KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları , evlerde dekore etmesi zor gibi görünen kolay odalar içinde yer almaktadır. Gelen misafirler ile keyifli vakitler geçirmek isteyenlerin salonlarda bazı ufak değişiklikler yapması oldukça muhtemeldir. Dekore edilmesi kolay olan dikdörtgen salon dekorasyonlarında aradığınız rahatlığı ve stili bulabilirsiniz. Yapmanız gereken bazı önemli adımlar vardır. Doğru ve dikkatli yapılan her adım istediğiniz konfora sizi daha çok yakınlaştırır.

Burada eni boyu normal şartlarda olan salonlardan bahsediyoruz tabiki. Bir kenarı aşırı kısa bir kenarı aşırı uzun salonlar aslında dekorasyonu en zor olan dikdörgen odalardır. Dikdörtgen salon dekorasyon fikirleri ağırlıklı olarak normal boyutlardaki odaları kapansa bile biz bu yazımızda çok dar ya da çok uzun salonu olanlara da çeşitli bilgiler vermek istiyoruz. Asıl zor olan nokta burası çünkü.

tVTWgfhntiiEFEpQPgh35ogIwKfBtSb 2MVBeHKn2LlDMXxGgzYjqNNXOgEp2ykxpITkDj57yJic ZjI3BaxmCABlfUH3 t2J6P1iEgMPGqhmwUHrs1QRykqUb6E7d9v7iAPl8Y
Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Salonlarımızda tıpkı diğer tüm odalarda olduğu gibi güzel bir renk skalası yakalamak gerekir. Çok koyu renklerin bir arada olduğu karanlık salonlar yerine daha renk dengesi sağlanmış salon dekorasyonları hazırlamak gibi.  Bu durumun tam tersi de geçerlidir tabi, tamamen açık parlak göz alıcı renk tonlarından ziyade harmonik bir ortam oluşturmak. Dikdörtgen salon dekorasyon fikirleri içerisinde dar salonları olanlar için en çok ön plana çıkan fikir derinlik algısı verme fikridir.

Salonunuz çok darsa bu odaya yerden yansıtmalı sıcak renk tonlarında ışıklandırmalar kullanmalısınız. Bu tarz yerden aydınlatmalar odaya büyükmüş hissi verecek derinlik algısı yaratır. Küçük banyolarda, küçük balkon ve teraslarda bu tarz minik mumları kullanarak derinlik algısı verebileceğinizden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Aynı yöntemi dar salonlarda da uygulayabilirsiniz.

uCVQ8RHNsmOsp0HxcUpr2xhyK HA73PGMU0rIfkL5DnZDXOuldcHW4bGXqP7mQtdp4TkpyC1I0s6XFpbav7DMMF3di9RviNvjAos64ynBjrD oguQbaoNbyLAv7tdQzBYnVUItrf
Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Salonlarınızın darlığı yada genişliği ne olursa olsun bu odaları iki odaklı gibi düşünerek döşemek lazım. Bir tarafta bir odak noktası diğer bir tarafta diğer bir odak noktası belirleyerek eşyalarınızı bunların etrafında konumlandırın. Bu oda kısımları bir taraf oturma odası bir taraf yemek odası gibi ya da bir taraf yine oturma odası diğer taraf çalışma odası gibi belirlenebilir.

ItZRT5EIzylwrZaMb0MsS 4uj6ukeLj 0KiwADPmUllar6 D0eLVnqyUUOq2nD5gjCgJO92 O2TPwXodszgbhFp
Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Dikdörtgen salon dekorasyon fikirlerini uygularken odanızı iki farklı bölümden oluşturmak zorunda değilsiniz. İsteğinize kalan bu odaları istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.  Odak noktaları belirlemek dekorasyon planını yapmak açısından sizin işinizi kolaylaştırır.

İçerik
Banyo Fayans Modellerinin Gözde Rengi Kahverengi

Banyo Fayans Modellerinin Gözde Rengi Kahverengi ,  klasik ve modern dekorasyonların vazgeçilmez rengidir. Banyo dekorasyonu,1

2 dk. 63 Okundu
İçerik
Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu, bebeklik çağından çıkan çocukların odalarını değiştirmek isteyen aileler uygun fikirler için internete1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar vardır. Mutfaklar en çok vakit geçirilen alanlardır. Vaktin çok1

2 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.