KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz

Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz? Erkek ya da kız çocuklarda özellikle cinsel eğitim konusunda anne ve babanın dikkat etmesi gereken pek çok farklı husus bulunmaktadır.

Doğru zamanın belirlenebilmesi için çocuğunuza cinsel eğitimi hangi dönemde vermelisiniz? Sorusunun cevabını net bir şekilde bilmeniz gerekir. Uzmanlar tarafından önerilen yaşlarda çocuğunuz ile doğru şekilde iletişime geçmeniz bu konuda yaşayacağı problemleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Ergenlik döneminde özellikle 10 ila 14 yaş arasında çoğu zaman çocuklar yaşanan değişimler karşısında sorun yaşayabiliyor. Genç kız ya da genç erkek olduklarında özellikle yaşanan değişimlerin onlarda oluşturmuş olduğu etkileri ortadan kaldırmak anne ve baba için oldukça önemlidir.

Doğru Zamanın Beklenmesi Önemli!

Anne ve babalar için özellikle çocuklarda cinsel eğitim konusunda daha erken dönemde müdahale edilmesi gerekmektedir. Uzmanlar yapılan açıklamalarla özellikle ergenlik döneminin bu konuda daha geç kalınacağını belirtmektedir. Cinsel eğitimi verilebilmesi için ergenlik döneminin beklenmemesi gerekir. Doğru bilginin verilebilmesi için detaylı araştırma yapılması gerekir.

Çocuk tarafından yönetilecek olan sorulara karşılık açıklayıcı şekilde bilgi verilmesi önemlidir. Cinsellikle ilgili özellikle çocuklarla açık bir şekilde sohbet etmek gerekir. Sohbet sırasında yasaklayıcı şekilde konuşmaktan kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra beden gelişimi ile yaşanacak olan değişimler hakkında bilgi verilmelidir. Aynı zamanda cinselliğin özellikle doğal bir ihtiyaç olduğunun altını çizilmesi de önemlidir.

Çocuklarda Cinsel Eğitim Nasıl Verilir?

Çocuklarda özellikle yaşa uygun şekilde cinsel eğitim verilmesi önemlidir. Her yaşa uygun doğru anlatımların tercih edilmesi gerekir. Anne ve babanın kız ya da erkek çocuk için özellikle cinsel eğitim konusunda yeterli bilgiye sahip olması önemlidir. Yeterli bilgiye sahip olunmaması durumunda uzman yardım alınmalıdır. Çocuklar tarafından yönlendirilecek olan soruların uygun üslupla ve açıklayıcı bir şekilde cevaplanması gerekir.

İlerleyen yaşlarda yaşanacak olan değişimler karşısında çocuklarda yaşına uygun cinsel eğitim verilmesi özellikle çocuğun bu konuda yeterli bilgiye sahip olmasını sağlayacaktır. Bu sayede ergenlik döneminde kendini daha iyi hissedebilir. Özellikle çocuklar üzerinde baskı uygulanması veya olumsuz şekilde tepki verilmesi zaman içerisinde çocuğun içine kapanmasına ve farklı yollardan cinselliği öğrenme çabasına girmesine neden olabilir.

İçerik
Falda Ördek

Kahve falında ördek görüldüğünde falın iyi şeylere işaret ettiğine dair yorum yapılır. Para, refah, zenginlik1

4 dk. 17856 Okundu
İçerik
Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü

Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü , birkaç dikkat edilecek püf nokta ile ortadan kaldırmak artık1

2 dk. 30 Okundu
İçerik
1 Nisan Nasıl Ortaya Çıktı

1 Nisan nasıl ortaya çıktı Az çok hepimiz 1 Nisan şakalarına kurban olmuşuzdur. Bu şakaların1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al