KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri nin yanında belli teknik ve malzemelerde önemlidir.

Öncelik olarak dekorasyonun tarzını belirlemek başlangıç kriteridir. Modern, klasik ,bohem ,fütüristik , İskandinav, Bauhaus gibi farklı tarzlardan birini seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz tarz ile renklerin uyumlarının tonlarını yakalamanız gerekecektir. Ev dekorasyonunda tek renk kullanımları pek tercih edilmemektedir. Tasarım oluştuktan sonra geriye kalan tek şey püf noktalarına dikkat etmek olacaktır. 

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleriic6
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Renk Çemberi

Renk çemberinde karşılıklı düşen renklere zıt renkler veya tamamlayıcı, bütünleyici renkler denir. Zıt renkler beraber kullanıldığında renkler arası çizgi keskin olacaktır. Yeşil – kırmızı – , mavi -turuncu , mor-sarı gibi zıt renkler açık renk bir fon ile kullanıldığında gözü yormayan, dengeli bir etki yaratır. Sarı – yeşil , mavi – mor , kırmızı – turuncu , gibi renkler armoniktir ve bir arada kullanıldığında dinlendirici, sakin bir hava yaratır. Ev dekorasyonunda önemlidir.

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleriic7
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Özellikler renk üçlüler halinde kullanılması tavsiye edilen armonik renkleri iki koyu, bir açık veya iki açık,bir koyu ton şeklinde kullanabilirsiniz. Üçüncü açık tonlarda kullanırsanız soft , üçüncü koyun tonda kullanırsanız yorucu bir hava katarsınız.

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleriic4
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihlerihttps://biricerik.com/evinize-nefes-aldiran-salon-dekorasyon-tasarimlar/

Ev Dekorasyonun için pastel renkler kullanacaksanız evinizin ölçüsünü göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü pastel renkler genellikle küçük evlerde kullanıldığında daha geniş bir ortam sağlamanıza yardımcı olur. Bunun yanında huzur ve ferahlık hissi yaratır.

Ev Dekorasyonu İçin Son Dokunuşlar

Evinizde kullandığınız eşyaların da renklerle uyumunu gözden kaçırmamalısınız. Her odanın aynı dekorasyona sahip olması önemlidir. Hem gözün yorulmaması için hem de evde bohem bir hava yaratmanın önüne geçer. Renklerinizi bulduğunuzda ise geriye kalan mobilya seçimleriniz olacaktır. Zevkinize göre uyum sağlayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleriic5
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Mutfak, banyo ya da çalışma odası gibi alanlarda kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. Yeni özgün tasarımlar kullanmakta evinize farklı bir hava katacaktır. Günümüzde ev dekorasyonu için oluşturulan renk paletlerinin sonu yok diyebilir. İstediğiniz renkleri bulmak, olmasa bile boyaları karıştırıp bulmak artık çok kolay. 

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleriic2
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihlerihttps://biricerik.com/ev-dekorasyonunda-sanatini-goster/

Zıt ve nötr renklerin ahengini yakalayarak modern ve fütüristik tarzlar ortaya koyabilirsiniz. Zıt ve nört renklerde diğer kullanılan renklere göre daha özgür olabilirsiniz. Her rengi kullanmadan belli dokunuşlarla evinizde canlı renkleri göstermenin ve iddalı olmanın formülünü bulabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri Ic1
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Mobilyalar dışında duvarlarınızda da hareketlilik yapabilirsiniz. Kiriş aralarını ve kolonları farklı renklerde boyayarak odanıza derinlik katabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri Ic8
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri Ic9
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihlerhttps://biricerik.com/ev-dekorasyonunda-sanatini-goster/
İçerik
Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu yaparken sadelik ve şıklığı isteyenler için beyaz yemek odası dekorasyonu ideal1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri

Yuvarlak Yemek Masası Seçimleri , bir ev için en önemli mobilyasıdır. Ev halkının ve misafirlerle1

2 dk. 38 Okundu
İçerik
Kanaviçe Mutfak Havluları

Kanaviçe Mutfak Havluları , annelerin ve anneannelerin büyük uğraşlarla yaptığı kanaviçe takımları günümüzde popülerliğini korumaktadır.1

2 dk. 77 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.