KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri

Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri ile pencereye gerek kalmadan da muhteşem manzaralara da sahip olabilirsiniz. Yemek odanızın dekorasyonuna göre uygun duvar dekorasyon fikirleri oldukça fazladır. Yemek masalarına genellikle özen gösterilir ve sohbetlerde yemek esnasında yapılır. Bu yüzden yemek odaları daha huzurlu ve iç açıcı olmalıdır.

yemek odasi4
Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası duvar dekorasyonlarında mümkün olduğunca açık tonlarda boyalar kullanmalısınız. Ferah görünüm elde etmeniz oldukça önemlidir. Manzara resimleri kullanımı oldukça yaygındır. Daha farklı ve çeşitli örneklerini bulmanız mümkündür. Üç boyutlu stickerler da kullanılabilir. Kabartmaları ve ışıklı materyallerle yapılmış manzara resimleri de odanızı doğanın içindeymiş gibi gösterebilir. 

yemek odasi2
Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri

Büyük sanat eseri asmak, iddialı bir duvar dekorasyonu için ilk akla gelendir. Bu bir fotoğraf ya da tablo olabilir. Asılan eser devasa boyutlarda olacağı için misafirlerinizin ve odanın ilgi odağı haline gelebilir. Bunları tercih etmenizin yanında başka fikirleri de sizlere sunacağız. Odanızın dekorasyonuna uygun olarak  ; soyut bir çalışma veya ikonik bir resim tercih edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu , derinliği olan bir eser mekanınıza ferahlık katarken , tersi duvar etkisi yaratarak mekanı boğabilir. Seçimlerinizde bunları da göz önünde bulundurmalısınız.

yemek odasi
Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri

Eğer minimalist bir dekorasyona sahipseniz, siyah beyaz fotoğraflar asarakta dinamik bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Duvarlarınızın Dili Olsun

 • Duvar dekorasyon fikirleri arasında en iddialı yöntemlerden birisi de duvarlarınıza 3 boyutlu sıra dışı objeler asmaktır. Kendi becerilerinizi kullanarak duvarınıza özel tasarımlar uygulayabilirsiniz. Veya ucuza satın alabilileceğiniz dekoratif alçıpan tavan göbeklerini tavan yerine duvarınıza asabilirsiniz. Biraz boyama ve süsleme tekniğini de kullanırsanız havalı bir duvar dekoru elde edebilirsiniz.
 • Parçalı tablolar kullanımının en büyük avantajı, kirişlerinizi ve fazladan boş kalmış ölü alanlarınızı değerlendirmek için birebirdir. Dikkat etmeniz gereken yemek odanızın dekorasyonu ile uyumlu renkler olmasıdır.  Hareket istiyorum derseniz de nötr renkler size yardımcı olacaktır.
 • Biçimleri olmayan büyük ve küçük uyumu etkili olan küçük heykeller de duvarlarınıza hareket ve şıklık katacaktır. Doğal formlu ağaçlar bunlardan sadece bir tanesidir. 
 • Karar vermekte zorluk çekiyorsanız beğendiğiniz tüm resimlerle duvar albümü oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken unsur ise aynı boyutlarda çerçeve kullanmamanız gerektiğidir. Büyüklü küçüklü aralarında uyum sağlayan yapılardan oluşturursanız daha şık görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Çeşitli boyut ve renklerdeki çerçeveleri özgürce bir araya getirerek duvarlarınızı canlandırabilirsiniz. 
 • Bohem bir dekorasyon tarzınız varsa duvarlarınızda desenli kumaşları da kullanabilirsiniz. Renklerin uyumu ile bir duvar halısı da odanızın tamamını etkisi altına alacaktır.
 • Güzel bir duvar dekoruna sahip olmak için pahalı eserler ve aksesuarlar almanıza gerek yoktur. Güzel desenli bir eşarpla bile duvarlarınızı çevreleyebilirsiniz.
 • Aynaların mekanları olduğundan daha büyük göründüğünü artık biliyoruz. Karşılıklı iki duvar da kullandığınızda bu büyüklüğü maksimum durumuna çıkarabilirsiniz.
 • Yemek odanızın dekorasyonuna göre gümüş, altın veya başka materyaller ile de ön plana çıkarabilirsiniz.
 • İnce ve şık görünümlü raflar da yemek odanızın kullanışlı duvar dekorasyonlarındandır. Aksesuarlar ile de kullanışlı bir yapıya sahiptir.
yemek odasi3
Yemek Odası Duvar Dekorasyon Seçimleri
İçerik
Duşakabin Modelleri

Duşakabin Modelleri , banyo dekorasyonlarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Banyolar genellikle küçük olduğu için1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
Mutfak Duvar Saatleri

Mutfak Duvar Saatleri , mutfağınızda önemli dekorasyon ürünleridir. Moda dünyasının değişen trendleri ve popülerliği sayesinde1

2 dk. 50 Okundu
İçerik
Bahçe Dekorasyon

Bahçe Dekorasyon , ürünleri uyum ve güzelliği ile bahçeyi muhteşem kılan en önemli özelliklerdendir. Bahar1

2 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al