KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Amazfit Pace 2 Stratos

Amazfit Pace 2 Stratos , Xiaomi üretim kalitesi ve yetenekleri ile etkilemeye devam ediyor. Hafif ve büyük bir ekrana sahip Amazfit Pace 2 Stratos akıllı saat dokunmatiktir. Kayış kısmını saate bağlayan pim de çok güven vermiyor. Standart dışı bir bağlama sistemi yapmak isteyenler için klasik saat pimini tornavida olmadan sökebilmeye yarayan küçük bir pime yer verilmiş. Cam elyafı destekli ve karbon görünümlü kasası ve ekranı güzel bir tasarıma sahip. 

OLED ekranın kullanıldığı saat telefon ekranını aratmıyor. Karmaşık grafikleri ve animasyonları gösterebilen ekranı 1,34 inç ve 320×300 piksel çözünürlük sunuyor. 260.000 üzerinde renk gösterebilen saatte kullanılan farklı ekran teknolojisi sayesinde açık havada da görünürlük sağlamak için ışığı yansıtan bir arka plan kullanılmış. Bu sayede saat siz ona bakmıyorken ekranda görüntü gösteriyor ancak bu görüntü kalite bazında daha basitleştirilmiş şekilde. Siz ekrana baktığınızda OLED ekrana dönüşüyor ve kalitesi artıyor. 

Üzerinde bulunan ışık algılayıcı da dış mekân ışığını izleyerek ekran aydınlatmasını ayarlıyor. Aydınlatma biçimi kapatılarak saat ekranına çift tıklama ile ekran aydınlatılmasını da sağlayabilirsiniz. 

Amazfit Pace 2 Stratos Arayüzü

Saat arayüzleri internetten indirilerek kullanılabiliyor. Bu modelin de kullanıcı arayüzünde bazı hatalar bulunuyor. Orta tuşa basılı tutulduğunda saat ekranına dönüyor ve ekran kilitlendiğinde üst tuş ile kilit açılabiliyor. Klasik telefonlardaki gibi sağa ve sola çekiştirme, yukarı aşağı itmeyle sezgisel şekilde kullanılabiliyor. 

Olumsuz özelliklerinden biri ise start verilecek tuş kırmızı ile işaretlenmiş ancak ekran yerine tuşlar kullanılırsa onay orta tuş ile veriliyor. Saat koşu moduna alınarak startta beklendiğinde, starta geçirecek olan tuş yan ekranda Go tuşu veya orta tuş oluyor. Koşu yaparken durdurma ve devam etme de üst tuş ile yapılıyor. Saatin ana ekranında bulunan seçeneklerden bazılar daily overview, activities, sports, saat arayüzü, kalp atışı grafiği, müzik, alarm, pusula, kronometre, geri sayıcı, hava durumu ve uykudur. 

Amazfit Pace 2 Stratos

Amazfit Pace 2 Stratos Genel Özellikleri

Amazfit Pace 2 Stratos inceleme yazılarına göre basit bir yazılıma sahip. Yazılımı açıldığında ilk olarak uydu verilerini ve sonrasında aktiviteleri saate aktarıyor. Saat Wi-Fi sayesinde kayıtlı sinyale ulaşırsa aktiviteyi otomatik aktarıyor. Aktivite kaydı açıkken 35 saatlik kullanım sunan model, saat modundayken 5 gün dayanabiliyor. Ekran ışığı modunda bu rakamlar daha da düşüyor. Aynı zamanda Bluetooth 4.0 modundayken de şarj süresi azalıyor. Aktivite sırasında şarj olabilen saat hızlı şekilde şarj olabiliyor. Ancak şarj ünitesi takılı iken saat kola takılamıyor. 

Rota takibine izin veren Amazfit Pace 2 Stratos bluetooth nabız gps akıllı saat rotayı saatlere disk üzerinden değil de yazılım aracılığıyla yüklüyor. Böylece daha detaylı rotaları yüklemek zorlaşıyor. 

Amazfit Pace 2 Stratos Bağlantılar

Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı kapasitesine sahip saat hem BLE hem de Bluetooth 4.0 kullanıyor. Saatte 2 GB MP3 ve aac alanı bulunuyor ve aktiviteden önce müzik açılabiliyor. Basit ve işlevsel çalışan müzik bölümüne aktivite kaydı sırasında ulaşılmıyor. Aynı zamanda müzik dinlerken saat 2-3 saat dayanabiliyor. 

Akıllı saat piyasasına göre spor saati olarak değerlendirilebilecek Amazfit Pace 2 Stratos spor aplikasyonlarına sahip. Tasarımından arayüzüne kadar tanıdık detaylar içeren model, bazı özelliklerinde markaları geçerken bazılarında da gerisinde kalmış. Aktivite ekranının detaylı olmasına karşın elevation plot özelliği bulunmuyor. Bu yüzden yükseklik grafiği koşuda takip edilemiyor. Spor modları da değiştirilemiyor. Bunun gibi olumlu özelliklerinin yanında olumsuz özellikleri de bulunuyor. 

İçerik
Apple Watch Nike SE 44mm GPS

Apple Watch Nike SE 44mm GPS ,teknoloji devi Apple, SE olarak üretimini gerçekleştirdiği iPhone telefonlarına1

3 dk. 65 Okundu
İçerik
WhatsApp Sohbet Yedeğini Google Drive’a Yükleme

Hiç kaybetmek istemediğiniz, ileri ki günler için sakladığınız sohbet yedeklerinizi telefonunuzun imkan sunduğu yedekleme hizmetlerinde1

2 dk. 15284 Okundu
İçerik
Akıllı Drone Önerileri

Akıllı Drone Önerileri , içeren yazımıza başlarken bu konuda son derece önemli olan markaları ve1

4 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al