KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Evinize Giren Işık : Retro Tasarımı

Evinize Giren Işık : Retro Tasarımı , kokularını özlediğiniz tadları hatırlıyor musunuz? Hani bir yerden tanıdık gelir hep o koku. Gördüğümüz, anlamlar yüklediğimiz nesnelerin varlığı sonsuza kadar yaşatma fikri ne kadar da sıradışı geliyor değil mi ? Bazı restore çalışmaları ve cilalamalarla sizinle hala yaşayabilecek o muhteşem eşyalar. Günümüzde de popülerliğini korumaya devam eden retro akımı herkesin ilgi odağı oldu ve olmaya devam ediyor.

Retro tarz, kişisel zevklerin dışavurumu olarak nitelendirebiliriz. Retro stil mobilyalar 1950’ler, 1960’lar, 1970’lerde revaçta olan tasarımlardı. Retro mobilyalar eski olmak gibi bir koşul barındırmıyor, bu stili yansıtan birçok yeni tasarım bulunmaktadır.

Yaşayan Sandık Retro 

Popülerlik dediğimizde aklımıza ilk gelen gök mavisi renginde hardal sarısı , her tuşunda ayrı yaşanmışlık ve hislerin olduğu daktilo gelir. Evin baş köşesinin hakkını veren daktilo harika bir retro ev dekorasyon ürünüdür. Yanında süslenmeye hazır olan demir büyük şamdanlar,  demir çerçeveli aynalar , büyüğünden küçüğüne malzemesinin kendine hayran bıraktığı duvar saatleri, ağaçlardan özenle oyulmuş biblolar, duygularımızı yaşatan taş plaklar, çiçek desenleri ile güzelliğini kaybetmeyen masalar ve şifonyerler, tıpkı kedinin iple oynayıp bütün yumağı karıştırıldığında ortaya çıkan desenler gibi oluşan kilimler, halılar ve niceleri retro ev dekorasyon ürünleridir.

Retro5
Evinize Giren Işık : Retro Tasarımı

Ev Dekorasyonum Retro

Ev dekorasyonunda Retro tarzını yakalamak artık çok kolay. Tozlu sandıkları açıp evinizde retro ruhunu yaşatmaya hazırsanız, başlayalım. 

 • Retro stiline başlamadan önce ilk belirleyeceğiniz hangi yıllarda olmak istediğinizdir. Her döneme ait kumaş ve desenler farklı olduğu için bunun ayrımını yapmak son derece önemlidir. 
Retor2
Evinize Giren Işık : Retro Tasarımı , kokularını özlediğiniz tadları hatırlıyor musunuz?
 • Satın alacağınız mobilyalarınızı evinizin mimarisini ihmal etmeden karar verin. Her yerini ölçerek ve karar vererek almaya özen gösterin. İnternette gördüğünüz bazı görseller göründüğü gibi uzun ya da kısa olmayabiliyor alan derinliğinden dolayı. Bu kıstası iyi değerlendirmeyi unutmayınız.
Old Vintage Typewriter P8Kcmrw
An old vintage typewriter closeup on a table
 • Mobilyalardaki ölçü ve materyal kısımlarını hallettiğinizde sıradaki seçimleriniz aksesuarlar olabilir. Işığın gözünüzü aldığı parlak çerçeveli aynalar, yine evinizde yerleştireceğiniz konumu dikkate alarak seçeceğiniz aynalar, vintage vazolar vb. Bu kadar retro beni bunaltır diye düşünüyorsanız eğer , retro mobilyalarınızı fütüristik aksesuarlarla harmanlayabilirsiniz.
Retro
Evinize Giren Işık : Retro Tasarımı
 • Retro tarzını yatak odanıza da bir tutam damlatmak istiyorsanız , güçlü kontrast oluşturacak renk ve materyaller işinizi kolaylaştıracaktır. 
 • Oturma odası yada yemek odanızın olduğu bölümlerde modernle retro tarzını birleştirerek ortaya kendi tanımlarınızı yaratabilirsiniz.

Retro Tarzında , sadece retrolarla boyalı bir oda olması gerekmiyor. Modern,fütüristik ve retroyu da birleştirerek evinizin ruhunu değiştirebilirsiniz.

İçerik
Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu, büyük yada küçük fark etmeksizin her salona uygulanabilen dekorasyon türüdür. Ferah denilince1

2 dk. 91 Okundu
İçerik
Yeni Moda : Yatak Odasında Mermer Dekorasyonu

Yeni Moda : Yatak Odasında Mermer Dekorasyonu , her dönem renkleri ve modelleri ile değişiklik1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu yaparken sadelik ve şıklığı isteyenler için beyaz yemek odası dekorasyonu ideal1

2 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Figen yeşilova

  Detaylar çok ince ve şık düşünülmüş. Modern ve zarif

 • Figen yeşilova

  Detaylar çok ince ve şık düşünülmüş. Modern ve zarif

 • Tuna bilal akçay

  Tasarımlar çok güzel , farklı tarzlar yansıtıyor herkese uygun bu gibi tasarımların devamını bekliyoruz 😊

Sosyal Medyada bizi takip edin.