KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası

Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası geniş bir alan kapsamaktadır. Dekorasyonun yapı malzemesinden derinliğine kadar her şeyini değiştiren renkleri doğru kullanmak oldukça önemlidir. Ev dekorasyon planlamaları yaparken tercih edilecek mobilyalardan dokulara duvarlardan zeminlere kadar birçok çeşitlilik vardır. 

Bir evin daha aydınlık ya da daha karanlık olmasına sebep olan, yine aynı şekilde bir evi daha klasik ya da daha spor yapan temel unsur nedir? Tabi ki renklerdir. O zaman ilk iş tarza ve renklere karar vermektir.

xWsuouFjlgkzfGSY3 63UJLyestIFWoG vDIwFUm2Aj0ekunFA638F4ORPOi7vLXRcqZg6l0IrSKZvKo dOIMdtJL16j5RhjcVcBb6wFCeCJisoHGZ35Cl6Y 87Gd14VA7D3Afm5

Görsel açıdan estetik detayların ön plana çıkarıldığı canlı ve parlak bir salon mu yoksa daha çok nötr renklerin hakimiyetinde minimal modern bir salon mu? Cam göbekli turkuazlı dekorlar ile retro ve vintage günlere mi gitmeliyiz? Hangi tarz olursa olsun her birinin mükemmel bir şekilde uyum sağladığı renkler ve karmaşık görünen renkler vardır. 

jason pofahl rGgkCUpCiVE unsplash
Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası

Genellikle beyazın zerafeti ile  krem rengi en çok tercih edilen renklerdir.  Beyaz ile krem tonları birbiri ile mükemmel bir uyum içerisindedir. Aynı zamanda bu iki renk bir arada kullanıldığında çok klasik, şık ve estetik bir görünüm oluştururlar. Hatta salon dekorasyonu için uyumlu renkler denildiğinde ilk akla gelen renk kombinlerinden bir tanesidir. Solanda iki renk tercihi kullanmanın yanında aksesuarlar için de ayrı renkler kullanılabilir. Daha canlı renklerle objelerinizi daha belirgin yapabilirsiniz.

di an h g 8MrEZAvyE unsplash
Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası

Beyazın kırık tonlarını mavi tonlar ile tamamlamak da son derece başarılı bir hareket olur. Kireç beyazı dışındaki tüm beyaz tonlarında yeşilden maviye, liladan turkuaza kadar her tonun uygun olacağını söyleyebiliriz. Modern zamanların salon dekorasyonlarında özellikle ön plana çıkan kontrast renkler de bu yılın trend renkleri.mesela gri ve siyah tonlarında bir duvar önünde beyaz gibi tam zıt bir renk tonunda koltuk. Mavi tonlarında canlı ve sıcak renklerin ön planda olduğu halılar. 

6ouCW2CdDRWsf5 ZKJPpWrzt90fSxW SreglyVOP Cx2Y5u hfBXHWUYyaEAqqZWXEwTw2gVyGWuhYXvN9s0RGvYZXD1Omrr 0jDtw2ypx1Rw7 VSVG4Soz2wdPkyn 5T4kKonPI
Salon Dekorasyonunda Renk Kartelası

Sakinlik, sükunet, dingin ve huzur dolu bir salon. Nötr renklerin birbiri ile mükemmel uyumu tam olarak bize böyle bir salon vaad eder. Salon dekorasyonu için uyumlu renklerden bir tanesi de nötr renk tonlarıdır. Pudra rengi, uçuk pembe, açık gri, açık krem ve kırık beyaz tonları en popüler nötr renklerdir.

İçerik
Ankastre Mutfak Dekorasyonları

Ankastre Mutfak Dekorasyonları , mutfakların çeşitliliklerine göre değişim göstermektedir. Evlerde her odanın ayrı öne çıkan1

2 dk. 31 Okundu
İçerik
Banyolarınızın Kokusu Dekoratif Sabunlar

Banyolarınızın Kokusu Dekoratif Sabunlar , küçük ama en etkili dekor ürünleridir. Banyolar genellikle nemli ve1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Ferah Salon Dekorasyonu

Ferah Salon Dekorasyonu, büyük yada küçük fark etmeksizin her salona uygulanabilen dekorasyon türüdür. Ferah denilince1

2 dk. 85 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.