KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Satış Ortaklığı (Affiliate) Veren Siteler – Firmalar Nedir?

Satış ortaklığı Affiliate internetten para kazanmanın en etkili yollarından biridir. Satış ortaklığı veren siteler aracılığıyla ürünlerini satmak isteyenleri veya hizmet satışından müşterileri yönlendirmektir. Dünya genelinde küçükten büyüğe her firmanın ve insanın en çok kullandığı para kazanma yöntemleri arasında Affiliate adı verilen yöntem yer almaktadır. Satış ortaklığı veren firmalar aracılığıyla ortaya hiçbir sermaye koymadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta satışlarınızı gerçekleştirebilmektir.

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir?

En etkili müşteri bulmak için satış ortaklığı fiziksel ya da sanal bir satış yapan bir internet sitesidir. Ürün satışını yapan için internet sitesi içinde bir bağlantı oluşturulur. Bu oluşturulan bağlantıyı yayınlayarak müşterilere kolaylık sağlanılır.

Bu bağlantı ile gelecek her müşteriyi kendi belirledikleri sistemler aracılığıyla takip edilir. Müşteri bu bağlantı üzerinde ürün satın aldığı vakit bağlantıyı oluşturan kişiye önceden belirlenen bir komisyon tutarında ödeme yapılır. İnternet üzerindeki satış ortaklığı sistemlerinin neredeyse tamamı böyle çalışır.

Satış ortaklığı büyük sosyal medya hesaplarının sahibi olan kişilerin ya da web site sahiplerinin para kazanmak için kullandıkları bir yöntemdir. Satış ortaklığında birçok ürün satışı bulunur. Bu ürünlerin satışına destek sağlayarak sizde bu platformlardan komisyon alırsınız.

Örneğin bir kazak şirketi, bu platforma kayıt olur ve kazaklarını satan her kişiye yüzde 30 komisyon vereceğini söylüyor, sizde bir yayıncı web sitesi olarak bu web sitesinde ki ürünleri sosyal medya platformlarındaki hesaplarınız aracılığıyla satarak belirlenen komisyonu alamaya hak kazanırsınız.

Dünyada ABD ve Avrupa’da çok aktif olan bu satış ortaklığındaki sistemlerin benzerleri Türkiye ‘ de de bulunur. Türkiye ABD ve Avrupa’ya göre daha az bir gelir elde eder. Örneğin Norveç’te satış yaparak 100 lira kazanabilecekken Türkiye’de 40 lira kazanabilirsiniz. Ürünler arasında komisyon oranları da büyük değişikliler gösterir. Satış ortaklığı (Affiliate ) para kazandıran bir pazarlama yöntemidir. Affiliate sistemi böyle çalışır;

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir

Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

Türkiye’de satış ortaklığını veren birçok e- ticaret platformu bulunur. Çok ciddi kazançları sermayesiz bu internet siteleri aracılığıyla elde edebilirsiniz. Burada herkes gibi düşünmeyip yaratıcı ve girişimci yeteneklerinizi kullanmanız sizi bir basamak çıkaracaktır. Kısa zamanda ciddi kazanç elde etme yerine düzenli gelir elde etmeye çalışın. Affiliate veren Türk siteler;

 • Bıletıx; Bilet komisyonlarından para kazanılır. Gelir Ortakları
  Türkiye’nin en büyük online bilet sitelerinden birisi Biletix, Affiliate vermektedir.
 • net; bütün sigorta türlerine ait karşılaştırmalı değerlendirmeler sunan sigorta.net’ te Affiliate sistemine sahiptir. Sigorta satın almasıyla komisyon elde edilir.
 • Hepsi burada; Türkiye’nin en büyük online perakende platformları arasında yer alır. Yüzbinlerce ürüne yönelik satış yapıyor. Komisyon ile gelir elde edebiliyorsunuz.
 • Çiçek Sepeti; Yılların en büyük satış sitesi Affiliate sistemine sahiptir.
 • Defacto; Kurulduğundan beri ciddi bir yükselişe sahip e ticaret platforma sahip olan Defacto ürün başına komisyon sağlıyor.
 • Trendyol;  Yaptığı kampanyalar ile moda e- ticaret sektörünün en çok tercih edilen siteleri arasında olan satış platformu Trendyol da satış ortaklığı fırsatı sağlıyor.
Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

İçerik
Podcast İle Nasıl Para Kazanılır?

Spotify ile ortak çalışan ve kendi reklam ağına dahil etmesinden sonra akıllı hoparlörü home ve…

2 dk. 7408 Okundu
İçerik
Evden Çalışmayı Daha Keyifli Hâle Getirecek Tüyolar

Evden çalışanlara tüyolar işini home office olarak yürütenler için hayat kurtarıcı nitelikte. Pandemi sürecinin başlamasıyla…

4 dk. 2673 Okundu
İçerik
Geleceğin En Yüksek Ücretli Meslekleri Sıralandı! Hangi Meslekte Para Var? İşte O 30 Meslek

Korona virüsün hayatımıza girmesiyle birçok mesleklerinde statüsü değişti. Sadece ülkemiz değil, pandemiyle birlikte tüm dünyada…

7 dk. 17533 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al