KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sodanın Faydaları Ve Zararları Meyveli Soda Yararlı mı

Sodanın faydaları ve zararları meyveli soda yararlı mı .Kendimize hakim olamayıp fazla fazla yiyip kendimizi aştıktan sonra midemizi rahatlatmak için sodaya sarılırız. Mide bulantılarımızda ya da çok sıcak havalarda serinlemek için de sodaya koşarız. Tabi soda içmenin de bir adabı vardır. Günlük en fazla 2 soda içmelisiniz. Fazla soda içmek size zarar verebilir. Günde 2 sodayı aşıp 10 tane soda içemeseniz de 10’a yakın soda içmeniz midenizi delebilir, mide kanaması, mide yanması ya da midenizi tembelleştirebilir. Bu yüzden haddinden fazla soda içmek faydalı değildir. Maden suları ile her ne kadar soda aynı olduğu düşünülse de soda maden suyundan farklıdır. Maden suyu doğal bir kaynaktır. Fakat soda doğal değildir. Sodayı yapmak için belli bir formül uygulanır.

26966118 15557974

Sodanın yararlarına gelecek olursak soda yaz aylarında kaybettiğiniz minerali geri kazanmanızda faydası vardır. Sade soda içerek midenizdeki hazımsızlığı giderebilirsiniz. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Eğer vücudunuzda toksin maddeler var ise bu maddeleri idrar yolu ile attırır. Zihni açar ve yorgunluğunuzu dindirir. Ayrıca yüzünüze ped pamuklar ile sade sodayı uygularsanız yüzünüzdeki akne oluşumunu önleyebilirsiniz. Sade soda kan basıncını dengeler. Bu yüzden tansiyon hastalarına sade soda içmeleri tavsiye edilir. Fakat günde en fazla 2 defa içmelisiniz. 2 defadan fazlası uzun süreli soda kullanımında zarar verir.

iste sodayla maden suyu arasindaki fark bc1d12

Meyveli sodalardan uzak durmalısınız. Her yönden sizin için tehlikelidir. Size her ne kadar güzel gibi gözükse de meyveli soda sizin sandığınız kadar masum olmayabilir. Meyveli soda tüketimi tartışılmış bir konudur. Tartışmaları boş değildir. Sadece para israfıdır. Sebebi ise içerisinde barındırdığı fazla şekerden kaynaklı insülin oranını arttırdığından özellikle diyabet hastalarının tüketmemeleri için uyarılırlar. Ayrıca meyveli soda kan değerlerini de olumsuz etkilediğinden dolayı tansiyon hastalarının da tüketmelerini istemezler. Uzmanlara göre uzun süreli meyveli soda tüketimi ileride kansere yol açabilmektedir. Sade sodanın yapay olduğunu artık biliyorsunuz fakat meyveli soda sade sodaya göre çok daha fazla yapaydır. Bu yüzden mideyi çok olumsuz etkiler. Her gün meyveli soda tüketen bir bireyde böbrek taşı oluşumu daha sık görülür.

İçerik
Egzama Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Egzama nedir? Neden olur? Nasıl geçer? Egzama birçok insanda yaş fark etmeksizin yaşadıkları bir cilt1

7 dk. 13 Okundu
İçerik
Bel Ve Boyun Fıtığı Neden Olur

Bel ve boyun fıtığı neden olur Bel ve boyun fıtığı olan insanlar günlük yaşamlarında iş1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Tükenmişlik Sendromu Nedir

Tükenmişlik sendromu nedir .Tükenmişlik sendromundan etkilenmiş bir bireyde gözlemlenen belirti ve semptomlar içerisinde öncelikle bitkinlik1

2 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.