KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Mutfak Dekorasyonu 20 Kendin Yap Fikri

Mutfak Dekorasyonu  20 Kendin Yap Fikri ile mutfaklarınızda atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı dönüştürmek artık çok kolay. Düz bir kutudan bile çok fonksiyonel tasarımlar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınız ve zevklerinizle harmanlayacağınız kendin yap fikri ile mutfaklarınıza yeni bir soluk getireceksiniz.Aksesuarlar sadece mutfaklarda değil evin birçok yerinde kendini gösteren ve ihtiyaç duyulan dekorasyon ürünleridir. 20 kendin yap fikri ile evinizdeki aksesuarlarınızı daha kullanışlı hale getirmeye hazır mısınız? Hayatınızı ve vaktinizi kolaylaştırmanın yanında dekorasyonlarınız da tamamlayıcı nitelikte işler yapabilirsiniz.

20 Adımda Kendin Yap

Sofraların vazgeçilmez öğünü kahvaltılık konservelerle,salçalardan kahve kavanozlarına kadar her şeyi kullanabilirsiniz.Bu tür kavanozlar genellikle saklama kabı olarak kullanılır. Saklama kaplarını dışarı çıkarmaya ne dersiniz? 

Görselliği zenginleştirilmiş düz kavanozlar mutfağınızda sergilemek için harika detaylardır. Cam kavanozları ilk olarak kaşıklık olarak kullanabilirsiniz. Genellikle kullanılan ilk yemeğin kokusu kavanozlarda kalabiliyor. Bu durumu önlemek için bir gece önceden içine bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu ile bekletebilirsiniz. 

Eğer kokusu ağır gelecek diye düşünüyorsanız farklı kokularıda kullanabilirsiniz. Bir silikon tabancası ve biraz süs ile harika kaşıklıklar yapabilirsiniz. Hatta kavanozları birbirine yapıştırarak daha düzenli aksesuarlar oluşturabilirsiniz. 

Süslemelerin yanında mat veya parlak boya malzemeleri ile de renklendirebilirsiniz. Bir diğer seçenekte desenli bantlarla şeritler çekebilir, renkli kağıtlarla da dekoratif malzeme çıkarabilirsiniz. Genellikle büyük kepçeler dolaplara sığmamaktadır. Daha uzun ve büyük kavanozlarla bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. 

Pencerenin önünde bulunan çiçekler hem odanın havasını değiştirir hemde canlılık katmaktadır. Kavanozlarından büyük ve küçüklü tasarımlarda bulunarak renkli çiçekler de yerleştirebilirsiniz. Kullanacağınız materyallere dikkat etmenizde fayda var. Plastik veya cam şişe ve kavanozlar sulama esnasında size zorluklar çıkarabilir. Bu yüzden dayanıklı ve işlevsel  hale getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca cam bir şişe kullanacaksanız güneşe direk maruz kalmayan yerlere koymanızda fayda var.. Aşırı güneşe maruz kalan cam şişeler ve kavanozlar çatlayabilir ve domino etkisi ile bütün çiçeklerinizi mahvedebilir. Sarkıtma sistemi ile de kullanışlı hale getirebilirsiniz. 

Eski kalemlikleri dönüştürün

Çalışma masalarında uzun süre kullanılmış ve eskimiş kalem kutularını da mutfakta aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Eğer üzerinde boyası kalkmış ya da kırılmış kısımları varsa buraları tamir edin. Ardından da kutunun içindeki bölmelerin büyüklüğüne göre kaşıklarınızı, bıçaklarınızı ve hatta spatula gibi büyük mutfak aletlerinizi içine yerleştirin. 

İçerik
Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları

Banyolarda Asma Tavan Dekorasyonları kullanışlı ve işlevseldir. Estetik açıdan banyonuzun hoş görünmesini sağlar. Banyolar nemli,ıslak1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük yatak odası dekorasyonu fikirlerinde, odanızın dar alanlarını etkili şekilde kullanarak daha şık ve stil1

4 dk. 88 Okundu
İçerik
Küçük Dokunuşlarla Mutfak Dekorasyonu

Küçük Dokunuşlarla Mutfak Dekorasyonu, mutfaklar özellikle kadınların daha fazla vakit geçirdikleri alanlardır. Mutfak dekorasyonu farklı1

2 dk. 55 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.