KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kanaviçe Mutfak Havluları

Kanaviçe Mutfak Havluları , annelerin ve anneannelerin büyük uğraşlarla yaptığı kanaviçe takımları günümüzde popülerliğini korumaktadır. Özellikle salonlarda pano şeklinde kullanılan kanaviçeler , artık yerini masa örtülerinde ve havlu kenarlarında da kendini göstermeye başladı. Bu yazımızda kanaviçe havlularının doğru kullanımı ve nerelerde kullanabileceğinize dair bazı püf noktaları sizlerle paylaşmış olacağız.

Evi güzellştiren ve huzurla vakit geçirmenizi sağlayacak bir kaç dikkat edilmesi gereken durum vardır. Bu durum ve önerilerle en küçük detaylara dikkat edip dekorasyonunuzun genelinde istediğiniz görüntüyü elde edeceksiniz.Şemalı veya şemasız olarak işlenen havlular çeşitlilik olarak daha fazladır. 

maxresdefault
Kanaviçe Mutfak Havluları

Etamin işlemeler ile zenginleştirilen bu el işi örneklerini hemen hemen el yapımı modeller ile aynı şekilde hazırlanmış hazır satılan ürünler halinde de bulabilirsiniz.

Mutfakların Vazgeçilmezleri

Mutfaklarda kanaviçeyi masa örtülerinde, havlu kenarlarında, mutfak dolabı içinde ve raf içi örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Kanaviçeyi çok sevenler genellikle evin bazı bölgelerinde de kullanabilmektedir. Salondan perde uçlarına yatak odasında yatak örtüsünüde kadar birçok alanlarda kullanabilirler.El yapımı olan kanaviçelerde her karesi ayrı ayrı işlenmektedir. Yapımı oldukça zor olduğu için birçok eve zor girmektedir. Özellikle yeni gelinlerin çeyizlerinde bulunan kanaviçe havlulara sahip oldukları için  oldukça şanslıdır.

Kanaviçeyi çok sevenlerin perde uçlarında ve üzerinde de sık sık kullandığını söyleyebiliriz. El yapımı olduğu ve tek tek karelerin işlenmesi ile ortaya çıktığı için yapımı zor olan bu el işinin daha çok yeni gelinlere aile büyükleri tarafından hediye olarak sunulması yaygındır. İğne oyası ile birlikte eskimeyen bir moda olan kanaviçeleri rengarenk işleyebileceğiniz gibi tek renk olarak da işleyebilirsiniz. Mutfak dolabı renkleri özden halı desenlerine kadar tüm mutfağınız ile uyumlu renk ve desenlerde de hazırlayabilirsiniz.

Kanaviçenin en kolay yöntemleri

Kasnak kullanılarak belirlenen şablon üzerinden etamin bez üzerine işlenerek hazırlanan bu el işi, kumaşın üzerine yapılan çarpılar ile ortaya çıkar. Sadece burada belirlenen alanların doldurulması sırasında desene ve modele bağlı olarak işleme sıklığı ve kalınlığı da değişmektedir.

maxresdefault 1
Kanaviçe Mutfak Havluları

Bu kanaviçe işlemeleri sırasında desenin dışına çıkmamak ve şaşırmamak için de şablonlar kullanılır. Kanaviçe işinin en detaylı örneklerinden olan mutfak havlusu kanaviçeleri için hazırlamak istediğiniz desen ya da modelin şablonu çıkarılır. Bu şablon üzerinden işleme yapılırken dikkatli olunduğu sürece hata yapılmaz. Çoğunlukla kiraz elma gibi meyveler ya da çiçek kelebek gibi doğal desenler, mutfakta en fazla tercih edilen desenlerdir.

İçerik
Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Yazlık Ev Mutfak Modelleri , hazır ve kendinizin hazırlayacağı mutfak modellerinden oluşmaktadır. Yazlık evleri şehir1

2 dk. 69 Okundu
İçerik
Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu, bebeklik çağından çıkan çocukların odalarını değiştirmek isteyen aileler uygun fikirler için internete1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Küçük Banyo Dekorasyonları

Küçük banyo dekorasyonları , doğru eşya ve renk kullanımları ile daha büyük banyolara sahip olabilirsiniz.1

2 dk. 63 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.