KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları

Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları kullanışlı ve işlevseldir. Estetik açıdan banyonuzun hoş görünmesini sağlar. Banyolar nemli,ıslak ve buhar olan ortamlar olduğu için tavanlarda kullanılan yapı malzemeler oldukça önemlidir.

Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonlari2
Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları

Kullanacağınız dekorasyonların yapı malzemeleri iyi değilse akma,sızdırma,kabarma gibi problemler yaşarsınız. Bu tür banyo problemlerinde asma tavan kullanılmasında su sızdırmayacak yöntemlere göre dizayn edilmelidir. Günümüzde artık bu tür sorunları gidermek için çeşitli yapı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu tür çeşitli malzemelerin arasında en çok tercih edilen alüminyumdur. 

Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonlari3
Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları

Asma Tavan Panelleri

Banyolarda oluşan buharlaşma direk olarak tavanlara etki etmektedir. Tavana etki eden su buharı anında emilerek tavanı ıslatır.  Islanan tavanlar zaman geçtikçe dökülmeye başlar. Dökülmeler sonucunda rutubetlenmeye eşlik eden bu problemler oldukça önemlidir. Üzerine iyileştirme çalışmaları yapsanız dahi zamanla tekrar edecektir. Bu tür sorunlara karşılık  alüminyum asma tavan modelleri oldukça rağbet görmektedir.

Paneller konumlandırıldığında buharı emme sorununu engeller. Bu yapı malzemesi ve dekorasyonuyla artık tavanlarınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım ve işlevselliğin oldukça önemli olduğu asma tavan modellerinde tarzınıza göre olanları da seçebilirsiniz. Asma tavanlarını aynı zamanda zevklerinize uygun ışıklandırma sistemleri ile de estetik görünüm kazandırabilirsiniz. 

Zevklerinizin ve banyonuzun uzu süreli kullanımlarını aynı anda istiyorsanız eğer bazı bütçe planlamaları da yapmalısınız. Seçtiğiniz tavan modellerine göre fiyat aralıkları değişmektedir. En çok tercih edilen alüminyum modellerinin özellikleri bakımından 500 Tl arasında fiyatları başlamaktadır.

Tabi fiyat aralıkları gittikçe artmaktadır. Fiyatı belirleyen unsurlardan bir tanesi de kullanacağınız alanın ölçüsüdür. Küçük banyo ile büyük banyolar arasında fiyat farkı da değişmektedir. Alüminyum dışında seçeceğiniz diğer materyallerinde fiyatları değişkenlik göstermektedir. Eğer bu fiyatlar size fazla geldiyse tavanlarınıza alçı da çektirebilirsiniz.

Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonlari4
Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları

Aydınlatma Tercihleri 

Asma tavanlarda aydınlatma kullanacaksanız eğer elektrik tesisatında usta birini çağırmalısınız. Bu tür tavan işlemlerinde kesinlikle uzmanı halletmelidir.

Banyonuzda ışıklı olmasını istediğiniz alanların ön çalışmasını yapmanızda fayda vardır.

Genel ışıklandırma dışında detaylı ışıklandırma da önemlidir. Karar kısmında bu tür detayları gözden kaçırmamalısınız. Aydınlatmalarınızda renkli ışıklar kullanmak istiyorsanız eğer genel dekorasyonunuza göre karar vermelisiniz.

İçerik
Banyolarda Raf Tasarımları

Banyolarda Raf Tasarımları , kendinize alan yaratmak ve eşyalarınızın daha düzenli olması için en popüler1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Banyo Kalorifer Peteği Tasarımları

Banyo Kalorifer Peteği Tasarımları , modern teknoloji ile beraber yenilikçi  dekorasyon fikirleri gelişmiştir. Minimal, daha1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı

Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı oldukça pratik ve temiz dekor ürünleridir. Günümüzde bu tür dekor ürünlerinin1

2 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.