KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yaz Aylarında Cilt Bakımı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı için en hafif makyaj ürünleri kullanmak cilt için faydalıdır. Güneş lekelerini önlemek için ise güneş kremi kullanımı uzmanlar tarafından önerilir.

Cilt bakımı özellikle kadınlar için olmazsa olmaz listesindedir. Güzel ve sağlıklı bir cilt için bakım şart. Yaz Aylarında Cilt Bakımı için koruyucu ve nem dengesi düzenleyici ürünler cilt bakım listesine eklenmelidir.

Cilt Bakımı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı , kadınlar için güzel olmanın temel taşıdır. Yaz ve kış aylarında cilde düzenli olarak yapılan bakımlar sayesinde cilt, daha sağlıklı ve ışıltılı gözükür. Doğru uygulanan bakım yöntemleri, uyku düzeni, sağlıklı beslenme gibi faktörler ile cildin daha güzel görünmesi sağlanır. Günümüzde evde cilt bakımı yapmak için ürünler satılır. Kullanacağınız doğru ürünler sayesinde cildiniz bebek gibi olur. Yaz döneminde cilt bakımı kış mevsimine göre farklılık gösterir. Güneşten koruyucu ürünler yaz dönemi cilt bakımı listesine kesinlikle eklenmelidir.

Cilt bakımının temel yapısı cildin temizlenmesidir. Temiz bir cilt her zaman daha güzel gözükür. Cildin her gün düzenli temizlenmesi ve nemlendirilmesi bile sağlıklı bir cilt için bazen yeterli olabilir. Uzman doktorlar tarafından önerilen yaz kış güneş kreminin de her gün kullanımı sayesinde cilt lekelenmeleri minimuma iner.

cilt bakimi

Yaz Aylarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz Aylarında Cilt Bakımı,yaz döneminde deniz, kum, güneş derken cilt fazlasıyla yorulur. Sıcaklardan dolaylı oluşan terleme gözenekleri tıkar ve kirli bir görünüm ortaya çıkar. Yanlış ürün kullanımı da bu etmenlerle birleşince problemli bir cilt meydana gelir. Sorunlu bir cilt görünümden uzak ve sağlıkla ışıldayan bir cilt için Yaz Aylarında Cilt Bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 • Kullanılan Temel Bakım Ürünlerini Değiştirin: Kışın soğuktan korunmak için yoğun nemlendiriciler tercih edilir. Yaz döneminde daha hafif nemlendiriciler kullanmak cilt için yeterli olacaktır.
 • Güneşten Korunun: Küresel ısınma ile birlikte güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınır. Özellikle yaz aylarında güneşlenirken ve dışarıya çıkarken yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak cilt lekelenmesini engeller.
 • Cildi Temiz Tutun: Yaz döneminde terleme daha fazla olur. Bu da cilt gözeneklerin kir ve bakterilerle dolmasına neden olur. Sabah ve akşam olmak üzere uygun bir yüz temizleme ürünü ile cildi temizleyin. Yazın temizleyici köpük kullanımı cilt için daha uygundur.
 • Makyaj Ürünlerini Azaltın: Makyaj kadınlar için önemli bir alışkanlık olsa da yaz döneminde kullanılan ürünlerin en aza indirilmesi gerekir. Fondöten yerine BB ya da CC krem kullanmak bile tek başına cilt için yeterli olur.
 • Göz Çevresini Nemlendirin: Özellikle yüzümüzde göz çevremiz en hassas bölgelerdendir. Bu nedenle göz çevresi için kullanacağınız nemlendiriciler oluşacak kırışıklıkların önüne geçer.
 • Hafif Beslenin: Cildimizi dışardan korurken yediklerimiz ile de içerden koruruz. Yaz döneminde yağlı, şekerli gibi ağır yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Bol Su Tüketin: Yazın oluşan terlemeler nedeniyle vücuttan su atılımı fazla olur. Bu durum cildin kurumasına neden olur. Bol su tüketimi cildin ışıldamısını destekler.
 • Cilt Bakımı Rutinini Uzatın: Profesyonel cilt bakımı yaptırıyorsanız yaz aylarında yaptırma sürelerini uzatın. Böylece cilt tembelleşmemiş olur. Kendi haline kalan cilt dışarıdan yardım almadan da kendini yenileyebilir.
Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı

Yılın her dönemi cilt bakımı önemli olsa da yaz aylarında daha fazla dikkat etmekte yarar var. Pürüzsüz, ışıl ışıl parlayan bir cilt için yukarıda bulunan önerilere dikkat edebilirsiniz.

İçerik
Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Güzel ve iyi görünmenin yolu bakımlı bir ciltten geçmektedir. Epilasyon seansı aralarında ve epilasyon sonrası1

3 dk. 7102 Okundu
İçerik
Yüz Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerinin tedavisi doğal yöntemlerle de yapılabilir. Yüz bölgesinde oluşan izler pek çok nedene bağlı1

3 dk. 18195 Okundu
İçerik
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Bakımlı olmak kendimize yapacağımız en büyük yatırımlardan biridir. Şüphesiz ki bu yatırımlar içinde cilt bakımı1

2 dk. 10886 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.