KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri , Saç modelleri herkesin beğenisine ve yüz şekline göre farklılık gösterir. Küt saç modelleri de merak edilenler arasında yer alırken farklı kesim metotları ile bu modeller uygulanabilirler. Her yüz şeklinin farklı bir formda saça ihtiyaç duyması nedeni ile de bazı yüz tiplerinde bu tarz saçlar tercih edilmez.

Küt saç biçimleri için bilinmesi gerekenlerden biri de bu tip saçların hangi yüz tipinde daha iyi duracağı olur. Küt saç birçok yüz formunda rahatlıkla uygulanabilen modeller arasında yer alırken en çok hangi yüz tipine gittiği de merak edilir.

Yüz Şekilleri Nelerdir?

Birçok yüz şekli mevcuttur ve her yüz için farklı bir kesimde saç tercih etmek gerekebilir. Bazı saç kesimleri ise birçok yüz tipine rahatlıkla uygulanabilir. Küt saç modelleri de ufak bazı değişikliklerle çeşitli yüz tipleri için uygun hale getirilebilir.

  • Kare yüz
  • Yuvarlak yüz
  • Üçgen yüz

Kare Yüz Tipi

Küt saç modeli tercih edileceği zaman köşeli hatlara sahip olan yüz tipleri için bu uygulama önerilmemektedir. Köşeli yüzler keskin hatlara sahip olurlar ve bundan dolayı da küt modeller kendileri için önerilmez. Kat kat kesilmiş saç modelleri kare yüzler açısından daha fazla önerilir.

Kare şeklinde bir yüz formuna sahip olanlar için hem kakül hem de küt kesilmiş bir saç stili önerilenler arasında yer alırken bu şekilde yüzün köşeli yapısı yumuşatılmış olur.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz tipleri için de küt saç modeli pek fazla önerilmeyen bir uygulamadır. Bundan dolayı da yuvarlak yüze sahip olanların kendilerine uygun modellere yönelmeleri daha uygun bulunur. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişilerin topuz türü saç modellerini tercih etmesi yüz hatlarına uzunluk etkisi kazandırır. Bundan dolayı da topuz ya da tepeden toplanan saç modelleri önerilir.

Üçgen Yüz Tipi

Bu tip yüz şekline sahip olanların kaküllü modelleri tercih etmeleri önerilir. Kişinin hangi yüz tipine sahip olduğunu bilmesi saç modeli seçerken kendisine kolaylık sağlayacak bir durumdur ve bundan dolayı da yüz şekline uygun saç modeli tercih etmek için yüz tipleri hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Hangi stilde saçın kişi yüzü ile uyumlu olduğu bilindiği takdirde seçim yapmak da oldukça kolaylaşır.

Küt Saç Nasıl Olur?

Küt saç modelleri klasikleşmiş kesimler arasında yer alırken yıllardır modası geçmeyen bir tarz olarak yer almaktadır. Bundan dolayı da birçok kişi saçını kestireceği zaman küt saç modelini tercih eder.

Farklı yüz tiplerine yakışan bir tarz olması nedeni ile de yaygın olarak kullanılan bir model olan küt saçlar katlı olarak da kesilebilir ya da düz olarak da uygulanabilir.

Küt saç modeli yuvarlak yüzlerde kullanılacaksa katlı bir kesim tercih edilmesi daha estetik bir görüntü yakalamak açısından tavsiye edilir. Özellikle dalgalı saç yapısına sahip olan kişilerde katlı bir kesim küt saçın daha dolgun görünmesine yardımcı olurken estetik açıdan da istenileni verir.

Yüz şekline bağlı olarak küt saç modeli uygulanacağı zaman kare şeklindeki yüzlerde uzun kesimlerin tercih edilmesi daha çok tavsiye edilirken saç kısa tutulduğunda yüzün keskin hatları daha çok ortaya çıkar. Bundan dolayı da kare formda yüz yapısı olanların saç kesiminde biraz daha uzun boy aralığını tercih etmesi önerilir.

İnce telli saçlara sahip olanlar açısından küt saç modelinin kullanılması katlı kesim yapılarak saça hacim kazandırılması açısından oldukça pratik olurken tercih edilen de bir uygulamadır. İnce telli ve hacimsiz olan saç yapısında düz kesimlerin tercih edilmesi önerilir. Katlı kesimler saçın hacminde azaltma yarattığından ince telli saçlarda bu tür kesimler zayıf görünür.

Küt saç modelleri birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılan bir saç stilidir ve her yüz şekline bazı değişiklikler yapılarak uyarlanabilmektedir. İnce telli saçlarda düz ve katsız kesimler önerilirken dalgalı saçlarda katlı kesimler de uygun olabilmektedir.

küt saç modelleri
küt saç modelleri
İçerik
EN İYİ 5 ANİME ÖNERİSİ

En iyi 5 anime önerisinde 16 yaş üstü gençlerin ilgisini çekebilecek en iyi anime serilerini1

2 dk. 39 Okundu
Nedir
Hastalık Hastalığı (Hipokondriyazis) Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Hastalık Hastalığı (Hipokondriyazis) Nedir, Belirtileri Nelerdir? Toplumda meydana gelen çeşitli süreç ve değişimlerden dolayı insanlar1

6 dk. 16474 Okundu
İçerik
En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye’de Gidilecek Plajlar

En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye'de Gidilecek Plajlar , Ordu iline bağlı yaz turizminin en1

2 dk. 13869 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.