KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Stresle Nasıl Başa Çıkılır

Stresle nasıl başa çıkılır Her ne kadar çabalasak da hayatın hızıyla fazla streslenebiliyoruz. Stres ile başa çıkmamız gereken bazı zamanlar oluyor. Tabi stresten kurtulmak herkes için kolay olamayabiliyor. Bu gibi durumlarda çoğu zaman kişiler kendilerine ve yaşadıkları tecrübelere göre kendilerini rahatlatan stres atmalarını sağlayan farklı şeyler bulmuşlardır. Bazen tüketilen bir gıda yapılan sağlıklı egzersizler ya da sahiplenilen sevimli dostlarımız stres atmamıza yardımcı olabiliyor.

Stresle Nasil Basa Cikilir

Özellikle iş ve okul sonrası tüketebileceğiniz yiyecek ve içeceklerden bazılarını anlatacağız eminim ki işinize yarayacaktır. Yulaf yiyebilirsiniz. Yulaf serotonin düzeylerinin arttırılmasına yardımcı olacak bir besindir. Yulafı süt veya yoğurt ile tüketebilirsiniz. Yaban mersini yiyebilirsiniz. Yaban mersini içerdiği antioksidanlarla birlikte stres önleyicidir. Bitter çikolata yiyebilirsiniz. Çikolata sizi rahatlatır ve mutlu eder. Akşamları papatya çayı ya da adaçayı içebilirsiniz. Günde en fazla 2 bardak içebilirsiniz.

Ev, işyeri veya okul fark etmeksizin bilindik nefes egzersizlerini deneyebilirsiniz. Nefesinizi doğru kontrol etmekte sizi rahatlatır ve zihninizi dinlendirir. Eve geldiğinizde koşuşturmaya devam etmek yerine yarım saat veya zamanınız yoksa 15 dakika kadar hiç bir şey yapmadan sadece uzanın ve zihninizi boşaltmaya çalışın. Nefes alış verişinizi kontrol edin. Eğer vaktiniz varsa 1 saat kestirebilirsiniz. Fakat vaktiniz yoksa sadece 15 dakikada olsa kestirmek size iyi gelicektir.

Stresle Nasil Basa Cikilir2

5 dakikalık veya kendinize göre 10 dakikalık basit ısınma egzersizleri yapabilirsiniz. Dışarıya çıkıp 1 saat yürüyüş yapmak sizi rahatlatabilir. Özellikle deniz kenarında yürüyüş yapmak zihninizi açacaktır. Stres ile başa çıkmanın en önemli unsuru kendinize güvenmektir. Çok plansız gidiyorsanız kendinizin plan yaparak başaracağına inandırarak öncelikle basit planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Basit planları yaptıktan sonraki başarınızın sevinci ile daha büyük planlar yapabilirsiniz.

Eve kedi veya köpek olmaya çalışın. Eğer bu ikisi büyük kaçarsa kendinize en uygun hayvanı sahiplenebilirsiniz. Kedileri severek ya da mırlamalarıyla sakinleşebilirsiniz. Sevimli dostunuzla film izlemek çok rahatlatıcıdır. Köpeğinizle birlikte sahil yürüyüşü yapmak yalnız yürümekten daha keyiflidir. Tabi bunları yaparken streslenmemek için o anı düşünmeniz gerekir. Sürekli kafanızı başka şeylerle meşgul ederseniz stresinizi atamazsınız. Kafa boşaltmanın diğer bir yolu da meditasyondur. Meditasyon yaparak zihninizi boşaltabilirsiniz.

İçerik
Bağımlılık Yapabilecek Yiyecekler

Bağımlılık yapabilecek yiyecekler her ne kadar tuhaf olsa da bazı yiyecekleri fark etmeden sıkça tükettiğinizi1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Astım Hastalığı Nedir Neden Olur Nasıl Geçer

Astım hastalığı nedir Neden olur Nasıl geçer Günümüzde ve eskiden beri her yaşta görülen astım1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Sağlığa Zararlı Yiyecekler

Sağlığa zararlı yiyecekler günümüzde pek çok hastalığa sebep olabiliyor. Diyabet, kalp rahatsızlıkları, obeziteye neden olmaktadır.1

2 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.