KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yalnızlık Nedir

Yalnızlık nedir. Yalnızlık veya yalnız kalma, bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme duygusudur. Bazen insanlar kendilerini yalnız hissederler ama bir yerde tek başına kalmak sadece yalnızlık değildir. Aynı zaman da bir arkadaş ortamında yine kendini yalnız hissetmekte yalnızlıktır. İnsanlar kendi rızasıyla bazı zamanlarda yalnız kalmak isteyebilir. Yalnız kalmak bazı zamanlarda kafa dinlemek kendini dış dünyadan arındırıp rahatlamak iyidir ama bazen insanlar kendi rızası olmadan yalnız hissederler. Bu yalnızlık hissi ara sıra olması sıkıntı değil ama uzun süreli bir yalnızlık söz konusuysa yakın bir zaman sonrasında depresyon veyahut obezite kalp damar rahatsızlığı gibi hem ruhsal hem de fiziksel hastalıklara sebep olabilir.

Yalnizlik Nedirrr

Yalnız hissetmek yeni arkadaşlıklar edinmek gerektiğini bazen de arkadaşınızın olmasına rağmen hissedilen yalnızlıkta bazı şeyleri yanlış yaptığınız ile ilgili bir nevi uyarı niteliğindedir. Yalnız insanlar bazen yeniden başlayıp arkadaş kurmada zorluk yaşayabilirler ya da hiç arkadaşlık kuramayıp sosyal iletişim kurma becerileri gerileyip arkadaş kuramayabilirler. Bu yüzden kısır bir döngü oluşur. Yalnızlık ve üzüntü devam eder. Maalesef günümüzde yalnızlık yaygındır. Bazıları yanlış arkadaş kurmaktan kaynaklıdır. Yalnız insanlar kendilerini ifade etmekte zorlandıkları içinde yalnızdırlar.

Yalnizlik

Yalnızlık özellikle gençlerde daha fazladır. Yaşlılarda yalnızlık genellikle 75 yaşından sonra başlıyor. Yalnız olan yaşlılar partnerleri öldükten sonra yalnızlık hissettiklerini söylüyorlar. Ayrıca yalnızlık yaş arttıkça sevilen insanların kaybedilmesi ile arttığı gözlemleniyor. Gençlerde özellikle ergenlerde çoğu zaman yanlış arkadaş seçimlerinden doğan ilişkilerden kaynaklı yalnızlık gözlemleniyor. Ayrıca fazla yalnızlık hisseden birinin doktorlara başvurması gerekir. Yoksa ileride sağlık sorunları yaşayabilir. Bazen insanlar yalnızlığa alışabiliyor. Hayatlarını bu şekilde devam ettirebiliyorlar. Yani yalnızlık kesinlikle negatif veya pozitif değildir. Daha çok nötrdür. İnsanların yalnızlığı nasıl ele aldığıyla ilgili şekillenmeye başlar.

Yalnızlık dünya nüfusunun fazla olmasından kaynaklı artıyor. Ayrıca yalnız insanlar sosyal medya ile daha fazla ilgilenebiliyor. Uyku problemlerine neden olabiliyor. Uzun süren yalnızlıktan kaynaklı sağlıklı iletişim kurmakta sıkıntı yaşayabiliyorlar.

İçerik
Falda Deniz Kızı

Kahve falı söz konusu olduğunda görülen sembole göre farklı yorumlar yapmak mümkündür. Deniz kızı fal1

4 dk. 1417 Okundu
İçerik
10 Kasım Şiirleri 2021

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nün yaklaşmasından dolayı okuldaki öğretmenler öğrencilere 10 kasım şiirleri 2020 yılında1

5 dk. 6629 Okundu
İçerik
Paris Hilton’un İlginç Düğünü

Paris Hilton'un İlginç Düğünü. 10 gelinlik giyecek.Carter Reum ile uzun bir ilişki sonrası evlenme kararı1

1 dk. 75 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.