KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bel Ve Boyun Fıtığı Neden Olur

Bel ve boyun fıtığı neden olur Bel ve boyun fıtığı olan insanlar günlük yaşamlarında iş yaparken, eğlenirken veya uyurken sıkıntı yaşarlar. Bazen şiddetli ağrılar yaşarlar. Bazen de bu fıtıktan kaynaklı kişilerde kollarında ya da bacaklarında uyuşma meydana gelir. Hastalar bazen sadece uyuşma yaşamazlar. Fıtık insanlarda kollarda şiddetli ağrı ya da sızlanma, baş dönmesi yürürken dengesizlik ve enseden baş yayılan bir ağrı yaşarlar.

unnamed

Bel ve boyun fıtığı boyun omurları arasında bulunan disk materyallerinin yerinden oynaması, bir trafik kazası sonucu yırtılması ya da yaşlanmadan kaynaklı bu sorun ortaya çıkar. Genelde orta yaş insanlarda olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığı etkileyen diğer faktörler ise ağır şeyler kaldırmaktan, sürekli uygun boyun ve bel pozisyonunda çalışma örneğin bilgisayar başında iken uygunsuz bir pozisyonda çalışıyorsanız ilerde fıtık olma ihtimaliniz artar. Bu yüzden bilgisayar başındayken bacaklar ve gövde 90 derece olmak zorunda ayrıca bilgisayar monitörüne kafanız 90 derece bakacak şekilde durmalısınız. Televizyon izlerken uygunsuz bir pozisyonda izlemek sizi etkiler. Ayrıca fazla hareketsizlikte sizin ilerde fıtık olma sebebiniz olabilir. Sigara içme sizi ileride fıtık yapabilir.

bel ve boyun fitiklari 28677

Fıtık olan bir insan özellikle stresten kaçınmalıdır çünkü stres bunu daha çok ilerletebilir. Fazla ilerlemesinde kısa süreli felçte yapabilmektedir. Fıtık olan insanların fıtık olduğunu MR çekerek anlayabilirler. Fakat sadece bir MR çekimi ile hastalığının ne derece olduğunu ve nasıl bir tedavi yapılması gerektiğini anlayamazlar. Bu yüzden MR çekiminden sonra hastanın fıtık olduğu anlaşıldığında EMG ve BT testleri yapılır. Daha sonra hastanın şikayetleri ve sonuçlarına bakılarak nasıl bir tedavi sürecinin başlayacağına karar verilir.

1518417798 1

Boyun ve bel fıtığının başlangıç tedavisinin uygulanmasında hastanın en fazla 3 kiloluk bir yükü kaldırmasına izin verilir. Kısa süreliğine boyunluk kullanılması istenilir. Eğer hastanın kalp hastalığı yoksa yatakta yatarken yumuşak ve alçak bir yastık kullanılması istenir. Özellikle ağrıyan bölgenin sürekli sıcak tutulmasını istenir. Zaten bu rahatsızlığa dolaylı olarak bilgisayar ve televizyon neden olduğu için hastaların fazla bilgisayar ve televizyon karşısında uygunsuz pozisyondan kalmasını istemezler.

İçerik
Aloe Vera Yağlarının Faydaları Ve Zararları

Aloe Vera yağlarının faydaları ve zararlarını insanların son zamanlarda çok daha sık tüketmesinden kaynaklı bilinmesi1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Tükenmişlik Sendromu Nedir

Tükenmişlik sendromu nedir .Tükenmişlik sendromundan etkilenmiş bir bireyde gözlemlenen belirti ve semptomlar içerisinde öncelikle bitkinlik1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Kahvenin Fazla Tüketiminden Kaynaklı Zararları

Kahvenin fazla tüketiminden kaynaklı zararları olduğu gibi yararları da vardır. Kafein tüketimi gibi herhangi bir1

4 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.