KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Dişlerin her zaman inci gibi beyaz olmasını ister ve bunun için arayışlarda oluruz. Düzenli olarak dişleri fırçalamak bazen yeterli olmayabilir ve istenilen beyazlığa ulaşılamayabilir. Dişlerin uzun süreli beyaz kalmasını her ne kadar istenilse bile bu pek mümkün olmaz çünkü dişlerin asıl rengi sarımsı bir yapısı vardır.

Sağlıklı ve bakımlı dişlerin sarıya yakın bi tonda olduğu bilinmektedir. Bu yüzden uzun vadeli bir beyazlatma söz konusu değildir. Günlük olarak dişlerinizi iki defa fırçalanması ve diş ipleri ile temizlenmesi gerekiyor. Ağız sağlığı için ve özellikle sabah ya da akşamaları bakteri birikimi çok olduğundan bu zamanlarda fırçalamak en uygunu olacaktır.

Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Diş Bakımı Ve Evde Uygulanabilir Yöntemler

  • Limon ve karbonat karışımında oluşan bu yöntem faydalı fakat sürekli kullanılmaması gerekiyor. Aksi halde dişlerde aşınmaya sebep olabilir. Karbonat, birkaç damla limon ve zeytinyağı ekleyerek bu karışımı kullanabilirsiniz. Karbonat, içeriği beyazlatmaya yönelik bileşimlerden oluştuğundan çok faydalı olacaktır.
  • Sofra tuzu, tuzun anti bakteriyel yapısından dolayı ağızda oluşan mikroplara karşı güçlü bir temizleme olacaktır. Aynı zamanda diş lekelerine karşı gözle görülür bir beyazlama sağlayacaktır.
  • Karbonat, tuz ve sirke karışımı ise, çok etkili olmakta fakat aşırı kullanımda diş minesine zarar vermektedir. Haftada bir ya da en fazla iki defa kullanılması uygundur.
  • Çilek ezmesi, birkaç tane çilek ezilerek dişler fırçalanır hiçbir yan etkisi olmayan bu faydalı karışım haftada iki gün kullanın ve asit içeriğinden dolayı dişlere baskı yapmadan fırcalayın.
  • Muz kabuğu, potasyum ve magnezyum kaynağı olan muz ve kabuğu diş beyazlatma için çok faydalı bir meyvedir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile ovun daha sonra sade bir fırça ile kalan muz kabuklarını dişinizden temizleyin göreceksiniz lekeler girmiş olacaktır.

Dişlerlerse Leke Oluşumundan Kurtulmak

Kullanılan bazı zararlı maddelerden uzak durmak ve kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunlar; tütün ürünleri, sigara, alkol, kimyasal içeriği fazla olan ürünler ve aşırı şeker tüketiminden uzak durulmalıdır. Leke oluşumunu sağlayan bir diğer faktörler ise tüketilen çay ve kahvedir. Çünkü leke oluşumu olan bu içeceklerin tüketildikten sonra dişlerin fırçalanması gerekmektedir.

İçerik
Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar1

3 dk. 23 Okundu
İçerik
Yumurta ile Doğal Bakım Maskeleri Nasıl Yapılır?

Farklı birçok maskeler cilt bakımlarında kullanılmaktadır. Doğal olan türlerini kullanmak da cilt sağlığı açısından önemlidir.1

3 dk. 15103 Okundu
Nedir
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyajın kökeni Antik Mısırlılara kadar dayanmaktadır. Yani o dönemden bu döneme kadar hem medikal amaçlı1

3 dk. 18026 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al