KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Drive ve OneDrive Otomatik Yedekleme Nasıl Açılır?

Google Drive ve OneDrive gibi bulut depolama sistemleri çoğu zaman hepimiz için hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu sistemler aracılığıyla hayati önem taşıyan dosyalarınızı kaybetmekten kurtarabilir, yıllarca sunucularda koruma altına alabilirsiniz. Her geçen gün sanal dünyada hacklenme gibi durumların göz önüne çıkması, veri güvenliğini fazlasıyla önemli hale getiriyor. Bu sebeple de dosyalarınızı sürekli olarak bulut depolama sistemlerinde yedeklemeniz gerekiyor. Her dosyanın sürekli olarak yedeklenmesi ne yazık ki mümkün olmayabilir. Birçok kullanıcı yedekleme işlemini gerçekleştirmek için zaman problemi de yaşayabilir. Tam olarak bu noktada otomatik bulut yedekleme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Bkz: Instagram’da Veri Yedekleme (Verileri İndir) Nasıl Yapılır?

Google Drive ve OneDrive Otomatik Yedekleme Ücretli Mi?

Google Drive ve OneDrive Otomatik Yedekleme Nasil Acilir 2
Google Drive ve OneDrive Otomatik Yedekleme

Dünyanın en popüler sanal depolama sistemleri arasında yer alan Google Drive ve OneDrive, kullanıcılarına 15 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunuyor. Bu alanları değerlendirebilmek ve yedeklerinizi sizin için ayrılan alana aktarabilmek için yapmanız tek işlem ilgili platformlarda kullanabileceğiniz hesaplar açmaktır. Bir hesap açtıktan sonra artık 15 GB büyüklüğe kadar tüm yedeklerinizi ilgili platforma aktarabilirsiniz. Söz konusu hesabı açtıktan sonra her iki platform için de aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak otomatik yedeklemeyi açabilirsiniz.

Google Drive Otomatik Yedekleme Nasıl Açılır?

Google Drive hesabı açtıktan sonra ilgili uygulama içerisinde otomatik yedeklemeyi aktif etmek için ekstra bir program indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama da “Yedekle ve Senkronize Et” olarak bilinir. İlgili uygulamayı yüklemek için her zaman olduğu gibi herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bu bağlantıdan uygulamayı indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

 • “Yedekle ve Senkronize Et” uygulamasını açın ve oluşturduğunuz hesapla giriş yapın.
 • Yedeklemek istediğiniz klasörlerin seçimini tamamlayın ve “İleri” butonuna basın.
 • “Sürücümdeki Her şeyi Senkronize Et” seçeneğine tıklayın.
 • “Yedekle ve Senkronize Et” istemcisinin kurulumunu “Başlat” diyerek tamamlayın.

Bu aşamaların ardından artık cihazınızda aktif bir internet bağlantısı bulunması halinde kaydettiğiniz her türlü dosya bulut depolama sürücüsünde yedeklenecektir.

OneDrive Otomatik Yedekleme Nasıl Açılır?

OneDrive, otomatik yedekleme konusunda büyük avantaj sunan bir diğer uygulamadır. Bu platformda da aynı Google Drive’da olduğu gibi ek yazılım kurulumu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Microsoft, ne yazık ki kullanıcılarına ek dosya indirmesi yapmadan otomatik yedekleme işlemini mümkün kılmıyor. OneDrive yazılımını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

 • OneDrive uygulamasını açın.
 • “Microsoft” hesabı kullanarak giriş yapın.
 • “Yardım ve Ayarlar” butonuna dokunun ve “Ayarlar” klasörüne girin.
 • “Yedeklemeyi Yönet” seçeneğine basın.
 • Yedekleyeceğiniz klasörlerin tamamını işaretleyin.
 • “Yedeklemeyi Başlat” dedikten sonra artık otomatik yedekleme aktifleşecektir.

Her ne kadar büyük bir avantaj sunuyor olsa da OneDrive, Google Drive kadar işlevsel değildir. Birçok dosyayı manuel yedeklemeniz gerekiyor. Bu sebeple de biz sizlere Google Drive yazılımını kullanmanızı öneriyoruz.

Bu içeriğimizde Google Drive ve OneDrive platformlarında otomatik yedekleme yapmak için takip etmeniz gereken adımlardan bahsettik.

İçerik
Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme ve Şifre Değiştirme

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme ve Şifre Değiştirme , Windows sistemi belirli dönemlerde getirdiği güncellemeler1

4 dk. 23 Okundu
İçerik
ISO Disk Görüntüsü Windows 10’a Nasıl Mount Edilir?

ISO disk görüntüsü, fiziksel disk olarak kullanılan “CD” ve “DVD” gibi depolama aygıtları için tasarlanmış1

3 dk. 13156 Okundu
İçerik
Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Her akıllı telefonda birçok kullanıcı yaptığı işlemlerin neticesinde güvenli mod sorunuyla karşılaşabilir. Bu mod insanlar1

3 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al