KATEGORİLER
Kripto Al Sat


JPG ve JPEG Uzantısı Nedir, Nasıl Açılır?

Bilgisayarlarda sık sık karşılaştığınız JPG ve JPEG uzantıları özellikle görsel niteliğine sahip olan dosyaları ifade etmektedir. Bu sebeple de cihazınıza herhangi bir görüntü indirdiğinizde söz konusu uzantılarla karşılaşmanız fazlasıyla olasıdır. Her ne kadar durum böyle olsa da ilgili uzantılara sahip dosyaları Windows 10’da yer alan “Fotoğraflar” uygulamasıyla kolayca açabiliyorsunuz. Biz de sizlere JPG ve JPEG uzantılı dosyalar hakkında en detaylı bilgiler içeriğimizde paylaşıyoruz.

JPG ve JPEG Uzantıları Nedir?

JPG ve JPEG uzantıları günümüzde bilgisayara indirdiğimiz resimlerin birçoğunda karşımıza çıkan uzantılar arasında yer almaktadır. Bu uzantıların çok sık kullanılmasının en önemli sebebi sıkıştırılmış görüntülerin sadece bu uzantıya sahip olabilmesidir. Bir görüntü dosyasının çok büyük boyuta sahip olması ne yazık ki dosyanın yüklenmek istendiği yere yüklerken sorunlar çıkarmasına sebep olacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için siz de PNG ya da SVG uzantılı dosyalarınızı dönüştürme işlemi gerçekleştirerek söz konusu uzantıya dönüştürebilirsiniz. Hem depolama alanından arttırmış hem de sıkıştırılmış görüntülerle kaliteli görsellere ulaşmış olacaksınız.

JPG ve JPEF Uzantılı Görseller Nasıl Dönüştürülür?

Bir internet sitesine görsel yüklemek istediğinizde site yöneticileri tarafından söz konusu uzantılar engellenmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken işlem ilgili uzantıyı internet sitesinin desteklediği uzantıya dönüştürmektir. Belirtilen işlem kısa süre içerisinde internette paylaşılan araçlar kullanılarak yapılabiliyor. Biz de dönüştürme işlemini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz internet sitelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bu internet siteleri söz konusu uzantıyı dönüştürmek için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Hâl böyle olunca da dönüştürme işlemini hem ücretsiz hem de basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

JPG ve JPEG Uzantılı Dosyaları Hangi Programlarla Açabilirim?

JPG ve JPEG Uzantisi Nedir Nasil Acilir 2
JPG ve JPEG

JPG ve JPEG uzantılı dosyaları açmak için herhangi bir ekstra program indirmenize gerek yoktur. Windows 10’da yer alan “Fotoğraflar” uygulaması başta olmak üzere “Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve Opera” gibi tarayıcılar da bu uzantıya sahip dosyaları açabiliyor.

Bu uzantıya sahip dosyaları sadece açmakla yetinmiyor aynı zamanda dosyaların üzerinde bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız doğrudan aşağıdaki programları kullanabilirsiniz. Bu programların kullanımı konusunda zaten birçok kişinin bilgi sahibi olduğunu düşünüyoruz.

  • Adobe Illustrator
  • Adobe Photoshop
  • Paint
  • Picasa
  • PhotoScape

Belirtilen liste içerisinde Adobe programları haricinde diğer programların tamamının indirmesi ve kullanımı ücretsizdir. Tek hamleyle programı bilgisayarınıza indirip cihaz içerisinde fotoğraf düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

JPG ve JPEG Uzantılı Dosyalar Telefonda Açılır Mı?

Birçok kişi JPG ve JPEG uzantılı dosyaları açma konusunda herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymamaktadır. Bunun en önemli sebebinin tüm cihazların söz konusu uzantıyı desteklemesi olduğunu söyleyebiliriz. Her kullanıcı gibi siz de bilgisayardan telefona görüntü aktarma işlemini gerçekleştirerek dosyaları cihazınızda açabilirsiniz.

Bu içeriğimizde dünyanın en popüler görüntü uzantıları arasında yer alan JPG ve JPEG uzantılarıyla alakalı detaylı bilgilendirmeleri sizlerle paylaştık.

İçerik
Mouse DPI Ayarı

Mouse DPI ayarı ,sürekli olarak karşımıza çıkan DPI nedir? Sorusunun yanıtını sizler için sunuyoruz. Oyuncu1

4 dk. 20 Okundu
İçerik
Bilgisayardan İnternet Paylaşımı (Hotspot) Nasıl Yapılır?

Windows 8.1 sürümüyle birlikte artık ev içerisinde kullanılan kablosuz ağı bilgisayardan farklı cihazlara dağıtma imkanı1

3 dk. 4997 Okundu
İçerik
Windows Açıldığında Ekran Klavyesi Otomatik Başlasın

Windows 10 ve diğer işletim sistemlerinin kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklardan biri de ekran klavyesidir. Bu1

2 dk. 54 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al