KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Zoom Call Over İnternet Hatası Nedir? 4 Adımda Çözüm

Türkiye’de koronavirüs tehlikesinin her geçen gün arttırması sebebiyle eğitimde yapılan değişiklikler uzaktan eğitim sürecinin devam etmesine sebep oldu. Her okul kendi uzaktan eğitim platformlarını oluştururken bazı eğitimciler Zoom uygulamasını kullanarak öğrencilere eğitim vermeye devam ediyor. Her ne kadar bu uygulama eba tv den daha fazla kolaylık sağlıyor olsa da yerli bir uygulama olmaması sebebiyle özellikle alınan hataların ve kullanılan komutların yabancı kelimelerden oluşuyor olması sorunların çözümünü daha zor hale getiriyor. Zoom uygulamasında sık sık karşılaşılan Zoom Call Over İnternet Ne Demek diye merak ediyorsanız ne anlama geldiğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Zoom Call Over İnternet Ne Demek Çeviri Ne Anlama Geliyor?

Bu kelimenin Türkçe olarak kendi dilimize çevirdiğimizde “internet üzerinden çağrı” olarak nitelendirilebilir. Herhangi bir kişiyi Zoom üzerinden aramak istiyorsanız bu komutu kullanmanız yeterli olacaktır.

Call Over İnternet Zoom Sorunu Nasıl Çözülür?

Call Over İnternet Zoom Sorunu ile karşılaştığınızda toplantıya katıldığınızda sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa bunun birden çok sebebi olabilir. Bu sebeplerden en çok bilineni mikrofonunuzun kapalı olmasıdır. Zoom Call Over İnternet Ne Demek Çeviri olarak kendi dilimizde internetten konuşma anlamına geldiğini sizler için söylemiştik dolayısıyla konuşma gerçekleştirmek için mikrofon sorununu çözmeniz gerekiyor.

  • Zoom uygulamasına girin.
  • Ana ekranın sağ alt kısmında bulunan “Settings” yani “Ayarlar” kısmına ulaşın.
  • Ayarlar kısmında karşınıza”Meetings” yani “Toplantılar” bölümü olacaktır.
  • Karşınıza çıkacak seçenekler arasında “Always mute my microphone” olacaktır. Buna tıkladığınızda sesiniz toplantılarda karşı tarafa gitmeyecektir.

Zoom Call Over Internet Hatasi Nedir 4 Adimda Cozum 2

Bu durum Call Over İnternet Zoom Problem olarak görülmese de birçok kişinin ayarlarını yapamamasından dolayı sesin karşı tarafa aktarılmamasını sorun olarak görmesine sebep oluyor. Zoom İnternet Sorunu için yaşadığınız farklı problemler bulunuyorsa uygulamanın yapımcılarıyla iletişime geçmek doğru bilgiye kısa sürede ulaşmak adına size fayda sağlayacaktır.

Bkz: Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

İçerik
Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor Çözümü

Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor, son zamanlarda birçok kullanıcının almış olduğu hata mesajlarından biridir.…

3 dk. 313 Okundu
İçerik
“Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor Hatası” Nasıl Çözülür?

Windows 10 bilgisayarlarda oyun ya da program yüklerken karşılaşılan “Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor” hatası zaman…

3 dk. 31 Okundu
İçerik
Windows 10 Ntdll.dll Hatası Çözümü

Ntdll.dll dosyası işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızda bulunan System32 klasörüne otomatik olarak yüklenecektir. Bu…

2 dk. 10345 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.