KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü

Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü , birkaç dikkat edilecek püf nokta ile ortadan kaldırmak artık mümkün. Kullanılan dekorasyon ürünleri ile evlerin her köşesine uyguladığımız dekorasyonlar bazen sanıldığı kadar iyi bir görünüm elde etmez. Uyumlu ve kullanışlı olan malzemeler daha çok tercih edilmelidir.

Özellikle fonksiyonel ve işlevsel ürünler mutfaklarınız ve evinizin geri kalan odaları için uygulanması en kolay tercihlerdir. Seçilen her malzeme oldukça önemlidir. Nasıl ki bir salon ve yatak odası dizayn ederken halısına hatta aksesuarına göre uzun uzun düşünüyorsanız dar ve uzun mutfaklarınız içinde bu aşamalarda özveri göstermelisiniz.

MUTFAĞINIZI TANIYIN

Mutfak malzemelerinde özellikle küçük ve dar alanlar varsa seçilen malzemeleri her ne kadar filtreleseniz de içlerinden karar vermek oldukça zor bir hal alabiliyor. Karar anında netleştirmeniz gereken seçenekler arasında fonksiyonelliği ve konfor alanınızdan yaratacak uyumdur. Tarzınıza ve zevkinize göre ayarlayabileceğiniz mutfaklarınızda bu tür kriterler önemli yer etmektedir. Uzun ve dar olan mutfaklarda dekorasyon seçimi zor bir hale gelmektedir. Duvardan asılı masalardan çok amaçlı dolaplara kadar mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

Eşyalarınızı bir yere sığdıramıyorsanız gerekli olan ve müsait olan birçok dolabınızı dönüştürmeye hazırlanabilirsiniz. Raf içinde raf olur mu demeyin. Günümüzde mutfak araç gereçleri için çıkan pratik ürünler sayesinde küçük mutfağınıza istediğiniz her şeyi yerleştirmek artık mümkün.

5FiRzD bkcjg55EooSSsuKNQAh6yAI8dgk hfRbnYF3bvPsnk ssNb2FfwemO0pO5ira8QkLbxI47vO334OC 0HgCwuCA1M4XT095dc8w01WuRnQkbfGiAl2aJzXT 98wH M78m2
Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü

”IŞIĞIN ÖNEMİ”

Mutfağınıza göre seçimlerinizi yapmadan önce kullanabileceğiniz alanları ve ölü kalan yerleri netleştirmeniz gerekmektedir. Işığın geldiği yerlerden tutun da dolap içini değiştirebileceğiniz mutfak dolaplarınıza kadar analiz yapmanız gerekmektedir. Mutfağa gelen doğal ve yapay ışıklar, tezgahlarınızın üzerinde bulunan veya bulunduranlar için önemlidir. Teknolojik aletler ısıya karşı bozulma ihtimali olan teknolojik aletlerdir. Işığın gün içinde mutfağınızda hangi alanlara geldiğinin analizini iyi yapmalısınız.

filmreal studio znGsTrQi8Ik unsplash
Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü

Işık dar alanların en büyük problemleri arasındadır. Derinlik katmak ve ferahlık katmak için oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca pencere önünü ve ışık gelecek yerlere pek bir şey yerleştirmemenizde fayda var. Işığın eksik kaldığı alanlarda yapay ışıklar ile desteklemesinde doğru ve uyumlu bir yaklaşım olacaktır. Mutfağınızı seçerken yukarıdan aydınlatmalar yapmakta mutfağınızı büyük gösterecektir. 

jason briscoe GliaHAJ3 5A unsplash
Dar ve Uzun Mutfakların Çözümü
İçerik
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar oldukça önemlidir. Mutfaklar evlerde en çok kullanılan yerlerdir.1

3 dk. 31 Okundu
İçerik
En Tuhaf Bitkiler

En tuhaf bitkilerin görünüşlerini ve özelliklerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları çok ürkütücü bazıları sevimli1

2 dk. 72 Okundu
İçerik
Bebek Nasıl Tutulur? En İyi 6 Bebek Kucağa Alma Pozisyonu

Bir annenin en önemli varlıklarından biri yeni doğan bebeğidir. O halde bebeğin henüz gelişim aşamasında1

2 dk. 7509 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.