KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Erkek Saç Modelleri

Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes için saç şekli oldukça önemlidir ve görsel bir etki yaratması açısından önemsenir. Bakımlı ve sağlıklı saçlar kişinin iyi görünmesinde etkili olduğu kadar kendini iyi hissetmesinde de yardımcıdır. Bundan dolayı farklı saç modelleri hakkında merak edilenler olur. Erkek saç modelleri için de saçın dalgalı ya da düz olmasına bağlı olarak farklı örnekler üzerinden seçim yapmak mümkündür.

Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Erkeklerde saç kesim modelleri ile ilgili olarak saçın yapısına uygun olarak tercih yapılması isabetli kararlar almak açısından önemlidir. Bundan dolayı da saçın kesiminden önce kişinin saçı hakkında fikir sahibi olması doğru tercih yapmasını kolaylaştıracaktır. Saç kesim modelleri nelerdir? Merak edilenler arasında yer alırken düz ya da dalgalı saçlar için önerilebilecek farklı kesimler vardır. Uzun ya da kısa saça göre de uygulanabilecek modeller çeşitlenir.

Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Erkeklerin genellikle tercih edecekleri saç kesimleri arasında kısa saçlar yer alırken bazı kişilerin uzun saçlara sahip olmasına bağlı olarak farklı kesimlere yönelmesi de mümkün olur. Kısa saç kesiminde düz saçlı erkekler daha fazla model seçeneğine sahip olurken kıvırcık saça sahip olanların model konusunda kısıtlandığı görülmektedir.

Düz kesimli ve kısa saçlar erkeklerin sık tercih ettiği stiller arasında yer alırken saça şekil vermek zor olduğunda yanlar kısa bırakılarak üstlere kat atılabilmektedir. Bu durumda daha hacimli bir görüntü yakalamak da mümkün olur.

Katlı kesim uygulandığında ve yanlar iyice kısaltıldığında bu tür saçların şekillendirilmesi daha kolay olmaktadır. Ayrıca şekil verme kolaylığının yanı sıra kabarma gibi sorunların da önüne geçilmiş olur.

Bir diğer model ise yanların tamamen kısaltılıp üst kısımların uzun bırakılması ile elde edilir. Bu sayede farklı bir tarz yakalamak da mümkün olmaktadır. Üstlerin uzun bırakıldığı saç formlarında saçın rüzgârda dağılmasını engellemek gerekli olabilmektedir. Bu durumda da saçın sabitlenmesi ihtiyacı doğar. Saç için üretilen ve şeklinin uzun süre kalıcı olmasını sağlayan saç spreyleri kullanıldığında bu soruna çözüm bulmak oldukça kolaydır.

Erkekler için önerilebilecek saç modelleri arasında küt kesimler de yer alır. Saçların hepsi bir hizada olduğunda bu tarz bir kesimle farklı bir hava yakalamak da mümkündür. Kişiye özgü bir tarz yaratan bu kesim sayesinde farklı bir tercih uygulanmış olur.

Erkek saç kesimleri ile ilgili olarak zaman zaman saçın oldukça kısa tutulmasına bağlı olarak saçın içine çeşitli motifler de kesim sırasında yapılabilmektedir. Bu sayede saçta estetik bir görüntü yakalanmaya çalışılır.

Bu tür bir uygulama yapılabilmesi için saçın kısa kesilmiş olması gerekir. Bu tür saç modeli 3 numara olarak adlandırılırken birçok kişi tarafından tercih edildiği görülür.

Kısa saçların dışında erkekler uzun saçı da tercih ettiklerinde farklı kesimlerle karşılaşılabilir. Saçın uzunluğu, cinsi ve yapısı da bu durumda kesim sırasında tercih edilecek model üzerinde etkili olur. Bazı saçlar ince telli ve düz olurken bazı saçların kalın telli olması ya da dalgalı olması da seçilecek modeli etkiler.Ama en önemlisi saç yapınızı iyi bilmenizdir.

Uzun Saç Modelleri

Erkeklerde saçın seyrek olmasına bağlı olarak da model tercihi yapılacağı zaman dikkate alınacak konular olur. Bundan dolayı da uzun saç modelleri ile ilgili verilecek örnekler de çeşitlenir.

Çoğunlukla erkeklerde uzun saç modeli tercih edileceği zaman doğal haline bırakılan saçlar söz konusu olur. Saçın dalgalı olması durumunda bu tür modeller daha kolay kullanıma sahip olurken saçı düz ve ince telli olan erkekler için saça form verilmesi gerekli olduğunda şekillendiricilerden yararlanılır.

Erkekler uzun saç modelleri uygulayacakları zaman topuz şeklinde de kullanabilmektedirler. Bunun yanı sıra at kuyruğu,Topuz tarzı olabilecek biçiminde de uzun saçlara şekil verilmesi mümkündür ve kişisel tercihlere bağlı olarak uygulanabilir.

Erkeklerin uygulayabilecekleri saç modelleri arasında asimetrik kesimler de yer alır. Bu tür bir modelde bir taraf kısa bırakılırken diğer tarafın uzun tutulduğu görülmektedir. Asimetrik kesimde uzunluk istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.Ama Günümüzde özellikle 2021 modelleri arasında en çok tercih edilen tarzlardan bir tanesi yanların yarım ve ya sıfır diye tabir edilen ölçüler ile kesilmesiyle oluşan modellerdir.

İçerik
Kahve Falında Tavuk

Kahve falı görülen sembollere bağlı olarak yorumlanırken falda tavuk görmek de birkaç manaya gelir. Kahve1

4 dk. 9142 Okundu
İçerik
Yalnızlık Nedir

Yalnızlık nedir. Yalnızlık veya yalnız kalma, bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Guıness Rekorlar Kitabı Nedir

Guıness Rekorlar Kitabı Nedir. Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Bazıları kendisini sevdiği bir konu üzerinde1

2 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.