KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler , tasarımız ve dekorasyonlarınız için oldukça önemlidir. Özellikle banyonuzun ölçüsüne göre bazı değişiklikler yapmalısınız. Banyo dekorasyonunuzda alacağınız dolaplardan tutun da aksesuarlarına kadar alan derinliğini iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Alacağınız dolaplarda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar şunlardır :

Banyo Dolabi Alirken Dikkat Etmeniz Gerekenler 2
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolabın kullanım amacı , genişliği ve darlığı ile koyacağınız yere uygun mu ? , kaç kişinin kullanacağı , dolap içinde eşyalarınızı ayıracağınız raf sistemi , sürgülü mü yoksa çekmeceli mi? , ayna olması gerekli mi? ,dolapların kullanım kolaylığı nasıl , hangi malzemeleri yerleştireceğinize kadar seçimler yapmalısınız. Banyo dekorasyonunda bu tür kıriterlere dikkat etmeniz seçimlerinizde sizi filtreleyecektir.

Banyo Dolabi Alirken Dikkat Etmeniz Gerekenler 3
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo dolaplarında en iyi malzemeler mdf’dir. Mdf sert ve dayanıklı bir malzemedir. Özellikle suya ve neme dayanıklı olan bu materyaller banyolarınızda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.Aynı zamanda ömrü de uzun olacaktır. Dolapların üzerindeki lake boyama işlemi ile neme ve suya karşı daha dayanıklı bir yapıya getirilir . Sunta da mdf kadar dayanıklı bir malzemedir. Koruyucu boyalı olan materyalleri de tercih edebilirsiniz. Bütçenizi belirledikten sonra da seçimlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. 

Banyo Dolabi Alirken Dikkat Etmeniz Gerekenler 4
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo, genellikle nemli ve ıslak kalan alanlardır. Kullanacağınız malzemeleri bu detayları göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Aksi takdirde su ve nemden dolayı kabarmalar oluşmaktadır. Hatta fazla neme maruz kalırsa küflenme riskini de bir o kadar arttırmış olacaksınız. Banyoda duşakabin varsa bu gibi tehlikelerin ömrü biraz daha kısalabilir ama tamamen etkili bir çözüm değildir. 

Banyo Dolabi Alirken Dikkat Etmeniz Gerekenler 5
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Küçük banyolarda özellikle kullanılacak alanın ölçülmesi doğru yapılmalıdır. Küçük banyolar için özellikle plastik yapıdaki malzemeleri seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Banyo Dolabi Alirken Dikkat Etmeniz Gerekenler 6
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo Dolapları Hakkında İpuçları

 • Seçeceğiniz banyo dolaplarında çok katlı veya gömme dolaplar depolama alanlarınızı arttıracaktır. 
 • Aynanın arkasında gizli dolap olması birçok eşyanızı saklamak için pratik çözüm olacaktır. 
 • Küçük banyolarda banyo boy dolapları tercih etmeniz size istediğiniz alanı açacaktır. 
 • Asma banyo dolaplarınızı seçmeniz de duvarlarınıza astığınız eşyalarınızı toplarmadan yardımcı olacaktır.
 • Çamaşır makineleri genellikle açıkta olduğu için hem çamaşır makinenizi korumak hem de daha hoş görüntü sağlamak için çamaşır makinesi dolaplarını tercih edebilirsiniz.
 • Dolaplarınızın yere ve tavana sıfır olmaması temizlik açısından da sizlere fayda sağlayacaktır.
 • Banyo dolap tercihlerinizde desenli ürünler alacaksanız banyonuzun  genel dekorasyonuna da göz önünde bulundurmalısınız. Tek renk ve tek desenler alan için de dengeyi sağlayacaktır. 
 • Banyo dekorasyonunda beyaz tonları hakimse dolaplarınızda da beyaz rengi tercih etmelisiniz. Hem uyumululuğu sağlamış olacaksınız hem de beyaz renklerde su taneciklerinin belli olmaması kullanışlılık açısından sizi rahatlatacaktır.
İçerik
Gösterişli Klasik Yemek Odası

Gösterişli Klasik Yemek Odası , klasik dekor ve dekorasyonlan ürünleri sevenler için yaldızlı,oymalı mobilyalar ve1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Banyo Paspas Modelleri İle Tarzınızı Gösterin

Banyo Paspas Modelleri ile Tarzınızı Gösterin. Banyolarda en çok kullanılan paspas modelleri günümüzde birçok çeşitliliği1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Minimal Banyo Dekorasyonları

Minimal Banyo Dekorasyonları , evinde sakinlik ve huzur isteyenlerin başvurduğu tasarımlardır. Hayatın koşuşturmasında ve hareketliliğinde1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al