KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Uyku Problemine Son

Uyku Problemine Son .Türkiye’de her 3 insandan 1’inde uykusuzluk sorunları çıkıyor. Vücudunuz bütün bir gün boyunca yaşadığınız şeyleri kaydeder. Yediğiniz lezzetli bir yiyeceği, bir yere çarptığınız zaman ki sinirsel iletim, okuldaki bir öğrenciyseniz işlediğiniz dersleri kaydeder. Beyniniz ve vücudunuz için bir gün içinde çokça yıpranabilir. Bu yüzden uyku yenilenmek için çokça önemlidir.

Uyku Problemleri

Uyku probleminizi yenmek için yapmanız gereken adımlar

 • -Eğer uyumaya çalışırken sürekli uyumalıyım yoksa uykumu alamam gibi bir düşünce tarzınız varsa daha zor uyursunuz. Uykunuzun gideceğinden korktuğunuz için yataktan çıkmaya korkmayın. Onun yerine biraz kafanızı boşaltmaya çalışabilirsiniz. Biraz yataktan çıkıp etrafta dolaşıp kafanızı boşalttıktan sonra tekrar uyumaya çalışabilirsiniz.
 • -Uykunuz gelmeden yatmayın çünkü daha fazla yatakta kıvranırsınız. Uykunuz geldiğinde iyice bitkin düştüğünüzden yatmak daha iyidir.
 • -Uykuya dalmanın diğer bir yöntemi de karanlık ve sessiz bir ortamdır. Işıklı bir ortamda uyuyamıyorsanız. Mümkün olduğunca ışıksız karanlık bir ortamda uyuyabilirsiniz.
 • -Cep telefonu ve saat gibi ses çıkaracak şeyleri odanızdan atabilirsiniz. Ayrıca cep telefonların Wi-Fi kapatarak gelecek bildirimleri de kesmiş olursunuz ya da eğer alarm kurulu değilse telefonu direkt kapatabilirsiniz. Böylelikle telefonuzun şarjı da bitmemiş olur.
 • -Yatmadan önce sizi uyutacak bitki çayları içebilirsiniz. Örneğin ıhlamur, papatya veya yasemin çayı. Çay istemiyorsanız ılık süt ve geceleyin acıkmamak için yanında bisküvi yiyebilirsiniz.
 • -Akşam saatleri yatmadan önce çay, kahve ve sigara gibi uyarıcı içecekler kullanmamalısınız.
 • -Gündüz ve öğleden sonra basit egzersizler yapabilirsiniz. Yatmadan önce yapmayınız.
 • -Yatmadan önce ağır yiyecekler yemeyiniz ve de aç karna da yatmayınız. İkisi de uyumayı engelleyen faktörler. Bunu yerine akşam yemeğinde hafif yiyecekler yiyebilirsiniz. Özellikle kızartmalardan uzak durunuz. Eğer midenizin yanma gibi problemleri varsa geceleyin sıkıntı yapabilir.
 • -Kendinize uygun yatak ve yastık seçimi yapınız.
 • -Yatakta sürekli vakit geçirmeyeniz. Örneğin yatakta TV izlemeyiniz. Ayrıca yatak odanızda zaten bir TV bulunmaması gerekiyor çünkü uykunun kalitesini ve periyodunu bozar.
İçerik
Kuruyemişlerin Faydaları Nelerdir

Kuruyemişlerin faydaları nelerdir Kuruyemiş insan vücuduna yararları saymakla bitmez. Özellikle diyetisyenlerin vazgeçilmezi olan kuruyemişler tüketildiği1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Anksiyete Nedir?

Anksiyete Nedir? Günümüz hastalıklarından bir tanesi haline gelen ve yaş ortalaması olmaksızın herkesin zaman zaman1

2 dk. 154 Okundu
İçerik
Starbucks Kahveleri Zararlı mıdır

Starbucks kahveleri zararlı mıdır Farklı tat kombinasyonlarıyla günümüzde çok popüler olan hatta lezzetiyle gönlümüzde taht1

2 dk. 39 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.