KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kahvenin Fazla Tüketiminden Kaynaklı Zararları

Kahvenin fazla tüketiminden kaynaklı zararları olduğu gibi yararları da vardır. Kafein tüketimi gibi herhangi bir besinin aşırı tüketimi insanlarda yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden tüketilen besinlerin vücudumuza zararları ve yararlarını bilmemiz gerek. Her insanın vücudu aynı oranda kafeini kaldıramayabilir. Normal miktarda sayılan kafein tüketiminin kafein konusunda hassas olan insanlarda belli semptomlar görülebilir. İnsanlar kendi sınırlarına göre kafeini tüketmelidir. Kafein insan vücuda verdiği yararlı etkileri olmakla beraber zararlı etkilerini unutmamak lazım ama öncelikle fazla kafein tüketiminin ardından insanlarda nasıl bir etki yaptığına bakmamız gerekir.

BPSVqrIR

Yorgun bir günün ardından kahve içerek kendinize gelmek istiyorsanız beyne geçici olarak verdiği etkilerle sizi uyanık tutar. Böylelikle daha dinç hissedersiniz. Fakat kafeine karşı hassas biri iseniz gece uyumakta güçlük çekebilirsiniz. Kafein vücudumuzdan 24 saat sonra atılır. Kafeinin fazla tüketiminin insanlarda kafa karışıklığına yol açtığını biliyor muydunuz? İnsan beyninde ki düşünceleri daha hızlı düşünmelerine yardımcı olur. Böylelikle bir iş yaparken daha konsantre olursunuz ama dozu aşarsanız kafanız fazla karışabilir. Ayrıca kafa karışıklığı sadece düşünceleri etkilemez. Aynı zamanda fazla hızlı düşünmenizden kaynaklı düzgün konuşmakta zorluk çekebilirsiniz. Sizi bir süreliğine kekeme yapabilir. Eminim fazla kafein tüketiminin ardından herkeste az çok bir kalp çarpıntısı yapmıştır ve bu durum sizi rahatsız etmiştir. Kafein oranını aşmak tehlikeli olabilir. Kahve tamamıyla zararlı değildir. Kimi zaman yararlıdır da diyetisyenler daha kolay yapmak için aç karına kahve tüketilmesini isteyebilirler fakat bunun dışında sadece keyif için içilen fazla fazla kahveler kalp çarpıntısı yapar. Özellikle hassas olan kişiler için normal dozu aşmamak iyidir. Eğer sabahları kahve içmeden önce kendinizi huysuz hissediyorsanız, sinirli oluyor ve kendinize hakim olamıyorsanız kahve bağımlısı olmuş olabilirsiniz. Fazla kahve tüketmek kahve bağımlılığı yapabilir. Kafein enerjinizi arttırabilir ve gününüzün daha enerjik geçmesini sağlayabilir. Kahve içmeyi abartmadığınız sürece kahve gırtlak kanserini engellemede yararlı olabilmektedir. Ayrıca kahve tüketimini doğru bir şekilde yaparak alzheimer hastalığından sizi korur. Spor yaparken fiziksel performansınızı arttırır. Felç riskinizi azalmasını sağlar.

kapak 123501
İçerik
Sodanın Faydaları Ve Zararları Meyveli Soda Yararlı mı

Sodanın faydaları ve zararları meyveli soda yararlı mı .Kendimize hakim olamayıp fazla fazla yiyip kendimizi1

2 dk. 34 Okundu
İçerik
Stockholm Sendromu Nedir

Stockholm sendromu nedir .Belki filmlerde görmüşsünüzdür. Bazen rehine alınan insanlar kendilerini esir alan kişilere sempati1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Bu Hastalığa Dikkat

Bu Hastalığa Dikkat. Osteoporoz hastalığı yeni diğer adıyla kemik eğriliği ülkemizde yaygın görülen bir hastalıktır.1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.