KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yarış Oyunları

Yarış Oyunları , genel olarak oldukça sevilen oyunlar içerisinde yer alan yarış oyunları; hem kızların hem de erkeklerin ilgisini çekmektedir. Yarış deyince aklımıza ilk araba yarışları gelse de aslında bu oyun türünde birbirinden farklı pek çok oyun çeşidinin de olduğundan kolaylıkla bahsedebiliriz.

İkili oynanan yarış oyunları da vardır, tekli oynanan yarış oyunları da. Bu oyunlar genelde bir otomatik sisteme karşı oynanır. Ancak bazen çevrimiçi oyunlar da vardır. Eskiden daha az olan bu oyunlar, şimdilerde oldukça büyük bir alana yayıldı ve sırf bu çevrimiçi yarış oyunları adı altında pek çok platform kuruldu. Şimdilerin en popüler oyunlarından olan PUBg oyunu bile aslında bir yarış formatına dayanmaktadır. Bir kazananın muhakkak olacağı bu oyunları aslında bizler, tamamen yarış oyunları olarak anmaktayız.

Yarış Oyunları Türleri Nelerdir?

Yarış oyunları türleri birbirinden farklılık gösterse de en nihayetinde bir kazanan ve bir kaybeden bileşeninden oluşmaktadır. Özellikle başta sayabileceğimiz araba yarışları, hemen herkesin ilgisini çeken ve gerek sisteme karşı gerekse de çevrimiçi bir platform olanağı sunan yarış türü oyunlarıdır. 

Buna ek olarak bir pastacılık yarışı bile, yarış oyunları arasında sayılabilir. Bir HİT kısmının olduğu giysi giydirme oyunu da yarış oyunudur, iki kişilik oynanan çöpleri deniz altından toplama oyunu da. Bu şekilde çeşitlendirebileceğimiz pek çok yarış oyunu bulunmaktadır. Özellikle sonuna kadar savaşma modunda da pek çok yarış oyunu vardır. Bu moda dahil olan oyunlar genelde spor bazlı oyunlardır. 

Örneğin basketbol oyunlarında da bir yarıştan bahsedebiliriz. Teniz, voleybol, futbol gibi sporlara dair yapılan oyunlar da yine yarış oyunları arasında geçmekte olup pek çok farklı kesim tarafından oynanmaya devam etmektedir. Eskiden grafikleri daha zayıf olan bu oyunlar, şimdilerde bir sanal gerçeklik ile buluşmakta ve ilgilisine de bu ekrandan sunulmaktadır. Yani bir yarış oyununa girdiğinizde sizleri karşılayan gerçek bir atmosfere şahit olabilirsiniz. Gün geçtikçe bu sanal gerçeklik daha da artacak ve oyuncu için bu daha büyük bir keyif haline dönüşecektir.

Yarış Oyunlarını Kimler Oynar?

Yarış oyunlarını oynayan kişilerin herhangi bir yaş ya da cinsiyet aralığı bulunmamaktadır. ‘’Şu yaş grubundaki kişiler bu oyunları; bu yaştakiler ise şu oyunları oynar’’ tarzındaki bir cümle yanlışlık içerecektir. Bu yarış oyunlarının kategorileri birbirinden farklılık gösterebildiği ve her zaman pek çok farklı çeşidine de ulaşmak kolay olduğu için hem erkekler hem de kızlar büyük bir keyifle yarış oyunlarına zaman ayırabilirler.

Küçük yaşlardan itibaren başlayan yarış oyunları, ilerleyen süreçlerde daha profesyonel bir çizgiye kendini bırakmaktadır. Bu yüzden de hemen her yaş grubundan ve hemen her zevkten insanı bir arada buluşturan bu yarış oyunları; sizlere doğrudan oldukça iyi zaman geçirmenizin sağlayıcılığını sunmaktadır.

Yarış oyunları; iki ve bundan daha fazla tarafın bir arada bulunduğu bir platform sunmaktadır. Bu platform içerisinde yerinizi almak ve kendinize en uygun yarış türüne karar vermek için pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Eğer giysi giydirmeye meraklıysanız moda yarış oyunları oynayabilirsiniz. Arabaya da ilginiz varsa ya da bu bağlamda bir araba yarışı tercih edebilirsiniz. Motorlarla ilgili de yarış oyunları bulunmaktadır. Bunları da bir tercih olarak kaale alabilirsiniz. Tamamen zevkiniz ve kendi isteğiniz doğrultusunda seçeceğiniz oyunlar ile keyifli zaman geçirme imkanını oluşturabilirsiniz. Pek çok seçeneği kendi zevklerinize göre filtreleyerek bu alanda güzel bir zaman oluşturabilirsiniz. İçerisinde pek çok özellik bulunan bu oyunlar iki kişilik de oynanabilmektedir. 

İçerik
Steam Ücretsiz Oyunları Nasıl Alabilirim?

Steam ücretsiz oyunları nasıl alabilirim? Steam severlerin, oyun aşıklarının hep aklındaki soru ,hep merak ettikleri1

3 dk. 33 Okundu
İçerik
Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri ? 29 Ekim 2003 tarihinde mobil oyun1

3 dk. 40 Okundu
İçerik
CS GO Tarihinin En Pahalı Envanteri

CS GO Tarihinin En Pahalı Envanteri , 2012 yılında piyasaya sürülen Cs go silahlı ve1

3 dk. 151 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.