KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri ile dekorasyonunuzu şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Evlerde gün ışığının pek içeri girmemesi ile başvurulan yegane çözüm aydınlatmalardır. Özellikle banyolar gün ışığından pek yararlanamamaktadır. Evlerin birbirine yakın olması ve genellikle banyo taraflarının arkaya yada apartman boşluğuna denk gelmesi de aşikardır.

Modern Banyolarda Aydinlatma Fikirleri3
Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Banyolar bu denli gün ışığından faydalanamadığı için aydınlatmalar da bir o kadar önemli olmaktadır. Her aydınlatma da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Banyolar tamamen kapalı olduğu için ve kullanacağınız dekorasyonlarınızda ışığı yansıtacağından daha fazla önem gösterilmelidir. Aydınlatmalarda modelinden tutun da voltaj seviyesine kadar düşünülmelidir. Banyolar ev içinde en iyi aydınlatılması gereken alanlardır. Aynı zamanda sıcaklığın ve ısının da doğru kullanılması gerekmektedir. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Modern Banyolarda karanlık alanlarda açık renkler kullanmanız daha iyi olacaktır. Banyolar loş ortam olmaya müsait olduğu için açık tonlar kullanmanız ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Açık renk tonları aydınlatmalarda ne olursa olsun ışığı doğrudan yansıtma eğilimindedir. Yansıyan ışık banyonuza derinlik katacaktır. Aynı zamanda daha geniş bir banyoya ulaşmak isterseniz birden fazla aydınlatmada kullanabilirsiniz. Kullanılan aydınlatmanın doğru ışık ve rengi vermesi önemlidir.

Modern Banyolarda Aydinlatma Fikirleri2
Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Eğer bu kriterleri  sağlıyorsanız banyonuzda 3 4 tane aydınlatma bile kullanabilirsiniz. 

Aydınlatmalarınızın hangi objelere yansıdığını kavrarsanız banyonuzun dekorasyonunda bu bilgiler doğrultusunda dizayn edebilirsiniz. 

Yapılan Hatalar 

Banyolarda genellikle açık tonlar dediğimizde  beyaz dekorasyonu benimseyen çoktur. Beyaz renk dışında da açık tonlar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız renklerde sabitlik yoktur. Eğer renkleri doğru kullanırsanız banyonuzda siyah renk veya gri renkler de kullanabilirsiniz. Detaylarda genelde kendini gösteren koyu tonları size yardımcı olacaktır. Doğru ışık kullanımında, renkleri nereden yansıttığını gözlemlerseniz eğer mobilyalarında kullanmak istediğiniz renklerde oynama durumunuz daha fazla olacaktır. 

Modern Banyolarda Aydinlatma Fikirleri4
Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Aydınlatmalarda bir diğer yapılan problem ise yeterli aydınlatma kullanılmamasıdır. Birden fazla ışık kullanmak yada bir tane ışık kullanmak her zaman banyonuzu aydınlatmaya yetmez. Çünkü düşük voltajlı yada loş bir ışık alırsanız ne kadar ışıklandırma yapsanızda istediğiniz görünüme ulaşamayabilirsiniz.

Aydınlatmalarınızı abajur veya farklı biçimlerde olan avize tarzı da kullanabilirsiniz. Bunları kullanırken dikkat etmeniz gereken kural ise; kullandığınız aydınlatmalardan yada sarkıt kristalli lambalarında ışığı yansıttığı için dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda temizlemesi ve kullanımı kolay olan aydınlatma türlerini seçebilirsiniz.

İçerik
Ayna ve Dolap Modelleri

Ayna ve Dolap Modelleri , banyoda kendini gösteren en etkili objelerdir. Banyolarınızda kullanacağınız farklı ayna1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Mükemmel Banyo Sırları İçin 15 Adım

Mükemmel Banyo Sırları İçin 15 Adımda harika dekorasyonlarla istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Sizlere sunacağımız bu 151

2 dk. 10 Okundu
İçerik
Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu

Düzenli Mutfak İçin 10 İpucu ile artık eşyalarınız daha düzenli olacak. Mutfak dolapları evlerde en1

2 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al