KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar oldukça önemlidir. Mutfaklar evlerde en çok kullanılan yerlerdir. Durum böyle olunca kolaylık ve işlevsellikte görünüm kadar ön plana çıkmaktadır. Mutfaklar evlerin birincil kullanım alanlarıdır. Peşinden salonlar ve oturma odası gelmektedir. Hayatımızı kolaylaştırmak için kullanacağınız bazı püf noktalar ev içinde ve mutfağınızda kullanışlı olacaktır. Konforun mutfak dekorasyonlarındaki önemi büyüktür. Mutfak dekorasyonunda yapılacak değişiklikler sizlere konfor sağlamanın yanında düzende getirecektir. Nerelerde hataların yapıldığını görmeniz için ilk adımı atmalısınız. Çünkü doğru dekorasyon sadece en güzel eşyalar,mobilyalar,aydınlatmalar ve perdeler gibi ürünlerden ibaret değildir. Her alanın doğru şekilde kullanılması dekorasyonunuza da yeni bir soluk getirmektedir.

Mutfak Dekorasyonu Icin Bilinmesi Gereken Puf Noktalar2
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

”KONFORUN PÜF NOKTASI ”

Konforlu,ergonomik yeniliklere açık olmanız gerekmektedir. Estetik görünüm kaygınızı en aza indirip hatta yok eden bu tasarım harikası püf noktalara gelinde beraber bakalım. Tüm bu özelliklerin karşılandığı dekorasyona sahip olmak düşünüldüğü kadar zor bir şey değildir. Başlamanız gereken veya kendinize sormanız gereken ilk adımla başlayabiliriz. Mutfak için neler lazım ? Tabi bu soru geniş kapsamlı gibi görünebilir ama alanına göre cevap verirseniz veya eksiklerinizi listelerseniz daha sağlıklı ilerleyebilirsiniz. Mesela tezgahta olması gerekenler nelerdir ? Ocağın yanında olması gereken ürün ve malzemelerin ayrımı nasıl olmalıdır? Bunun gibi ayrımlar yaparsanız eğer daha düzenli ilerleyebilirsiniz. 

Mutfak Dekorasyonu Icin Bilinmesi Gereken Puf Noktalar3
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak dekorasyonlarının ilk kuralı kişiselleştirmedir. Burada demek istediğimiz şey kimisi çatal ve bıçakların çekmecelere koyarken kimiside dolap içlerine veya dışarıda bir sepet yardımı ile sergilemektedir. Elinizin altında olmasını istemekle biraz daha uzak olmasını istemek arasındaki farkları ayırt etmeniz gerekmektedir. Her ayrıntı önemlidir. Kişiye özel yerleştirilmiş malzemelerde doğru seçimler yaparsanız bir daha karışıklık yaşamayabilirsiniz. 

Yemek hazırlamayı seviyorsanız eğer takılabilir ve çıkarılabilir tezgahlar tam da size göre. Tezgahlarınızın altında birden fazla depolama alanı oluşturabilirsiniz. Mutfağınıza ışığın az yada fazla gelmesini kararlaştırdıktan sonra perde seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Kullanışlı mutfak dekorasyonu demek  sizin içinde yemek yaparken başka birisi de geldiğinde mutfakta konfor alanı oluşturmaktan geçmektedir. Rahat alana sahip olan mutfaklar ve doğru seçim yapılmış mutfaklarda bunları rahatlıkla görebilirsiniz. 

Mutfak Dekorasyonu Icin Bilinmesi Gereken Puf Noktalar4
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

RENKLER VE AYDINLATMALAR TEMEL TAŞLAR

Doğru mutfak dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta ise renk seçimleridir. Aydınlatmalarında renklerinize göre seçmeniz yararlı olacaktır. Aydınlatmalar renklerin gerçekliğini kırarak istediğiniz dekorasyonu size sunmayabilir. Renkler ve aydınlatmalar bir diğer bakıma mutfağınızın temel taşlarıdır. Ve dikkat edilmeye en müsait objelerdir. Işığın ters yöne geldiği mutfaklarda tüm köşelerine eşit ve iyi bir şekilde aydınlatılması gerekmektedir. 

İçerik
Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat!

Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat! Emzirme döneminde annenin grip olması halinde emzirirken dikkat1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Çocuklarınıza Parayı Kullanmayı Nasıl Öğretirsiniz?

Çocuklarınıza Parayı Kullanmayı Nasıl Öğretirsiniz? Çocuklara küçük yaştan finansal bilgiler vermek ve sorumluluk yüklemek gelişimi1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama

Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama.Dijital çağda çocuklarımızın telefon ve tablette uzun süren vakitler1

3 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al