KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın!

Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın! Çocuğun tek başına uyuyamaması problemi başlarda önemsiz gibi görünse de çocuğun gelişimi açısından çok önemlidir.

Çocuğum tek başına yatamıyor diyorsanız kesinlikle bir uzmandan yardım almasınız. Uzmana danışarak çocuğunuzun neden tek başına uyuyamadığını araştırmalı, bu sorunu kesinlikle gidermelisiniz. Aksi takdirde çocuğunuzun cinsel gelişimi, anne babadan bağımsız yaşayabilme gibi gelişimleri etkilenebilmektedir. Genel kişilik kazanımı açısından çok önemli olan tek başına uykuyu gerçekleştirene kadar çocuğunuza destek olmalısınız. 

Birçok nedenle çocuğunuz uyuyamadığını size söyleyecektir. Ancak onların tamamının geçici korkular olduğunu ona belirtin.

Neler Yapılabilir?

 Çocuğum tek başına uyuyamıyor diyorsanız kalıcı çözümleri araştırın. Çocuklar birçok nedenlerde ebeveynleriyle birlikte uyumak istemektedirler. Bazı çocuklar karanlıkta kalmaktan korkar iken bazı çocuklar ise tek başına kalmaktan korkmaktadır. Çocuklarınızın bu problemlerinin, yanınızda uyumalarına izin vererek hallolacağını düşünmeyin. Korkularını birlikte yenmeye çalışın. Örneğin çocuğunuz karanlıktan korkuyor ise yatağının başına gece lambası koyabilirsiniz. Ya da uykuya dalana kadar odasındaki ışığı açık tutabilirsiniz. Tek başına uyumaktan korkan bir çocuğunuz varsa uyuyana kadar ona masal anlatabilirsiniz.

 Çocukların kendi gelişimlerini tamamlamak, kendilerini özgür hissedebilmeleri için kendi yataklarında tek başına uyumaları çok önemlidir. Siz ebeveyn olarak geçici çözümlere başvurmamalısınız. Örneğin çocuğunuzu korktuğu için yatağınıza almanız ilk önce arada sırada olacakken çocuğunuz bunu bir alışkanlık haline getirebilir. Bu sebeple sorunun çözümü açısından ne kadar erken hareket edilirse o kadar erken sonuç görülmektedir. 

Genel Olarak Uyku Düzeni

Çocukların uyku düzeni değişiklik gösterebilmektedir. Her çocuğun uyku saati farklıdır. Bu nedenle çocuğunuzu uyumaya zorlamayın. Hareketli çocukların uyuma saatleri normal çocuklara göre daha geç olmaktadır. Çocuğunuzun tek başına uyku problemleri varsa kısa süreli çözümler yerine kesin çözümleri bulmaya çalışın. Her ne sebeple olursa olsun çocuklarınızla sürekli olarak aynı yatakta uyumanız kısa süreli çözümler olacaktır ve ileride daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Bu problemler cinsel hayattaki problemler, çocuğun kendini ifade etmekte güçlük çekmesi gibi problemler olarak gözükebilmektedir. 

Tüm bunları kesin olarak gidermek amacıyla uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tüm ebeveynlere son olarak uyarı yapalım: çocuğunuzla birlikte uyumayın!

İçerik
Uzaylılar Var mıdır?

Uzaylılar Var mıdır? Bu soruyu pek çok kez tarihin farklı zamanlarında kendi kendimize veya farklı1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Çocuk İçin Yürümeyen Evlilik Devam Ettirilir Mi

Çocuk İçin Yürümeyen Evlilik Devam Ettirilir Mi? Çiftler için özellikle evlilikte yaşanan sorunlar karşısında yürümeyen1

2 dk. 61 Okundu
İçerik
Paris Hilton’un İlginç Düğünü

Paris Hilton'un İlginç Düğünü. 10 gelinlik giyecek.Carter Reum ile uzun bir ilişki sonrası evlenme kararı1

1 dk. 75 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.