KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler yazımız ile doğru renklerle dekorasyonlarınızda uyumu yakalayabilirsiniz. Banyo dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bazı durumları vardır. Dikkatle tasarlanan banyo dekorasyonlarınızda tarzınızı yansıtmak oldukça kolaydır. Banyo dekorasyonları özel alanlar olduğu için içinde çok fazla ayrıntı barındırmaktadır.

Banyo Yenilemeden Once Okunmasi Gerekenler3
Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Fayans seçimlerinizden musluklarınıza kadar birçok çeşitli parçalarınızın uyumlu olması gerekir. Bütünlüğü korumanın başlıca yöntemi budur. Daha önce dekorasyon yapmadıysanız bu konuda işin uzmanı mimarada bırakabilirsiniz. İstersenizde mimarla beraber yapabilir yada bazı öneri ve örnekleri inceleyerek banyo dekorasyonunuzu dekore edebilirsiniz. Dekorasyona karar verdiğinizde bazı planlamalar yapmalısınız. 

Banyo Yenilemeden Once Okunmasi Gerekenler2
Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Dekorasyondan Önce Planlanması Gerekenler

 • Bütçenizi planlamalısınız. Bütçenizi planladığınızda seçmek istediğiniz dekor ürünlerinde kendinizi filtrelemiş olacaksınız. 
 • Zamanlama en önemli planlamadır. Aktif olarak kullanılan banyolar , zamanın aksaması durumunda yaşam alanlarınızda sıkıntılara sebep olabilir. Küçük banyolar her ne kadar az zaman sürer denilsede işler bazen sanıldığı kadar kolay olmamaktadır.Su tesisatçıı,elektrik tesisatçısı ve marangoz gibi farklı ustalarla çalışmanız gerekeceği için zaman planlanması iyi yapılmalıdır. 
 • Dekorasyonunuzda önem sıralaması yapmalısınız. Unutmanızı engelleyecek bu planlama ile olası aksilikleri de ortadan kaldırmış olursunuz. 
 • İsteklerinizde net olmasınız. Bunun için birkaç dekorasyon ürünlerini ve örneklerini incelemek fayda sağlayacaktır. Netleştirilmemiş banyo dekorasyonlarında zaman oldukça fazla harcanır. Ve sürekli değiştirme fikri ile asıl hayal ettiğiniz dekorasyonu gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu durumlarda ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak yarar sağlayacaktır. Raf ve dolaplarda eşyalarınıza yetecek kadar alanların olduğundan emin olun.
 • Dekorasyonunuzun başlama aşamasından bitişine kadar her şeyi kontrol altında tutmalısınız. Ustalarınızı ara ara kontrol etmek sağlıklı bir dekorasyona kapı aralayacaktır.
 • Doğru ölçüler aldığınızdan emin olun. Hataya düşecek bir milim bile dekorasyonunuzu değiştirebilir. 
 • Tadilatta yardım alınacak ustaları belirlemeniz oldukça önemlidir. Ustalar ile yaşanılan sıkıntıları unutmadan anlaşmaya çalışınız.
 • Banyonuzda değiştirilecek tesisatlarını önceden belirleyip ustalarınıza söylemeyi unutmayın.
 • Depolama alanlarının nasıl olacağını iyi hesaplamalısınız. Harici raf tercihleriniz var ise ustalarınıza bununla ilgili detaylı bilgiler vermelisiniz. 
 • Fayanslarınızda kaydırmaz ve dayanıklı modeller seçmelisiniz. Tadilata başlanıldığında fayansların konumlandırılması ve derz boşluklarının iyi ayarlanması için ustalarınızı sık sık kontrol edin. 
 • Havalandırma sisteminizi olabildiğince iyileştirmeye çalışın. Aşırı havasızlıktan nem oluşumu olabilir. Bu tür sıkıntı ise dekorlarınıza zarar verir.
 • Aydınlatma tercihlerinizde metrekare başına 4 wattlık aydınlatma yapabilirsiniz.  Banyolar kapalı alanlar olduğu için aydınlatmalarınızda titiz davranmalısınız. 
 • Aksesuar seçiminiz en özgür olabileceğiniz noktalardır. Banyonuzun genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak tercihler yapmalısınız. 

Banyo dekorasyonlarında bu önerilere dikkat ederseniz uzun yıllar banyonuzun keyfini çıkarabilirsiniz. 

İçerik
Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu, büyük yada küçük fark etmeksizin her salona uygulanabilen dekorasyon türüdür. Ferah denilince1

2 dk. 46 Okundu
İçerik
Modern Salon Renkleri Nelerdir?

Modern Salon Renkleri Nelerdir? sorusunu evlerini değiştirecek herkes en azından bir kere sormuştur. Binaları ve1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Banyo Dekorasyonları İçin Metal Fayanslar

Banyo Dekorasyonları İçin Metal Fayanslar ,  evinde farklılık isteyenlerin  trendleri olmuştur. Önceden beri gelen seramik1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al