KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Japon Banyo Dekorasyonları

Japon Banyo Dekorasyonları kültüründe az eşya kullanımı söz konusudur. Genellikle evlerde de az eşya kullanımı vardır. Minimum mobilya ve aksesuarlarla hazırlanmış odalarda neredeyse eşya yokmuş hissine kapılabilirsiniz. Son zamanların trendi haline gelen japon banyo dekorasyonları gücünü biraz da minimalistlikten almıştır.

Japon Banyo Dekorasyonlari1
Japon Banyo Dekorasyonları

Neden Japon Banyo ?

Japon banyo dekorasyon örnekleri aynı zamanda uzak doğu tarzı olarakda bilinmektedir. Konfor odaklılığının yanında doğal bir ortamda sunmaktadır. Temel malzemesi genellikle ahşaptır. Ağacın işlenmemiş en doğal hali ile uzak doğu tarzını yansıtmaktadır. Doğal taşlar ile de desteklenmektedir. Renk tercihleri genellikle açık renkler ve yeşildir. Ağacın toprak renkleri ile yeşilin harika uyumunu yakalayan banyo dekorasyonları şıklığını korumaktadır.

Bunun nedeni doğayı içeride de yaşatmaktır. Bu tür banyolarda en önemli kıstas küvet olmasıdır. İçinde rahat edilecek ve doğanın içindeymiş hissi yaratmalıdır. Küvet tarzlarının baskın olduğu bu tür banyo dekorasyonlarında tabure de destekleyici obje halini almıştır. Küvetler genellikle bir kahve fincanını anımsatacak şekilde dekore edilir. 

Japon Banyo Dekorasyonlari2
Japon Banyo Dekorasyonları

Minimal banyo dekorasyonlarını anımsatan japon tarzı detaylardan da oldukça uzaktadır. Banyoların dekorasyonlarını küçük detaylar gösterse de bu tarzda detayları görmek oldukça zordur. Sadeliğin bütün saflığını kullanan uzakdoğulular banyo ve spa kavramlarını farklı yorumlamışlardır.  Japon banyo dekorasyonlarında küvet benzeri alanlar oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Batı kültürlerinden gelen küvet kavramının en eski kökenleri uzakdoğu olduğunu söyleyebiliriz.

Japon Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Yapon banyo tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara dikkat ederseniz sizinde harika bir japon banyonuz olacaktır. 

Japon banyolarda kullanılması gereken en önemli malzeme ahşaptır. 

Japon Banyo Dekorasyonlari3
Japon Banyo Dekorasyonları

Tercih yapacağınız mobilyalarda sadelik oldukça önemlidir. Doğal ve sade seçimler yapmalısınız. Banyoya girdiğinizde sanki doğada yürüyormuşsun hissini vermesi gerekmektedir. 

Yeşil ve toprak renklerinin uyumu ile banyonuzu donatabilirsiniz. Hem doğa hissini verecektir hemde canlı bir görünüm kazandıracaktır. 

Seçtiğiniz malzemeler şık göründüğü kadar kullanışlı ve rahatta olmalıdır. 

Banyonuzda bitki dekorları da oldukça önemlidir. Doğal ortam sağlamanın önemli dekorlarındandır. Canlı bitkiler olmamasına yada bakımında özenli olmaya dikkat etmelisiniz. Banyonuz nemli ve ıslak alanlar olduğu için bitkileriniz ilk koyduğunuz gün gibi canlı durmayacaktır.  

İçerik
Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı son zamanların en popüler dekor malzemelerindendir. Aynı zamanda uygulamada çok dikkat1

2 dk. 56 Okundu
İçerik
Rustik Tarz Salon Dekorasyonu

Rustik Tarz Salon Dekorasyonu, doğayı seven ve doğa içinde yaşamaktan zevk alan kişilerin tercih ettiği1

2 dk. 39 Okundu
İçerik
Güzel Kokulu Dekoratif Mum Önerileri

Güzel kokulu dekoratif mum önerileri yazımızın konusunu oluşturuyor. Severek vakit geçirdiğimiz evlerimizin dekorasyonları oldukça önemlidir.1

1 dk. 66 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.