KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Hızlı USB Flash Bellekler

En Hızlı USB Flash Bellekler , Veri depolama alanında her geçen gün çok yeni alternatifler ortaya çıkmaktadır. Hem depolama cihazlarının kapasitesinin artması hem de boyutlarının biraz daha küçülmesi kullanıcı açısından önemli bir avantaj olmaktadır. Eskiden DVD ya da CD gibi alternatifler değerlendirilirken artık verileri daha kolay depolamak mümkün olmaktadır. USB bellekler bu konuda diğer seçeneklerin yerini kolaylıkla aldı denilebilir. En yüksek boyutlu verileri dahi minik cihazlar içerisinde saklamak mümkün olmaktadır.

En hızlı usb bellek avantajları sayesinde verileri saklamak kolay olduğu gibi taşımak da son derece rahattır. Minik boyutlarda ki bir USB cihazı hemen her yere kolayca taşınabilmektedir. USB bellek çeşitleri de kullanıcı açısından son derece önemli işlevlere sahiptir.

En Hızlı Flash Bellek Hangisidir?

En hızlı usb bellek hangisi sorusu teknoloji meraklılarının sıklıkla merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Günümüzde en hızlı USB bellek SanDisk Extreme Go USB 3.1 modelidir. Hem pratik hem de son derece rahat bir kullanımı vardır. Bununla birlikte 200 MB okuma hızı vardır. Yazma hızı ise 150 MB’dir.

Bu USB bellek türü standart modellerden 35 kat daha hızlı işlem hızına sahiptir. Bu da 4K boyutunda bir filmin tamamını çok kısa bir sürede aktarma imkânı sunar. İçerisinde ki veri kullanılmadığında veriyi yüksek standartlarda korumaya alarak herhangi bir şekilde kaybolmasının önüne geçer. Bunun yanında SanDisk Extreme Go USB 3.1 bellekler yazılımı özel olan dosyalarınıza ekstra bir parola koruma avantajı da sunar.

Flaş Bellek Okuma Hızı Ne Demek?

Kolayca sökülüp takılabilen ve taşınması son derece hafif olan USB bellek modelleri günümüzde farklı depolama miktarlarına sahip olarak tasarlanmaktadır. Bu cihazlar herhangi bir güç kaynağına veya pil gibi enerji kaynaklarına ihtiyaç duymadan çalışabilirler. Kullanım açısından pratik olmaları eğitim, iş ve günlük hayatta sıklıkla kullanılmalarına imkân yaratmıştır.

USB 2.0 bellek modellerinin yazma hız kapasitesi saniyede 5 ile 10 MB arasında değişmektedir. Bunun yanında okuma hızı ise 15 ile 20 MB arasındadır. Özellikle en hızlı usb 3.0 flash bellek modelleri geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmektedir. Bu flaş belleklerin yazma hızı 160 mb olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte okuma hızı neredeyse yazma hızının iki katıdır ve 240 MB’a kadar çıkabilmektedir.

USB Flaş Bellek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Flaş bellek çeşitlerinin fazla olması satın alma sırasında ciddi anlamda dikkat gerektirmektedir. En hızlı USB flash bellek seçimi yaparken aynı zamanda yüksek kapasiteleri olması da büyük bir önem taşımaktadır.

Kapasitesi son derece yüksek modeller içerisinde hem kolay taşınabilirlik hem de işletim sistemleri ile uyumluluk bu cihazların en önemli özeliklerindendir. Yazma ve okuma hızlarının yüksek olması bu cihazların bilgiyi depolamada zamandan kazandırırken aynı zamanda bilgiyi en iyi şekilde muhafaza etme şansı sunar.

USB bellek alırken bant genişliğine önem vermek gereklidir. 2.0 belleklerde 480 Mbit/sn bant genişliği vardır. Bununla birlikte 3.0 belleklerde bu genişlik 4.80 Gbit/sn olarak tasarlanmıştır. Bu da USB bellek modellerinde 3.0 kapasiteli cihazın kapasitesinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Günümüzde ise piyasada 256 MB ile 2TB arasında farklı depolama kapasitelerine sahip USB bellekler bulunmaktadır.

İçerik
Ekran Kartı Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Bir bilgisayar için olmazsa olmaz donanımlar arasında ekran kartı bileşenleri bulunuyor. Bu bileşen cihazın en1

3 dk. 74 Okundu
İçerik
Zyxel Modem Şifresi Nasıl Öğrenilir?

İnternet Servis Sağlayıcıları günümüzde Huawei ve Zyxel ile anlaşmalı olduğu için müşterilerinin birçoğuna söz konusu1

3 dk. 19 Okundu
İçerik
Windows Geri Dönüşüm Kutusu Silinmiş Dosyaları Göstermiyor [Çözüm]

Windows 10 bilgisayarlarda herhangi bir dosyayı sildiğinizde ilk olarak sadece bulunduğu konumdan silinirler. Bu konumdan1

2 dk. 88 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al