KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Türklerin Tuhaf Gelenekleri

Türklerin tuhaf geleneklerini çoğu yabancı çok tuhaf bulmuştur. Bazen biz de bazı gelenekleri tuhaf bulmuşuzdur. Özellikle her şeyin modernleştiğin bu yılda raflara kaldırılan ya da kaldırılmak üzere olan geleneklerimiz vardır. Bunlar bazen bir batıl inanış bazen de kültürümüzle ilgili oluşmuş geleneklerdir.

Herkesin bildiği ve halen de devam eden demlik demlik çay içmek özellikle Türklerin vazgeçilmezidir. Sakinleşmek için, uyanmak için, dertleşmek, biri ile sohbet etmek ya da televizyon karşısında milli sporumuz olan çekirdek çıtlarken kuru kuruya gitmesin diye içilen çaylar. Hayatımızın her alanında vardır. Özellikle 1900’lü yıllarda üretilen ince belli bardakta çay içme akımı her ne kadar yerini kulplu bardakta çay içmeye bırakmaya başlasa da halen ince bel bardakta bir çay içmek çok hoş bir anıdır.

dance 4271941 1280

Islak mendil kullanımı önce ağız sonra eller ve en son olarak da yemek yenilen masa temizlenir eğer uzatılmak istenilirse kirlenmiş giymekte olduğumuz ayakkabıyı temizleyerek de bu işlemi tamamlayabiliriz. Ayrıca meşhur yolda tanıdık birini gördüğümüz de arabanın içindeysek ya korna basarız ya da bizim için her ne kadar küçük bir şaka olsa da o kişinin üstüne arabayı süreriz. Amaç kişiyi korkutmaktır fakat oldukça tehlikeli bir şakadır.

Kız isteme merasiminde damada acıyan var mıdır? Damada gelin olacak kişi kahvesine istediği şeyleri katar. Aslı biraz veya isteğe göre fazlaca tuz koymaktır. Fakat evlenmeden önce biraz eğlenmek isteyen genç gelin adaylarımız bazen ortamı kimya laboratuvarına çevirebilir. Değişik baharatlar içilemeyecek kadar tuz eklemek ve biraz da tatlandırsın diye şeker eminim içen kişiyi hayattan soğutacak çok ilginç bir tat deneyimi olmuştur.

16

Türklerin dünyaya nam salmış misafirperverliği gelen misafirin heyecanı ile başlar. Daha sonrasında çaylar, Türk kahveleri havada uçuşur. Misafirin karnı tıka basa doyurulur. Daha bitmedi eğer misafir ev sahibine göre erken bir saatte ayrılmaya çalışırsa o halde misafire ısrar edilir biraz daha kalması için ikna edilir. Akşam olduğunda ise misafiri yatılıya kalmaya ikna edilir. Eğer misafir bu döngüden kurtulursa gerçekten de çok şanslıdır.

İçerik
En Saçma Ürünler

En Saçma Ürünler. Gördüğünüzde bunlar neden üretilmiş ki? Olmasa da olurmuş dedirtecek ürünler bazen sosyal1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Beyin Hakkında Bilmedikleriniz

Beyin hakkında bilmedikleriniz Beyin vücudumuzda bulunan önemli organlardan biridir. Hayatımızda yaşadığımız pek çok olayı, iyisiyle1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Yalnızlık Nedir

Yalnızlık nedir. Yalnızlık veya yalnız kalma, bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme1

2 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.