KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Banyo Dekorasyonunda Renk Çemberi

Banyo Dekorasyonunda Renk Çemberi , genel havayı değiştiren en önemli etkendir. Genellikle evin genel dekorasyonu birbirine benzerken banyo kısımları bu tarz dekorasyonlardan ayrılır. Kendine has stili olan banyo dekorasyonlarında daha özgün tasarımlar kullanılmaktadır.

Banyo Dekorasyonunda Renk Cemberi3
Banyo Dekorasyonunda Renk Çemberi

Banyo dekorasyonlarında renk uyumu oldukça önemlidir. Genelde küçük alanları olan banyolar, renklerin gücü ile küçük de olsa büyük görünüm kazandırmaktadır. Küvet ve jakuzili banyoların artması ile banyolarda daha fazla vakit geçiriliyor. Fayanslarından duvar kağıtlarına kadar birçok renk gösterişleri yapabilirsiniz. 

Renk Tercihleri

Banyo dekorasyonlarınızda ilk önce belirlemeniz gereken renklerdir. Renkleri belirlediğinizde kullanacağınız dekorasyonları da filtrelemiş olursunuz. 

Banyo Dekorasyonunda Renk Cemberi5
Banyo Dekorasyonunda Renk Çemberi

Klasik ve modern banyo dekorasyonu istiyorsanız eğer beyaz,krem rengi ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz  renklerde açık ve koyu dengesini yapmanız hem uyum sağlar hemde banyonuza derinlik kazandırır. Aksesuarlarında koyu tonları tercih ederseniz banyoda öne çıkan objeler olacaktır. Bu tür renk oyunları yapmanız banyonuzda netlik ve canlılık kazandıracaktır.

Aynı renk tonlarında yapılan dekorlar ortama sade ve loş görünüm kazandıracaktır. Silik olmasını sağlayacak olan bu tercih bir süre sonra size rahatsız edici gelebilir. Bu yüzden en azında 1 yada 2 parçanızı öne çıkaracak tonlarda yapabilirsiniz. Halı veya takım düşünüyorsanız hareketli olmasına da özen göstermelisiniz.

Banyo Dekorasyonunda Renk Cemberi2
Banyo Dekorasyonunda Renk Çemberi

Tavan ile Zemin banyoya girdiğinde gözü bölen unsurlardır. Bu tür halı modellerinde de banyonuzu geniş gösterebilirsiniz. Aynı zamanda yuvarlak, oval ve elips şeklinde seçeceğiniz halılarda banyonuzu geniş gösterecektir. 

Daha renkli bir banyo dekorasyonu istiyorsanız ilk önce biraz cesur olmalısınız ve yeni fikirlere de açık olmalısınız. 

Mor,mavi,kırmızı,turuncu ve sarı renkleri banyo dekorasyonlarında öne çıkan renklerdir. Tamamını yapmak istemezseniz bile belli alanlarda kullanıldığında da aynı etkiyi verecektir. Tek renk olarak tercih ederseniz gözü yorucu hale gelebilir. O yüzden kullanacağınız renklerde açık ve koyu uyumunu yakalamalısınız.

Not:

Yeşil banyo dekorasyonlarında krem rengi ile desteklendiğinde harika bir uyum ortaya çıkacaktır.  Beyaz renk kullanacağınız diğer renklerle yarışabilir. Eğer bir rengi canlı ve farklı yapmak istiyorsanız diğer renkte kırık beyaz,bej gibi tonları tercih etmelisiniz.

İçerik
Cam Lavabo Tasarımları

Cam Lavabo Tasarımları , banyo tasarımlarında oldukça şık bir görünüme sahiptir. Banyolarını değiştirmek isteyenler daha1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar vardır. Mutfaklar en çok vakit geçirilen alanlardır. Vaktin çok1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
2021 Popüler Salon Dekorasyon Fikirleri

2021 Popüler Salon Dekorasyon Fikirleri, yeni dönemde farklı ve trend modeller ortaya çıkmıştır. Salon dekorasyonunda1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al