KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Torrent İndirme Siteleri 2021

Torrent İndirme Siteleri 2021 , hem hızlı indirme hem de paylaşma noktasında Torrent siteleri kullanıcıların en büyük yardımcılarıdır. Torrent siteleri üzerinden sadece film değil, oyun gibi büyük kapasiteye sahip birçok farklı dosyanın da indirilmesi mümkündür.

Torrent sitelerine genel olarak bakıldığında internet üzerinde yer alan en büyük buluşlar arasında yer aldığı görülür. Birçok torrent indirme sitesi içerisinden yapılacak indirme işlemleri hem güvenlidir hem de indirilen dosya %100 doğru içeriğe sahiptir. Yani indirilen dosyalarda farklı bir sürpriz ile karşılaşmak söz konusu değildir.

Torrent Siteleri

Torrent siteleri birçok durumda yasal olmayan dosyaların paylaşımı için tercih edilse de aslında son derece güvenilir olan sitelerdir. İlk aşamada torrent kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir ancak küçük bir araştırma ile bütün kullanıcıların etkin bir şekilde torrent sitelerini kullanmaları mümkündür.

Bugün dünya genelinde en iyi sonuçlar veren ve en fazla kullanıcıya sahip olan Torrent siteleri şu şekildedir;

 • The Pirate Bay (TPB),
 • Kickass Torrents,
 • RARBG,
 • 1337x,
 • TorrentDownloads,
 • LimeTorrents,
 • Torrentz2,
 • Zooqle,
 • YTS,
 • EZTV,
 • TorLock.

Torrent İndirme Siteleri

Torrent indirme siteleri normal sitelerden indirme hızındaki farkları ile ayrılır. Çok büyük kapasiteye sahip dosyalarda genelde indirme süreleri uzun saatleri bulurken, torrent siteleri ile genelde dakikalar içerisinde bu dosyanın bilgisayara indirilmesi mümkün olur. Torrent üzerinden dosya indirimi ve paylaşımı yapmak isteyen bilgisayar kullanıcıları Torrent istemcisine sahip olduktan sonra uygulama üzerinden birçok uygulamayı güvenli koşullarda indirebilir.

Torrent sitelerinden yapılan indirmeler herhangi bir yasa dışı duruma dâhil değildir. Yani siteler üzerinden yasal koşullarda istenen birçok dosya güvenle indirilebilir. Ancak indirme için tercih edilecek dosya ya da verinin eğer telif hakkın koruması bulunuyorsa bu durumda bu işlem sistem tarafından yasa dışı olarak tanımlanır. Bu anlamda daima açık kaynaklı ve erişim serbestliği bulunan dosyaların indirilmesi önerilir.

Torrent İndirme Nasıl Yapılır?

Torrent indirme ve torrent indirme hızı artırma hizmetlerinden faydalanabilmek için öncelikle bir Torrent istemcisine sahip olmak gerekir. Bilgisayarlara BitTorrent ya da uTorrent istemcilerinden bir tanesi yüklenerek kolayca torrent indirme seçeneklerinden faydalanılabilir. Bunlara ek olarak kullanıcılar torrent VPN’i kullanarak da gerekli indirme işlemini hızlı sürelerde yapabilir.

Torrent istemcisinin kurulmasının ardından programdan kullanıcılar istedikleri dosyaları taratarak bulabilir. Burada yer alan dosyalar ‘.torrent’ uzantısına sahiptir. Bu nedenle kullanıcıların dosyaları ‘.torrent’ şeklinde aratmaları gerekir. Dosyayı bulduktan sonra tek yapılması gerekenindir butonuna tıklamaktır. Ardından dosya iner ve istemci üzerinden açılır.

Torrent Hızı Arttırma Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar konu ile ilgili çok sayıda torrent hız çok yavaş şikâyetinde bulunur. Bununla birlikte birçok durumda da torrent indirme yapmaz ve kullanıcılar bu konulara çözüm bulamaz. Torrent genelde çok eski zamanlı dosyaların indiriminde sorun çıkartmaktadır. Bunun nedeni eski dosyaların indirilmesinde kullanılan artık uzantı sağlam olmamasıdır ve indirme işlemi bundan dolayı başarısız olur. Torrent indirme hızını birkaç öneri ile kolayca artırmak mümkündür.

Torrent indirme hızı arttırma 2021 önerileri şu şekildedir;

 • İndirme esnasında Seeder değeri yüksek olan dosyalar tercih edilmelidir.
 • İndirme esnasında cihazda açık olan arka plan uygulamaları kapatılmalıdır.
 • Torrent üzerinde bir defada sadece tek dosya indirilmelidir.
 • Her zaman güncel olan trackerlar kullanılmalıdır.
 • Torrent indirme ayarları incelenmeli ve kişisel olarak düzenlenmelidir.
İçerik
Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda cihaza herhangi bir program yüklerken ya da oyun kurulumu yaparken1

3 dk. 77 Okundu
İçerik
Mouse DPI Ayarı

Mouse DPI ayarı ,sürekli olarak karşımıza çıkan DPI nedir? Sorusunun yanıtını sizler için sunuyoruz. Oyuncu1

4 dk. 18 Okundu
İçerik
Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021

Windows 10'da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021, işletim sistemine sahip olan1

2 dk. 16546 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al