KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Erkekler İçin Doğal Cilt Bakımı

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi cilt sorunları, yaşlanmadan dolayı ciltte kırışıklıklar, yara izleri ve kızarıklıklar yaşamaktadırlar. Bu nedenle cilt bakımı erkekler için de çok mühimdir. Erkekler için evde yüz bakımı kolayca uygulanabilir. Doğal cilt bakımları kimyasal cilt bakımı ürünlerinden daha zor bir şekilde uygulansa da daha etkili ve daha sağlıklı bir cilde kavuşturmayı sağlamaktadır.

Erkekler İçin Cilt Bakımını Doğal Bir Şekilde Uygulama Yöntemleri

Erkekler için evde cilt bakımı kolaydır. Sabahları daima yüzünüzü yıkayın. Bu durum sadece uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda ölü deri hücrelerini vücuttan uzaklaştırır. Ölü cilt hücrelerinin birikmesi cildin donuk ve hassas görünmesine neden olur. Bir diğer doğal cilt bakımı da yıkandıktan sonra yüzün nemlendirilmesidir. Yıkandıktan sonra yüzün nemlendirilmesi cildi daha canlı, nemli ve sağlıklı görünmesine  yardımcı olur. Ancak zararlı ürünler dışında doğal ürünler seçildiğinden emin olunması gerekmektedir. Çoğu erkek losyonu yağ bazlıdır. Normal cildiniz varsa iyi, cildiniz kuru ise daha iyi bir şekilde etki etmektedir. Yağlı cildiniz varsa su bazlı bir nemlendirici seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Vücudunuzu nemli tutun, cildiniz bu durum için daha iyi bir görünüme sahip olacaktır. Cildiniz en büyük organınızdır, sağlıklı beslenmesi ve nemli kalmasını sağlamanız, vücudunuzun cildinize ihtiyaç duyduğu her şeyi sunması için donanımlı olduğu anlamına gelebilmektedir. Yaşlanmayı sorun eden kişiler için, cilt bakım kitine retinol içeren bir krem eklenebilir. Retinol ciltteki hücrelerin daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur ve istenmeyen kırışıklıkları veya lekeleri ortadan kaldırmaya sebep olan kollajen üretimini teşvik eder.

Erkekler için cilt bakım durumu düzgün bir şekilde sakal kesmekten de geçmektedir. En ucuzu veya en keskin olanı seçmek yerine cilde uygun bir tıraş bıçağı seçilmelidir. Tıraş makinesini haftada birkaç kez kullanan çoğu erkek için ciltte kızarıklık veya tahrişe neden olmayan bir tıraş bıçağı seçmek önemlidir. Cilt hassasiyeti ve sakal yoğunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Jilet yanığından memnun değilseniz, tıraş olduktan sonra tahriş ve kızarıklıkla mücadele etmek için yatıştırıcı bir sprey kullanılabilir. Kaplıca suyu ve losyonu, tıraş sonrası hassas ciltlerin rahatsızlığını azaltır.

Erkekler İçin Doğal Cilt Bakımı

Erkekler İçin Doğal Cilt Bakımı

Erkekler İçin Doğal Cilt Maskeleri

Muz Maskesi: Muzlar zengin besin değerli meyvelerdir. Erkekler için doğal cilt maskeleri kadınlar da olduğu gibi çok önemlidir. Dikkatsiz erkeklerin sıklıkla karşılaştığı solgun, yıpranmış, kuru cilde doğal bir yenilik sağlar. Olgunlaşmış muzlar ezilir, iyi bilinen bir marka nemlendirici krem ​​ile karıştırılır ve cilde uygulanır. 15 dakika sonra soğuk suyla durulanır. Haftalık 1 kere uygulamak yeterlidir.

Elma Maskesi: Elma, yağlı ve kuru cilt kombinasyonu için ideal bir meyvedir. Bunun nedeni kuru ciltlerin artık kuru olmamasıdır. Golden elma denilen yeşil bir elma ezilir, 1 fincan kahve ve 2 kaşık nemlendirici karıştırılır ve cilde sürülür. Soğuk suyla durulamadan önce 20 dakika bekletilmektedir. Haftada iki kez uygulamak yeterlidir.

Portakal Maskesi: Meyve asidi bakımından zengin portakallar sorunlu, çoğunlukla yağlı, normal ciltler için tavsiye edilir. Portakal sıkılır ve nemlendirici kreme 2 kaşık su eklenir. Yüze bir maske uygulanır ve 10 dakika sonra durulanır. Gözle görülür fayda için haftada iki kez uygulanması gerekebilir.

Salatalık Maskesi: Erkek cildi kadınların cildinden daha hızlı gerginliğini kaybedebilme özelliğine sahiptir. Sıkılığı ve tazeliğinden dolayı yağlı cilde yakın normal ciltler için idealdir. Gözenekleri gençleştirir, canlandırır ve sıkılaştırır. Salatalığın çekirdeksiz kısmından bir kahve kaşığı alınır, iyice öğütülür ve 2 kahve kaşığı nemlendirici ile karıştırılır ve 10 dakika bekletilir. Sonuçların ayda yalnızca iki kez uygulanması uygun olacaktır.

İçerik
Gündelik Olarak Uygulayabileceğiniz Güzellik İpuçları

Güne daha mutlu uyanmak, daha enerjik olmak, aynaya baktığımızda daha sağlıklı ve bakımlı birini görmek1

4 dk. 7821 Okundu
İçerik
Doğal Güzellik İçin Gençlik Etkisi Yaratan 7 Doğal Besin

Günümüzde sağlıklı ve doğal bir güzelliğe sahip olmak istenmekte ya da doğal güzellik için arayışa1

4 dk. 1839 Okundu
İçerik
Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar1

3 dk. 34 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.