KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Podcast İle Nasıl Para Kazanılır?

Spotify ile ortak çalışan ve kendi reklam ağına dahil etmesinden sonra akıllı hoparlörü home ve yapay zeka destekli mobil hizmet için sesli haber sitemimi çıkarmıştır. Spotify hala çok fazla kazanç sağlayan kullanıcı tabanı oluşturmayı ve genişletmeyi hedeflemiştir. Özellikle programatik reklamlar ile gelir elde etmek mümkündür.

Bu sistemin özelliği kullanıcı tabanı genişletmeye yönelik olması, durumun kullanılabilir hale gelmesi ile çok fazla büyüme ile aynı oranda kazanç fazlalaşması olacaktır. Reklam verme ağı olan ve reklam veren Amazon, Google ya da Facebook gibi faktörlerin dijital sinyal işleyiciler üzerinden ulaşarak satın alımı yapılır.

Bu yaygınlanan doğrudan programatik ile birim maliyetler düşmektedir. Bu tip işlerde sponsor olması çok önemlidir. Birçok yayıncı podcastlerini tanıtmak için bir diğer podcastlerini sponsor olarak gösterirler. Bu mecrada doğal reklam ve satış ortalığı büyük oranda önemli yer edinirler.

Bazı durumlarda ya da bazı zamanlarda podcastlerin bir kısmı ya da belirlenen kısmını bir markanın ücretli içeriği için kullanılırlar. Bu yöntem ile yapılan işlemlere doğal reklam denmektedir. Bu programda ürün tavsiyeleri ve promosyon kodları gibi yöntemler bulunur. Bu yöntemler ile satışa dönüşen mesajlardan komisyon alımı sağlanır.

Podcast

Podcast

Abonelik Ücreti

Podcast dinleyicilerin birçoğundan direkt olarak gelir elde eder. Düzenli abonelik ücreti olan ya da düzensiz olanların yanı sıra, patreon gibi sektörlerde kitle tonlama ile birlikte yüksek miktarda gelir elde edilir. Sabırlı olarak düzenli bir şekilde kaliteli içerik üreten yayıncı olan kişiler, bu mecrada fırsat maliyetini değerlendirmek için podcast size çok yararlı olacak yüksek gelirler sağlayacaktır.

Bu zamanda bile hala podcast sistemini bilmeyen çok sayıda sektörler vardır. Yazılı ya da görsel olan medya uzmanları, hem zihinsel hem de maddi yeni yatırımlar olacağı anlamına gelir. Fakat radyo gibi platformlar gibi istemlere benzemeyen dinamikler vardır.

Podcast

Podcast

Yapılması Gerekenler

Böyle bir platformda yalnızca köklü gazeteler değil, dijitalde doğan markalar için podcast denenmez ve güvenilir görülmediğinden dolayı pek tavsiye edilmez. Doğal reklam yerine doğrudan abonelerden para kazanılması gerekir.

İçerik
Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Son bir kaç yıldır ortaya çıkan ve neredeyse dünyada milyonlarca insanın peşinden sürükleyen Bitcoin Kripto1

3 dk. 6040 Okundu
İçerik
İnternetten Hızlı Nakit Para Kazanmanın Kesin Yolları

İnternetten Para Kazanmanın 5 Kesin Yolu Günümüzde internet gibi bir kaynağa sahip olmamız bizim için1

4 dk. 9532 Okundu
İçerik
Youtube Harici Video Çekerek Para Kazanabileceğiniz İşler

Youtube günümüzde en çok kullanılan video paylaşım platformudur. Hem video içerik üreticilerinin hem de izleyicilerin1

2 dk. 12150 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.