KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Valve Vac Ban Nedir?

Valve VAC ban nedir? Valve kullanıcıların sıklıkla merak ettiği sorulardan biridir. Bu soruyu algılayabilmek için VAC kelimesinin anlamını anlamamız lazım .VAC‘’Valve Anti Hile ‘’ ‘nin kısaltması olmaktadır. Amacı ise kullanıcıların bilgisayarlarında kurulu olan hilelerin sisteme girişteki farkında olmasını sağlamadır. Yani VAC korumalı bir sunucuya bağlandığınızda VAC sistemi sizi ‘’BAN’’ layacaktır yani sizi yasaklayacaktır. Bu süreçten sonra da VAC korumalı sunuculardan oynamanız tamamen yasaklanır.

Bir oyuncunun diğer oyuncuya karşı üstün gelmesini sağlayan değişiklik, hile veya kabul edilmeyen yazılım olarak adlandırılır. Bu durumda VAC yasaklaması hemen harekete geçer. Ayrıca bu durum sadece oyun esnasında değil kütüphanesinde yapılan değişiklik ya da çalıştırılabilir dosyalarında yapılan değişiklikleri de kapsar.

VAC otomatik yani sistemsel bir şeydir. İnsan unsuru içermez yani bir yönetici yüzünden ceza yemezsiniz. Yani VAC ban yemek için “Güvenli sunuculara” yani “VAC korumalı sunuculara” bağlanarak “oyuna etki edecek bir yazılım” kullanıyor olmanız gerekmektedir.

VAC ban yerseniz oyuna girmeniz değil, güvenilir sunuculara girmeniz yasaklanıyor doğrusu VAC koruması olmayan sunuculara bağlanabilirsiniz sadece bu sunucularda oynamak ne kadar keyifli olur tartışılır zira kimsenin ban yeme korkusu olmayınca siz de dahil herkes hile açacaktır.

Bir sunucu banları var bir de VAC ban peki arasındaki fark nedir ve Valve VAC ban nedir? Sunucu banların oyunun sunucusu tarafından verilmiştir. Ve ancak o sunucu da yasaklanırsınız. VAC ban da ise tüm güvenilir sunucularda yasaklanmış olursunuz. Yani anlayacağınız sunucu yöneticisi VAC ban uygulaması yapamaz. Bu tamamen sistemsel bir şeydir.

Yine çok önemli bir noktada VAC banlar aynı telefonu kullanan tüm hesaplar için uygulanır. Yani herhangi bir hesabınıza VAC ban yerseniz ve diğer hesaplarınızı da aynı telefon üstünden kullanıyorsanız o hesaplarınız da VAC ban yemiş olur.

PEKİ VAC tarafından yasaklanmamak için ne yapabilirim ?

Sadece güvenilir makineleri kullanarak VAC korumalı sunuculara girmeyi tercih edin. Eğer bağlantı yaptığınız makinadan emin değilseniz VAC korumalı sunuculara asla giriş yapmayınız.

Özel görünüm sağlayan şeyler yüklerden çok dikkatli olunuz.

Sadece güvenilir kaynaklardan ve inandığınız kaynaklardan indirme işlemleri yapın. Çünkü hileciler başkalarının yasaklanması için bu yöntemleri kullanmaktadırlar.

Steam sayfasındaki genel güvenlik tavsiyelerini dikkatlice okuyup uygulayınız.

Steam abonelik sözleşmesi maddelerini de okumanızda fayda var.

VAC yasaklanmasına sahip biri güvenli olmayan sunucularda oynayabilir. Bazı oyunla VAC korumasının olmadığı sunucular oluşturmaktadırlar. VAC banı yiyen bir oyuncu yalnızca bu sunucularda oynayabilir.

Kütüphanenizi paylaştığınız birisi ban cezası yerse siz de yermişiniz sorusunu incelediğimizde ise evet hesabınız başkası tarafından kullanılırken de cezai işlem gerektiren bir hile söz konusuysa hesabınız ban yiyecektir.

VAC Ban Nasıl Kaldırılır?

Vac ban nasıl kaldırılır? Sorusu genellikle VAC ban cezasını yemiş kullanıcılar aceleyle arattıkları ve cevabını çok merak ettikleri bir sorudur. Peki gerçekten VAC ban nasıl kaldırılır? Veya kaldırılır mı?

Maalesef bu sorunun cevabı olumsuzdur. Yani VAC ban cezaları kalıcıdır. Bir yönetici ve ya destek ekibi tarafından kaldırılamaz. Tartışmaya açık olan bir konu da değildir. Steam destekle ne kadar iletişime geçerseniz geçin aynı cevapları alacaksınızdır.

Tek bir yolu vardır o da eğer VAC yasaklamasının bir hata sonucunda verildiğine karar verilirse cezanız otomatik olarak iptal edilecektir.

İçerik
Metin2 Güncel Balık Tutma Hilesi [Balık Botu]

Metin2 oyununda balık tutmak belki de birçok oyuncu için çok zor bir süreç olduğu için1

2 dk. 17017 Okundu
İçerik
Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Araba yarışlarına meraklı oyun severlere hitap eden Forza Horizon 4 son derece yüksek kalitede bir1

4 dk. 10843 Okundu
İçerik
PS5 NAT Hatası Çözümü ve İşlem Adımları Nelerdir?

PlayStation 5’in 2020 yılının Kasım ayında çıkması birçok oyunseveri heyecanlandırdı. Bu cihaz eski sürümlerine göre1

3 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.