KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar sadece yazın kullanmayı tercih etmektedir. Fakat güneş ışınları her gün cildimizle temas etmektedir. Küresel ısınma ile birlikte güneş ışınları daha zararlı hale geldi. Bu nedenle cildimize verdiği zararlar da arttı. Bu nedenle doktorların da tavsiye ettiği şekilde güneş kremlerini her gün kullanmak cildimizi koruma altına almaktır. UVA ve UVB ışınları cilde en çok zarar veren ışınların başındadır. Yaşlanma, ciltte lekelenme, cilt yanıkları, erken kırışıklık oluşumu güneşin verdiği zararlı etkilerin sonucudur. 

Güneş Kremi Kullanmanın Cilde Olan Yararları

Hava kirliliği , ozon tabakasının giderek incelmesi nedeni ile zararlı güneş ışınları ile direk temas eder hale geldik. Cildimizi bu zararlı ışınlardan korumak için güneş kremlerini her dönem kullanmakta yarar var. Bu nedenle çeşitli yararları ve farklılıkları bulunan güneş kremlerini artık her yerde bulmamız mümkün hale geldi. Cildimizin hassasiyet durumuna uygun bir güneş kremi kullanmamız halinde aşağıdaki yararları cildimizde hissetmiş oluruz.

  1. Zararlı güneş ışınları cilt kanserine neden olmaktadır. Dolayısıyla kullanacağınız bir güneş kremi sizin sağlığınızı da korumuş olacaktır.
  2. Melanin maddesi cildimizde lekeler oluşturabilmektedir. Düzenli güneş kremi kullanımı sonrası melanin seviyesi normale döner ve cilt üzerindeki lekelenmeler giderek azalır.
  3. UVA ve UVB gibi zararlı ışınlardan korunmak için güneş kremi kullanmak şart.
  4. Kremler cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur, bu sayede daha sağlıklı bir cilt yapısı meydana gelir.
  5. Güneş kremleri ciltte bariyer etkisi yapar, bu sayede hava kirliliği nedeni ile oluşan cilt bozukluklarını en az seviyede tutmaya yardımcı olur.
  6. En çok yaz aylarında kullanılan güneş kremleri, güneş yanıklarının önüne geçmektedir.
  7. Yapılan araştırmalar neticesinde düzenli güneş kremi kullanan insanların aynı yaş grubuna göre daha genç bir cilde sahip oldukları gözlemlenmiştir.
Güneş Kremi Nasıl kullanılmalı?

Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt tipinize uygun bir güneş kremi kullanmanız sizi güneşten daha çok koruyacaktır. Öyle ki yağlı, karma ve normal cilt tiplerine uygun farklı güneş çeşitleri satılmaktadır. Eğer cilt tipinizi bilmiyorsanız bir eczaneye giderek yardım alabilirsiniz. Her mevsim kullanmak için bir güneş kremi arıyorsanız en az 30 SPF olması gerekir. Yazın kullanacağınız güneş kremlerinin daha yüksek SPF’e sahip olması koruyuculuğu arttırır. Eğer tatil için bir güneş kremi arıyorsanız suya dayanıklı güneş kremlerini tercih etmelisiniz. Böylece bir kez süreceğiniz krem sizi 4 saate kadar koruyacaktır.

Genel olarak E vitaminli, içerisinde minareller bulunan ve hiyalüronik asit olan güneş kremlerini her dönem rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçeriğinde bu saydıklarımızın bulunması sizi korurken diğer yandan cildinize bakım da yapmış olur. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz! 🙂

İçerik
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt bakımı, hem sağlıklı bir cilt hem de güzel bir görünüm için çok önemlidir.1

2 dk. 17389 Okundu
İçerik
Botoks Etkisi Yaratan Doğal Maske

Estetik yapmak istemeyen kişiler doğal yollarda çare aramaya başlarlar, estetik operasyon geçirmeden de genç bir1

2 dk. 1459 Okundu
İçerik
Erkekler İçin Doğal Cilt Bakımı

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi cilt sorunları, yaşlanmadan dolayı ciltte kırışıklıklar, yara izleri ve kızarıklıklar1

3 dk. 2234 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.