KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Pasta Oyunu

Pasta Oyunu , içerisinde yer alan ve pek çok kişinin yeteneği dahilinde oyun oynamasına imkan veren pasta oyunları; kız ya da erkek çocuklarına aşçılık konusundaki yeteneklerini sunmak için verilen bir ayrıcalık konumundadır.

Pasta Oyunları değil aynı zamanda farklı yemek oyunları da bu bağlamda sunulan seçenekler arasındadır. Yani bu oyunları oynayacak olan çocuk ya da genç; annesinden, babasından gördüğü ve mutfağa dair olarak anladığı şeyleri bir düzlemde aktaracaktır. Özellikle pasta oyunlarında çocukların renk uyumlarından, tasarım ögelerine kadar pek çok anlamda yapabileceklerini görme yetkisini sizlere vermektedir. 

En Popüler Pasta Oyunları Hangileridir?

Genel anlamda pasta ya da yemeğe ilgili çocukların oynadığı bu oyunlar; cep telefonlarından, tabletlerden ya da bilgisayarlardan oynanmaktadır. Hem bir pastanın en sonunda ortaya çıkış şekline, başından beri şahit olma yetkisini çocuğa verir hem de bunu, eğlenceli bir şekilde ortaya koyar. Aslında çocuklar, bu oyunlar ile hem öğrenir hem de eğlenir.

Bazen kurabiye pişirme bazen de kek yapma oyunları sıklıkla tercih edilmektedir. Baykuş pişirme oyunu, Çilek Kız Pastanesi, Tek Boynuzlu At Şef: Fırında, Siyah Orman Keki Pişirme, Cake Maker, Sandra Tatlı Yapma, Renkli Kek Pişirme isimli oyunlar genelde oyuncularından yüksek puanlar almış olan oyunlardır. İlgilisinin yüksek bir seviyede bulunduğu bu oyunlar özellikle grafikleri ile oyuncularının dikkatini çekmektedir. Açıklayıcı ve yönlendirici bir anlatım benimseyen oyunlar; özellikle göz yormayan tasarımları ile de tam not almaya neden bu kadar yakın olduklarını da göstermektedir. Genelde kız oyunları içerisinde pek çok yemek oyunu da bulunmaktadır. Aynı zamanda pastane işletme gibi oyunlar da yine kız oyunları kategorisinin üst sıralarında yer alan pasta oyunlarının en sık uğranan birimidir. 

Pasta Oyunları Nasıl Oynanır?

Pasta oyunlarının birbirinden farklı oynama şekilleri bulunmaktadır. Bazı pasta oyunlarında hazır pastaların satışı söz konusudur bazılarında ise pastanın yapımı, tamamen oyuncuya bırakılmıştır. İşletme oyunu adı ile geçen bu pasta satışı oyunlarında, müşterilerin kafalarında beliren isteklere uygun servisler sağlanır. Diğer tür olarak geçmekte olan başından itibaren pasta yapımı oyunlarında da bir pastanın tüm yapım aşamalarına oyuncu şahit olur. Genelde un, şeker, yumurta gibi bileşenleri başta birleştirerek pastanın hamuru yoğrulur. Sonrasında kare, dikdörtgen, kalpli, yıldızlı, kare ya da elips gibi pek çok şekli bulunan pasta kalıbı türlerinden biri tercih edilir. Bu tercihin ardından pasta sanal ortamda bulunan sanal fırına girer ve pişme derecesi ayarlanır. Fırından çıktıktan sonra pastanın içi krema ile doldurulur ve dışı için de pastanın neyli olacağına karar verilir. İsterse oyuncu çikolatalı bir pasta dilerse de kremalı bir pasta yapabilir. Üst süslemesi de oyuncunun kendisine kalmıştır ve dilediği şekilde bu pastayı süsleyebilir. 

Farklı meyveleri birleştirerek bir pasta oluşturabilir ya da dilerse krokanlı, çikolatalı, fındıklı bir pasta yapabilir. Bu oyunlarda sanki gerçekten bir pasta yapıyormuş hissi vardır ve en sonunda ortaya gerçeği aratmayan bir pasta çıkmaktadır. Bu sürecin her adımına şahit olan oyuncu ise oldukça keyifli bir zaman geçirmektedir. Bu anlamda, pasta oyunları genellikle zararsız oyunlar olarak bilinmektedir. Çocuklarda farklı yeteneklerin gelişmesine ve dahası, bir çocuğun belki de ilgili olduğu alanın seçilmesine yardımcı olur. Bu yönü ile muadillerinden daha yararlı bir oyun türü olduğu söylenmektedir.

Çocukların sıklıkla tercih ettiği ve oynamaktan da keyif aldığı pasta oyunları hem erkek hem de kız çocuklarına hitap etmekte olan oyun türlerindendir. 

İçerik
GTA 4 Hileleri GTA 5 Hileleri

Açılımı Grand Theft Auto olan GTA son derece popüler oyunlardan biridir. 1997 yılında ortaya çıkan1

4 dk. 9530 Okundu
İçerik
En İyi Korku Oyunları

En İyi Korku Oyunları , herkesin oynamaya cesaret edemeyeceği oyunlar arasında yer almaktadır. Ancak bu1

3 dk. 35 Okundu
İçerik
SİMS 4 Hileleri Nelerdir

SİMS 4 Hileleri Nelerdir , Son dönemlerinde en popüler hayat simülasyonu serisi olan The Sims,1

3 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.