Ana Sayfa Yazılım Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

Zoom-Disable-Waiting-Room
Zoom-Disable-Waiting-Room

Zoom, son zamanlarda eğitimin adeta gözdesi olmuş durumdadır. Bu durumda uygulamayı kullanan öğrenciler uygulama içerisinde karşılaştıkları yabancı dildeki kavramlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Disable Waiting Room in Zoom yazısı da merak edilenler arasında ilk sırada yer alıyor.

Zoom Disable Waiting Room Sorunu

Zoom uygulaması eğitimde öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişimin mümkün kılınması için kullanılan programlardan biridir. Öğretmenler tarafından belirlenen zaman dilimleri içerisinde öğrenciler derslere girerek canlı olarak görüntülü konuşma ve ders dinleme imkanı buluyor.

Zoom programında toplantı odaları öğretmenler tarafından oluşturulduğu için öğrenciler “Bekleme Odasını Devre Dışı Bırak” seçeneğini göremezler. Bu seçenekle karşılaşan öğretmenler ise Bekleme Odasını Devre Dışı Bırak Ne Demek diye merak ediyor. Bu butona tıklandığında öğrencilerin ders öncesinde bekleme odasında toplanarak birbiriyle iletişim kurması engellenir.

Zoom’da Bekleme Odasını Devre Dışı Bırakma

Zoom İndir işleminden sonra programda öğrencilerin ders öncesinde sohbet etmesini, birbiriyle iletişimde kalmasını ya da dosya paylaşımı yapmasını engellemek istiyorsanız bekleme odasını devre dışı bırak seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçeneği aktifleştirmek için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Zoom” programını açın.
  2. Anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Dişli Çark (⚙)” simgesine tıklayın.
  3. Sizi karşılayan ekranın alt kısmındaki “Wiew More Settings” seçeneğine dokunun.
  4. Ana ekranda bulunan “In Meeting (Advanced)” kısmına girin.
  5. Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak “Waiting Room” ibaresinin karşısında bulunan butonu hareket ettirin.

Bütün yapmanız gereken işlemler sadece beş adımla sınırlıdır.

Bkz: Zoom Call Over İnternet Hatası Nedir? 4 Adımda Çözüm

 

 

11 Yorumlar

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz