KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Gündelik Olarak Uygulayabileceğiniz Güzellik İpuçları

Güne daha mutlu uyanmak, daha enerjik olmak, aynaya baktığımızda daha sağlıklı ve bakımlı birini görmek için birkaç güzellik ipucuna ihtiyacınız var. Bu ipuçları hayatımızdan çok uzak ya da sizi çok yoracak şeyler değil. Sadece biraz düzen ve biraz bakımla bu sonuçları elde edebilirsiniz. Günlerinizi daha huzurlu ve daha pozitif geçirebilirsiniz.

Bu şekilde yapmak zorunda olduğunuz işleri, sorumluluklarınızı da daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu şöyle açıklayabiliriz. Uçak ile seyahat ederken kötü bir durum olduğunda oksijen maskeleri düşer. Bu maskeleri alarak kendinize takmanız istenir.

Çocuklu kişilerde ise yine aynı şekilde maskeleri önce ebeveynin takmasını daha sonra maskeleri alarak çocuklarına takmaları istenir. Çünkü siz oksijen alamazsanız çocuğunuza maske taktıktan sonra kendinize maskeyi takacak gücü bulamayabilirsiniz.

Yani büyük sorumluluklarınız olsa da öncelik sizsiniz. Kendinize iyi bakarsanız, güzelliğinize dikkat eder ve bakımlı olursanız daha pozitif ve mutlu olursunuz. Bu şekilde sorumluluklarınızı daha kolay yerine getirebilirsiniz. Bu güzellik ipuçları nelerdir? Daha güzel görünmek için neler yapmalıyız?

1)Günde 8 Saat Uyuyun

Günde 8 saat uyumak vücudumuzun daha sağlıklı olmasını sağlar. Hastalıklara yakalanma riskini büyük oranda azaltır. Cildimiz gün içinde fazlaca yorulur. Kötü hava şartlarından, yapılan makyajlardan, gün içinde yaşanılan streslerden ve bunun gibi birçok nedenden cildimiz etkilenir. Cilt ise onarımını sadece uyurken yapabilir. Yani daha sağlıklı görünüm için yeterli süre boyunca uyumak gerekir. Bunu bir düzen haline getirdiğinizde daha dinç, daha sağlıklı ve daha güzel uyanırsınız.

2)Erken Uyuyun

Erken uyumak daha dinç uyanmak için ilk adımdır. Uyumadan önce sıcak bir papatya çayı içerek rahatlayıp uykuya daha rahat geçmenizi sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda ki hormonların en iyi çalıştığı vakit gece 11 ile 2 arasıdır. Bu hormonların en verimli şekilde salgılanması için bu süreyi uyuyarak geçirmek önemlidir. Bu süreyi uyuyarak geçirmek güne daha dinç başlamanıza sebep olur. Cildinizdeki yorgun görünüm ortadan kalkar ve cildiniz daha canlı görünür.

3)Erken Uyanın

Güne erken başlayın. Güne erken başlamak hatta günün ilk ışıklarını görmek daha motive olarak uyanmanızı sağlayacak. Bu motive durumunuz cildinize de yansıyacak ve daha canlı bir görünüme sahip olacaksınız. Gözaltı şişmeleriniz oluşmayacak ve cildinizin toparlanması için daha çok vaktiniz olacak. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirebilmek ve kendinize zaman ayırabilmek için daha çok zamanınız olacak.

4)Güne Ilık Limon Suyu İle Başlayın

Güne limon suyu ile başlamak metabolizma hızınızı arttıracak ve daha kolay kilo vermenizi sağlayacak. Vücutta biriken yağ bezelerini parçalayarak vücuttan dışarı atılmasını sağlayacak. Vücudunuzda ki ödemi de atarak vücudunuzu rahatlatacak. Daha sağlıklı olursunuz. Limon suyunun yapıcı onarıcı özelliğiyle cildinizin onarımına yardımcı olacak. Ayrıca cildinize parlaklık verecek.

5)Kahvaltınızı aksatmayın

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Güne başladığımızı vücudumuz kahvaltı ile hisseder. Vücudumuzun dinçleşmesini sağlar. Kişiye enerji verir.

6)Spor Yapın

Güne başlanıldığında güzel bir spor kan dolaşımını arttırır. Kan dolaşımının artması vücutta oluşacak akne ve sivilcelerin oluşmasını önler. Vücutta oluşacak sarkmaları engeller. Metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakmanıza neden olur. Yüzünüzde oluşan kırışıklıkları engeller. Cildinize parlaklık verir.

7)Sabahları Duş Alın

Sabahları duş almak dinçleşmenizi sağlayacaktır. Suyun vücudunuzda kan dolaşımınızı arttırıcı etkisiyle kırışıklıkların oluşması önlenir. Akne, sivilce oluşmaz. Daha canlı bir görünüm oluşur.

8)Dengeli Ve Düzenli Beslenin

Dengeli ve düzenli beslenmek sağlığımızın yanında cildimiz içinde önemlidir. Düzensiz veya sağlıksız beslenmek cildimizi yorar. Sivilcelere ve kötü bir görünüme yol açar.

9)Yüzünüzün Daha Canlı Görünmesi İçin Papatya Çayı Kullanın

Papatyaları sıcak suya bırakıp demlenmesini sağlayın. Soğuduktan sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Cildiniz canlı bir görünüme kavuşacaktır.

10)Geceleri Dinlenirken Gözlerinizin Üzerine Salatalık Yerleştirin

Yorgun olarak eve döndüğünüzde gözaltı şişlik ve morluklarını engellemek için gözlerinize salatalık dilimleri yerleştirin. Yaklaşık 15 20 dakika bekletmeniz gözlerinizi rahatlatacaktır.

İçerik
Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar1

3 dk. 22 Okundu
İçerik
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Bakımlı olmak kendimize yapacağımız en büyük yatırımlardan biridir. Şüphesiz ki bu yatırımlar içinde cilt bakımı1

2 dk. 10873 Okundu
İçerik
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt bakımı, hem sağlıklı bir cilt hem de güzel bir görünüm için çok önemlidir.1

2 dk. 17385 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al