KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Okulda Karşılaşılan Öğretmen Tipleri

Okulda karşılaşılan öğretmen tipleri bu öğretmenler hepimizin zaman zaman karşılaştığı kimi zaman dersi daha katlanabilir ve ilgi çekici kılabilirken kimi zaman da derslerden daha çok nefret etmemize neden olmaktadır. Bu daha çok şans meselesidir. Her öğretmenin verdiği eğitim farklıdır. Bazıları iyi öğretmenlerin de farkına varmaz ve bu öğretmenleri kıran öğrenciler olabilir. Bazıları ise bütün bir senenizi mahveden öğretmenler denk gelebilir.

İyi kalpli neşeli öğretmenler derslerine sürekli olarak gülümseyerek pozitif bir şekilde ders işletmeye çalışırlar. Bazı yaramaz öğrenciler ya bu öğretmenin kalbini kırar ya da dersi kaynatır. Dersleri eğlenceli bir şekilde işletmeye çalışır. Kendisi hiç bir öğrencinin kalmasını istemez. Eğer onunla sohbet edecek olursanız ders işlemek istemeyebilirsiniz çünkü çoğu zaman onunla sohbet etmek keyiflidir.

Dersini iyi anlatan öğretmenler pek az olsa da eğer bu tür bir öğretmene denk gelirseniz hiç sevmediğiniz bir ders bir anda en sevdiğiniz ders olabilir. Anlamadığınız dersi bir anda aslında ne kadar kolay bir ders olduğunu anlayabilirsiniz. Bu öğretmen konuları yetiştirebilir, derse odaklanmanıza yardımcı olabilir ve sınavlarından da korkmazsınız çünkü bütün anlattığı konuyu anlarsınız ve korkacağınız bir şey kalmaz.

Okulda Karsilasilan Ogretmen Tipleri 1

Tembel öğretmen diye adlandırsak da bu öğretmen neredeyse hiç ders işletmez. Bu öğretmen biraz dersi işlettikten sonra genelde serbest bıraktırır. İlk zamanlar güzel gelse de sınavlar yaklaştıkça acısını çıkartmaya başlarsınız.

Derse girmeyen öğretmen nasıl olur diye sorarsanız eğer öğretmen aynı zamanda bir müdür yardımcısıysanız öğretmeni girmesi gereken sınıf hariç hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Bu öğretmen hiç derse girmediği için sınav zamanın da ne yapacağınızı bilemezseniz. Eğer insaflı bir öğretmense sınavda nerelerden çıkacağını söyler ya da direkt sınav da çıkacak yerleri işaretletir. Tek zorluğu işletmediği konulara çalışmaktır.

Ninni söyler gibi ruhunuzu çeken bir öğretmenle karşılaşırsanız ders zamanında kısa sürede uyuyabilirsiniz. Bu öğretmen o kadar sıkıcı ders anlatır ki bazen sorunun ders olduğunu düşünseniz de yakın zamanda bir öğretmen değişikliği ile sorunun öğretmenin ses tonu ve size verdiği enerji olduğunu anlarsınız.

Sinirli agresif öğretmenler hepimizin korkulu rüyası ders anlatmaktan daha çok size bağırmaması için çaba sarf edersiniz. Onun dersinde tahtaya çıkıp bir şeyler anlatmak ya da soru cevaplamak tam bir işkencedir. Kendileri fark etmese de size psikolojik şiddet uygularlar. Onlarla konuşmak bile çok zordur. Bu yüzden genelde bu öğretmen derse girdiği zaman sessizlik olur.

Sizinle sürekli alay eden sizi aşağılayan öğretmen olmuştur. Bir de düşük not alan bir öğrenci iseniz büyük ihtimalle sizin üzerinizden baya bir espri dönmüştür. Sizin özgüveninizi kıran ve hayattan soğutan bu öğretmen Allah kimsenin başına vermesin.

İçerik
1 Nisan Nasıl Ortaya Çıktı

1 Nisan nasıl ortaya çıktı Az çok hepimiz 1 Nisan şakalarına kurban olmuşuzdur. Bu şakaların1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Yıldırım Hakkında Bilmedikleriniz

Yıldırım Hakkında Bilmedikleriniz Hiç düşündünüz mü bir yıldırım nasıl oluşur? İnsanlara çarpma olasılığı kaçtır? Yıldırım1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim

Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim. Bu yazımızda anne ve babaların en büyük sorunlarından birisi olan1

2 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.