KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bilgisayara EBA TV Nasıl Yüklenir?

Bilgisayara EBA TV Nasıl Yüklenir?  Tüm dünyayı abluka altına alan Covid – 19 ölümcül virüsü sebebiyle tüm dünya ülkelerinin yanı sıra Türkiye’de de uzaktan eğitim sistemine geçiş yapıldığı için kullanılıyor. Hal böyle olunca öğrencilerin eğitim hakkından mahrum kalmaması amacıyla belirli saatlerde canlı ders sunumları yapılması için televizyonda yayınlanan ve telefonlara indirilen EBA uygulaması ile dersleri izleyebiliyorsunuz.

Bu uzaktan eğitim sistemi adresinde sunulan sınıf seviyelerine uygun güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital dönüm sistemi hedeflemelerinden biri olan EBA TV artık televizyon ve akıllı telefonların yanı sıra bilgisayardan da izlenebiliyor. EBA bilgisayara nasıl indirilir diye merak ediyorsanız bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize dair bilgileri bu yazımızda sizlere en ince ayrıntısına kadar aktaracağız.

EBA platformu ile tüm ders içeriklerini cihazınıza indirerek dilediğiniz zaman bu içeriklere ulaşabilir ve istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz. Bu program sayesinde içeriği mobil cihazınıza indirerek de kullanabilirsiniz. EBA TV bilgisayardan nasıl izlenir sorusunun yanıtını bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Bilgisayara EBA TV İndirme Klavuzu 2020

Bilgisayara-EBA-TV-Nasil-Yuklenir

Bilgisayara-EBA-TV-Nasil-Yuklenir

EBA 2023 eğitim vizyonu konusunda geleceğe yönelik eğitim yatırımlarının planlanmasında çok fazla etkiye sahiptir. Dijital eğitim platformu eba uygulamasını aşağıdaki adımlar neticesinde bilgisayara indirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

İndirme işlemine başlamadan önce canlı ders izlemek için bilgisayarınıza Bluestacks uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bluestacks uygulamasını bu linkten indirebilirsiniz. İndirdikten sonra aşağıdaki adımları birer birer uygulayın.

  • Bluestacks uygulamasının kurulumunu tamamladıktan sonra Google Play Store mağazasına girerek arama kısmına “EBA” yazın.
  • Mağaza içerisinde EBA uygulaması karşınıza çıkacaktır. Bu uygulamayı indirin.
  • EBA uygulamasını kullanmak için Bluestacks programına girerek uygulamayı başlatmanız yeterli olacaktır.

NOT: Bluestacks programını bilgisayarınızdan kaldırırsanız bir sonraki girişlerinizi ne yazık ki yapamayacaksınız. Bu sebeple kesinlikle programı kaldırmayın.

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA uygulamasının son zamanlarda uzaktan eğitim sebebiyle aktif olarak kullanılmasından dolayı öğrenciler platforma giriş yapmak için tek kullanımlık şifreye sahip olmalıdır. Bu şifre ise aşağıda anlatacağımız adımlar neticesinde kolaylıkla alınabiliyor. EBA şifresi nasıl alınır diye merak ediyorsanız aşağıda vereceğimiz adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor.

EBA Tek Kullanımlık Şifre Alma

EBA platformuna daha öncesinde giriş yaptıysanız ve giriş yaptığınız şifreyi unuttuysanız danışman öğretmeniniz ile iletişime geçerek platforma girmeniz için ihtiyacınız olan tek kullanımlık şifreyi talep edebilirsiniz. Sınıf öğretmeniniz bu talebinizi hemen yerine getirerek giriş yapmanız için size gerekli şifreyi verecektir.

EBA Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

EBA uygulaması uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin platformdaki haber, video, ses gibi işitsel ve görsel anlatım niteliği bulunan içeriklere ulaşmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra uygulamasını yükleyerek platformdaki haber ve buna benzer içeriklere de ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin derslerini pekiştirmesine yönelik yayınlamış olduğu dergi içeriklerine ulaşabilir ve bunlar arasından istediğiniz içeriği mobil cihazınıza indirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bkz: Fatih Wifi Şifresi 2020, Güncel Fatih İnternet

İçerik
DGS Havacılık Yönetimi Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Havacılık Yönetimi  Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 yıllarının puan sistemi 20201

3 dk. 156 Okundu
İçerik
DGS Fotoğraf Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021- 2022

DGS Fotoğraf Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021- 2022 , sınav sonuçları açıklandığında merak edilen bölümlere1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
DGS Sosyal Hizmet Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Sosyal Hizmet Bölümü  3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , son zamanlarda oldukça1

3 dk. 708 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.