KATEGORİLER

Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım Kürleri

Cilt bakımı herkesin önemsediği konulardan biridir. Bir insanın en güzel makyajı aslında cildidir. Cilt ne kadar güzel olursa o kadar az makyaj gerekir. Aslında yazın güneşlenmenin nedeni budur. Yaz aylarında cilt güneşten gelen D vitamini ile doyurulur. Yeterli D vitamini ile cilt beslenir, parlar, renklenir ve bakımlı bir görünüme kavuşur. Güneşlenmenin dozu ayarlandığı takdirde cildiniz için hiçbir sorun olmaz.

Yağlı cilde sahip kişiler doğru bakımı uygulamadıkları takdirde birçok sorunla karşılaşabilmektedirler. Özellikle yağlı ciltler için sivilce, sivilce izleri ve geniş gözeneklere karşı evde kolayca hazırlayabileceğiniz birçok etkili maske, temizleme ve tonik görevi gören doğal ürünler mevcuttur.

Güzel bir cilt için pahalı kremlere ve bakım ürünlerine gerek yoktur. Cilt tipiniz için doğru ürünler ile doğru şekilde bakım yaptığınızda cilt kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz. Cilt bakımı yapmadan önce cildinizi bakıma uygun hale getirmelisiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler

Cilt bakımından önce uygulanan en yaygın tekniklerden bazılarını kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Maden suyu bu ürünlerden biridir. Bildiğiniz gibi çoğu insanın evinde bulunan ve mideyi rahatlatmak için faydalı olan maden suyu harika bir mineral kaynağıdır.

Bu mineraller cildin olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzü maden suyu ile yıkayarak veya bir pamuğa döktüğünüz maden suyu ile cildinizi temizleyerek evde cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Cildinizi temizlemek dışında maden suyunu tonik olarak da kullanarak gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt sorunlarınız için kullanabileceğiniz diğer doğal ürün ise limondur. Sivilceler ve sivilce izleri için çok özel bir doğal kaynaktır. Limon, yüksek düzeyde C vitamini içeren asidik bir meyvedir. Bu nedenle doğru miktarda uygulamak oldukça önemlidir.

Limon suyu tonik olarak kullanıldığında cildi sıkılaştırır ve sivilceyi kurutur. Cildinizi pamuğun üzerine damlattığınız birkaç damla limon suyuyla temizleyebilirsiniz. Bu yöntem özellikle yağlı ciltler için etkilidir.

Temizleme ve tonik işlemi dışında doğal ürünlerle yapılan peeling cildinizi ölü derilerden arındırarak harika bir görünüme kavuşturacaktır. Peeling işlemi için doğal zeytinyağı ve toz şekeri kullanabilirsiniz. Temizlenmiş cilde zeytinyağı ve şeker ile hazırlamış olduğunuz peelingi dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Peeling için ayrıca Türk kahvesi telvesini de tercih edebilirsiniz. Kahvede bulunan kafein cildin canlı görünmesine yardımcı olur. Peeling işleminden sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım Kürleri

Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım Kürleri

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılabilecek Maskeler

Yağlı cildiniz için evde yapabileceğiniz maskelerden biri maya maskesidir. Maya ve aynı oranda sütü bir kap içerisinde karıştırarak fazla bekletmeden yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskeniz kuruduktan sonra ılık su ile masaj yaparak maskeyi çıkarabilirsiniz.

Yağlı ciltli kişilerin evde uygulayabileceği doğal maskelerden bir diğeri ise bal ve yoğurt ile hazırlanan maskedir. Bal, yüzünüzde var olan sivilceleri söndürmeye yardımcı olacak aynı zamanda cildinizi nemlendirecektir. Aktif sivilceleri söndürmeye yarayan diğer bir doğal ürün ise karbonattır. Az miktarda karbonatı su ile macun haline gelene kadar karıştırarak sivilcenin üstüne uygulayabilirsiniz.

Yağlı cilde sahip kişilerin kullanabileceği diğer bir ürün ise doğal kildir. Kil, sivilceleri söndürmeye ve cildin yağ oranını dengelemeye yardımcı olur. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz kil maskesi için gerekli malzemeleri kolayca bulabilirsiniz. Bir kap içerisinde az miktarda toz halinde bulunan kil, gül suyu ve birkaç damla limon suyunu karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Bal, süt ve zerdeçal ile hazırlayacağınız maske yağlı ciltlere oldukça iyi gelmektedir. Zerdeçal sivilcelerinizin kurumasını sağlarken bal ile süt cilde doğal bir nem kaynağı oluştururlar. Muz ve bal ile de kolayca yağlı cildiniz için bir maske hazırlayabilirsiniz. Bal sivilcelere iyi gelirken aynı zamanda muz ile birlikte cildin yağ dengesini korur.

İçerik
Bilmeniz Gereken En Temel Güzellik Sırları

Bu makalemizde her kadının bilmesi gereken güzellik sırlarını sizin için derledik. 1- Her Şeyin Başı1

3 dk. 9907 Okundu
Nedir
Simple Su Bazlı Nemlendirici Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su bazlı nemlendiriciler, iyi bir cilt bakımı için kullanılması gereken bir üründür. Yaşam şartlarından ötürü1

2 dk. 14065 Okundu
İçerik
Cilt Bakımı Hangi Sırayla Yapılmalıdır?

Cilt bakımı; cilt sağlığı için düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Cildin pürüzsüz olması, kullanılan1

3 dk. 9001 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.