerine ilham vermiştir1

2 dk. 56 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.