KATEGORİLER
Kripto Al Sat


İtalyan Salon Takımı İpuçları

İtalyan Salon Takımı İpuçları , evin en çok vakit geçirdiği yer salonlardır. Eve gelen kişinin en çok vakit geçireceği yer salon olacağı için dikkatini daha çok çekecektir. Modern ve şık görünüm her zaman evinizi farklı ve iddialı göstermeye yeterlidir. Sürekli aynı tarzlar ile döşenilmiş salonlardan sıkılan kişiler, farklı tarzlarda yeni soluk getirecek tasarımları tercih ederler. Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken tasarımlardan birisi de İtalyan salon takımlarıdır. 

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak Ic
İtalyan Salon Takımı İpuçları

 İtalyan Salon Takımı Modellerinde dikkat etmeniz gereken, gözü yormayacak bazı önemli detaylara dikkat etmelisiniz. Modern ve şık olması, İtalyan salon takımlarının en çok dikkat çeken kısımlarıdır. Bu kriterlere kişinin ilgisini ve zevkini ön plana çıkarır. İtalyanların bu konuda kendilerini gösterdikleri yadsınamaz bir gerçekliktir. Ayrıca, dekorasyon fikirlerinde çoğu ülkenin ve bir çok tasarımcının ilham aldığını söyleyebiliriz.

İtalyan salon takımlarındaki önemli özelliklerden biri de fonksiyonel olmamasıdır. İtalyan salon takımlarının markaları genellikle mobilya alanında şıklığa ve zarifliğe önem vermektedir. Salonlarınızdaki  zarafeti, doğallığı ve şıklığı İtalyan mobilya takımlarının gücünden alabilirsiniz.

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak2
İtalyan Salon Takımı İpuçları

İtalyan Salon Takımlarının Püf Noktaları

İtalyan Salon takımlarında dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ürünün, oturduğunuzda rahat ve kullanacağınız alana uyumlu olmasıdır.  Bu iki kriter oldukça önemlidir.  Eğer salonunuz çok büyükse bu alana göre koltuk seçimi yapılmalıdır. Dar bir alana sahip salonunuz var ise mobilyalarınız ne kadar güzel olursa olsun istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Oda da alan derinliği yaratmadığınız sürece ve her şeyin birbirine yakın halde olması bohem bir hava katacaktır salonunuza. Kasvetli oda dizaynlarından kaçınmalısınız. Çünkü ileride mutsuz bir salon sahibi olabilirsiniz.

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak5
İtalyan Salon Takımı İpuçları

İtalyan Salon Takımı Mobilya Seçimi

Mobilya Seçimlerinde , İtalyan dekorasyonu Rönesans’a kadar uzanır ve bu sebeple de o dönemi simgeleyen modeller her zaman ilk tercih olacaktır. Ahşap, oymalı ve gösterişli modellere göz atabilirsiniz. Eski dönemlerin ruhunu aldığımıza göre antika ürünlerini de es geçmemelisiniz. Antikalar, mobilyalarınızı ve salonunuzun şıklığını tamamlayıcı niteliklerdir.

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak2 1
İtalyan Salon Takımı İpuçları

İtalyan Salon Takımında olmasında mobilya seçimini yaparken evinizin genel dekorasyonunda unutmamalısınız. Perde, parke , duvar yada kağıdının uyumluluğunu da hesaba katmalısınız. Sadece bu esintiyi salonunuzda kullanacaksanız diğer odalarınızda uygun ve uyumlu antika eşyalarını yerleştirirseniz evinizin genelinde bütünlük sağlamış olursunuz. Duvar rafları, çerçeveler , saat , yemek odası takımı , halı ve konsol renklerinin seçiminde uyumluluğu da gözden kaçırmamalısınız.

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak3
İtalyan Salon Takımı İpuçları

İtalyan Salon takımı Renk Tercihi

İtalyan dekorasyonu renk tercihlerinde lüksü ön plana çıkardığı için seçeceğiniz renkleri özenle ve emin bir şekilde seçmelisiniz. Mobilyaların lüks detaylarını ön plana çıkartmak istiyorsanız duvar renklerini açık tonlarda seçmeniz , mobilyalarınızın göz önünde bulunmasını sağlayacaktır. Mobilyalarınızda dikkat çekici tonlar kullanırsanız (mavi,mor,turuncu veya lila) istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Mobilyalar daha çok oymalı yada hareketli ürünler olacağı için seçeceğiniz renkler çok önemlidir.

Salonum Italyan Salon Takimi Kapak4
İtalyan Salon Takımı İpuçları
İtalyan Salon takımı Aksesuar Tercihi

İtalyan Dekorasyonunda aksesuar seçimlerinizde Rönesans dönemini yaşatabilmek önemli noktalardan biridir. Taş heykeller, üzerinde işlemeleri olan heykellerde bunlardan birkaçıdır. İtalyan Salon Takımı İpuçlarının öneminde aksesuar seçimlerinizde 4 yada 5 i fazla geçmemeniz evinizin karışık görünmemesini sağlar. Her parça ayrı haliyle çok güzeldir ama yan yana getirdiğinizde ortaya karışık bir görüntü çıkabilir. Aksesuar seçimlerinizde biraz daha minimalist olabilirsiniz. Aksi halde lüks bir görüntü elde etmek isterken kendinizi dağınıklığın içinde bulabilirsiniz. Genel olarak :

Italyan Salon Takimi Ipuclarini Sizin Icin Derledik. Italyan Salon Takiminda Zarafetligi Yaka
İtalyan Salon Takımı İpuçları
 • Evinizdeki eşyalarınızla genel uyumluluk içinde olmalıdır.
 • Maddi açıdan iyi bir araştırma yapmalısınız. Çünkü bu tür tasarımların konuları ve modelleri birbirine yakın olduğu için bir çok yerden farklı fiyatlara bulabilirsiniz.
 • Evinizin ölçümüne göre tasarlamalısınız. Aksi takdirde nefes alamadığınız dağınıklığın ortasında bulabilirsiniz kendinizi.
 • Estetiklik ve minimal düzeni göz önünde bulundurmalısınız.
 • Renk uyumlarına dikkat edilmelidir.
 • Kullanacağınız kumaş ve diğer materyalleri seçerken temizliğini, toz tutma süresini de gözden kaçırmamalısınız.
 • Mobilyaların temizliğinde kumaşların yıkanabilirliğini de göz önünde bulundurabilirsiniz.
 • Yere yakın biblolar diğer eşyalara göre daha fazla toz tutmaktadır. Tercihlerinizi bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.
 • Mobilyalarınızın yere yakın olması da aynı durumu yaratacaktır. Biraz daha yüksek ve kullanışlı mobilyalarıda tercih edebilirsiniz.
İçerik
Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu, bebeklik çağından çıkan çocukların odalarını değiştirmek isteyen aileler uygun fikirler için internete1

2 dk. 33 Okundu
İçerik
Ucuz Yemek Odası Dekorasyonları

Ucuz Yemek Odası Dekorasyonları , evin en mutlu anlarını tarzınız ve yaratıcılığınız ile daha az1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
Modern Cam Duşakabinler

Modern Cam Duşakabinler , banyo dekorasyonlarında popülerliğini korumaktadır. Evlerde banyoların dizaynlarının da küçük olması sebebiyle1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.