KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste

Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste ile mutfaklarınız artık daha kullanışlı. Mutfaklar evlerin en çok vakit geçirilen alanlarıdır. Hal böyle olunca mutfaklardaki araç gereçlerin kullanımı da önemli bir durum oluyor. 

Çok yemek pişirilen, sürekli akşam yemeğinde misafir ağırlanan evlerde farklı eşyalar gerekli iken mutfağın daha çok kişisel kullanıldığı mutfaklarda eşyalar farklıdır. Genel olarak estetik, fonksiyonel ve modern bir mutfak oluşturmak için ise bazı eşyalar olmazsa olmazdır.

Sağ Baştan Say

En kullanışlı mutfak eşyalarının başında gelen dolaplar, normal mutfak dolapları değildir. Burada bahsettiğimiz fazla eşyaları depolamak veya mutfakta yeri geldiğinde yer değiştirerek farklı şekillerde kullanılabilen ergonomik mutfak dolaplarıdır. Bunlar nemden ve ışıktan uzak olduğu için turşu gibi, reçel gibi ısıdan ve nemden uzak tutulması gereken şeyleri buralarda saklayabilirsiniz. Sevdikleriniz ile tüm kış yiyeceğiniz konserveler de bu dolapların içerisinde güvenle muhafaza edilebilir.

Mutfak içerisindeki en önemli eşyalardan bir diğeri bulaşıklıklardır. Mutfağınızda bulaşık makinesi olup olmasından bağımsız olarak bulaşıklığa ihtiyaç duyarsınız. Tüm mutfaklarda bulaşıklık bulunur. Tüm malzemeleri mesela teflon tencereleri bulaşık makinesinde yıkamazsınız. Bu tarz malzemeleri elinizde yıkamamız gerekir.

İnce Ayrıntıları Gözden Kaçırmayın

O yüzden de bulaşıklık olmazsa olmazdır. Modern mutfak eşyaları bölümünde gördüğümüz bulaşıklıklar eskilerinden çok farklı. Yüksek ayakları olan genelde katlanıp küçülüp kaldırılabilen bu bulaşıklıkları yeri geldiğinde raf gibi bile kullanabilirsiniz. Mutfaklarınızda canlı ve sıcak bir atmosfer oluşturmak için bu ekipmanları mümkün olduğunca canlı renklerden seçmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Mutfak Esyalarinda Fonksiyonel Liste3
Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste

İşe yaramaz renkli parlak mutfak eşyaları hem sizin zaman kaybetmenize hem de para kaybetmenize sebep olur. Şık ve pratik bir mutfak için metalik renklerde bile olsa kaliteli mutfak eşyalarını tercih etmeye çalışın. Mutfaklar, evdeki herkesin gün içerisinde en az bir kez uğradığı alanlardır. Kullanışlı mutfak dekorasyonları büyüklüğü ne olursa olsun size sevdikleriniz ile birlikte en güzel zamanları geçirebileceğiniz mutfakları yaratmak konusunda yardımcı olur. 

Kullanışlı mutfaklar, aradığınızı kolayca bulduğunuz temel ihtiyaç malzemelerinin el altında olduğu ama aynı zamanda her yeri dağınık göstermeyen mutfaklardır. Az ve öz eşya bulunan, kalabalık ailelerin ihtiyaçlarına cevap veren büyük olmayan ama ferah olan mutfaklardır. Tabiki büyük mutfaklarda kullanışlı olabilir.

Mutfak Esyalarinda Fonksiyonel Liste4
Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste

Bizim burada dikkat çekmek istediğimiz nokta, mutfağın fiziksel büyüklüğü en önemli unsur değildir. Tüm çatal kaşık gibi malzemelerin bir arada bulunduğu, küçük mutfaklarda köşeleri ve duvar diplerini değerlendirip bize hareket edecek alan yaratan mutfaklardır.

İçerik
Kare Mutfak Dekorasyonu

Kare Mutfak Dekorasyonu , planlanması kolay gibi görünen ama bir o kadar da zor olan1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi

Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi , dekorasyonun en önemli parçalarını  oluşturmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında genellikle gözden kaçan1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Falda Baykuş

Kahve falında görülen baykuş haber olarak adlandırılırken bu haberin can sıkıcı olacağından söz edilir. Falda1

4 dk. 7982 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al